FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 25Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-01-13 09:25  [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

W niedzielę w południe dopadł mnie kryzys wieku średniego.

Kryzysy wieku średniego cechują się tym, że aby je przezwyciężyć, koniecznie trzeba coś zmienić w swoim życiu. Można przemeblować mieszkanie, wyjechać do Afryki jako wolontariusz Amnesty International albo zrobić coś równie drastycznego.

Ja sobie z moim kryzysem posiedziałam, a po jakimś kwadransie kryzysowania postanowiłam zacząć kolejny okręt. Duży okręt. Brzydki okręt.

Wręgi Komuny Paryskiej z BM miałam zatekturkowane już od dawna, od tak dawna, że zdążyłam je podtopić w kawie i brudnej wodzie od mycia pędzli. Oczywiście wręgi i całą resztę zmniejszoną do 1/400 i ograniczoną do części nadwodnej. Nie lubię budować kadłubów i tego mój kryzys wieku średniego póki co nie zmienił.

Pływające ossuarium, czyli złożone szkielecisko:


Z naklejonym pokładem:


Wstępne ustawienie koncepcji dioramki. Ten mały robal w prawym dolnym rogu to kuter MO-4, również 1/400 i również póki co w fazie szkieletowej.


Kilka zdjęć, które pokazują, o jaki klimat całości mi chodzi: wystające żurawiki, dźwigi, katapulty, rozkraczone w niebo lufy. Rosochaty bajzel, mówiąc krótko.


Borowy, przyjacielu, mam nadzieję, że nie zamordujesz mnie za otwarcie tej relacji.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
22-01-13 09:46  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No to musi stać na kotwicy...

 
22-01-13 09:48  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No to będzie stać. Albo na beczce.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
22-01-13 10:11  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Brzydki okret ???? Się nie zgodze całkowicie :-)
Chyba rzeczywiście masz kryzys :-) Dobrze że do Afryki nie wyjechałaś, tam pewnie cięzko o karton :-)
pzdr

 
22-01-13 10:21  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

W Afryce przynajmniej ciepło, mogłabym polar rozpiąć. Może nawet rękawy podwinąć.

Komuna jest rosochata, chrustowata, nieporządna, rozlazła, niezdecydowana, marudna i szpetna. I przez to wszystko jest prześliczna. I ma kopnięty komin. I, pardon, dupkę jak z innej bajki. I trochę mi przypomina Viribus Unitis. I za to ją lubię.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
22-01-13 11:32  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Pośrodku pierwszej wieży działowej. Będzie pilnował, czy okręt na beczce za mocno nie myszkuje (nomen omen).

Co do myszy zresztą, to dziwnie pewny jestem, że Twoje koty mają na ten temat identyczną opinię co Garfield: "Pokaż mi kota, który lubi myszy, a ja pokażę ci kota z nieświeżym oddechem" :-)

 
22-01-13 11:34  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

"pokazać jutro dokumentację fotograficzną, co mi wyszło" - masz na myśli auto da fe?!
:-)
A propos Afryki - wprawdzie ciepło, ale dla modeli kartonowych stanowczo zbyt wilgotno chyba...

 
22-01-13 11:40  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Akra - tak. Moje koty nie tępią myszy, moje koty kupują whiskas.
Zobaczę, jak Kot będzie się komponował we wskazanym przez Ciebie miejscu.

Andrzej - na auto nie licz, nie mogę osierocić kotów.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
22-01-13 11:49  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

O matko, a ja właśnie od rana przemeblowuję mieszkanie... :(

 
22-01-13 11:53  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Trzeba było pociąć model...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 25Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024