FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 25Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
31-01-13 13:11  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Z czegoś, tak. Z jakiejś blaszki ze śmieciami do skali 1/350. Nie pamiętam nazwy tej blaszki ani oryginalnego przeznaczenia tego czegoś.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-02-13 08:41  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No dobra, krzywy komin stoi.


zaczęłam go malować, ale syrena odtrąbiła koniec szychty (znaczy 5.30) i nie zdążyłam dokończyć.

Jutro też jest dzień.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-02-13 09:12  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Niezwykle pociesznie wygląda z tym "kuśniętym" kominem. Bardzo wielka podstawka toż tam z pięć modelików by się zmieściło !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-02-13 09:19  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

tam na tej podstawce będzie jeszcze kuter MO-4 ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-02-13 13:45  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ten kuterek to pchełka w porównaniu z Komuną - może jeszcze coś "dorzucić" ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-02-13 13:50  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Zobaczę. Myślę o jakichś barkach węglowych czy czymś podobnym.
Zamierzam maksymalnie "urosochacić" Komunę, znaczy bomy łodziowe poodstawiane na boki, łańcuch kotwiczny w wodzie, dźwigi na bok, katapulta może też. Nie chcę zrobić na podstawce zbyt dużego chlewa, choć myślałam też o jakimś niszczycielu - tylko że nie ma chyba wycinanek, które można by zaadaptować. Moja Komuna to lata 39-41, przed wojną. któryś z portów czarnomorskich.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-02-13 13:54  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Taszkient,pozdrawiam Marek

--Mijający czashttp://www.youtube.com/watch?v=w_DKWlrA24k&list=AL94UKMTqg-9CCqJLWRP1bntndujFjWOjg

Post zmieniony (04-02-13 15:20)

 
04-02-13 13:58  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

a słusznie, dziękuję.
Przemyślę kompozycję.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-02-13 16:39  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jeżeli chcesz robić Komunę z katapultą to musi być z okresu przed modernizacją przeprowadzoną od grudnia 1939 do lipca 1940 roku - czyli ,,łapie" się w przedziale, który podałaś :). Katapultę zamontowano w roku 1930.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-02-13 17:24  Odp: [R] Pariżskaja Kommuna, 1/400 waterline
Edekyogi 

 

Klimatycznie pasował by Nowik z "Modelika" nr 5/2001 http://photo.qip.ru/users/gorlovp/96228807/112943686/. Jako Jakow Swierdłow zatonął w 1941 roku. Z tym, że niestety służył na Bałtyku.
Z czarnomorskich modyfikacji Nowika może być Kiercz (typu Fidonisi) "Bumażnaja kolliekcija" z 2008 roku http://photo.qip.ru/users/gorlovp/95289010/104279500/ Sama Kiercz samozatonęła w 1918 roku. Ale dwa okręty tego typu: Dzierżyński (d. Kaliakrija) i Szaumian (d. Lewkas) zatonęły dopiero w 1942 roku. Zaś Niezamożnik (d. Zante) i Żeliezniakow (d. Korfu) przeżyły II WŚ.
Może być coś nowocześniejszego - Razumnyj (projekt 7) z "Bumażnoje modelirowanije" nr 74 http://www.armourbook.com/uploads/posts/2013-01/1359334899_page-01.jpg Na Morzu Czarnym służyło 6 okrętów: Bodryj, Bystryj, Bojkij, Biesposzczadnyj, Biezupriecznyj i Bditielnyj.
A Kommuna wygląda coraz smaczniej...

Post zmieniony (04-02-13 17:50)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 25Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024