FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-01-13 14:52  [Technika]jaka tektura do podklejania wręg
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, mam pytanie dotyczące tekturki , otóż oglądając relacje widzę na zdjęciach że wielu ma wręgi podklejone na ładnej żółtej tekturce , nie wiszą z niej żadne włoski itp.
ja gdzie by, nie kupił czy w sklepie czy przez internet , zawsze mam problem że tektura mi się ugina pod skalpelem , rozdwaja się na cienkich zakończeniach itp , czy każda ta tektura tak ma czy ja kupuję poprostu jakiś badziew?? pozdrawiam.
A jeszcze jedno czy np gdybm przed naklejeniem na nią wręg pociągnął caponem to tez tak by się dzialo??

Post zmieniony (18-01-13 14:52)

 
18-01-13 15:39  Odp: [Technika]jaka tektura do podklejania wręg
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Myślę że to nie wina tektury, tylko wycinania: tępe nożyki, brak odpowiedniej podkładki, może nieodpowiednia technika cięcia.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
18-01-13 16:05  Odp: [Technika]jaka tektura do podklejania wręg
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

RomanC ma rację.
Tektura ma to do siebie,że nieodpowiednio obrabiana będzie się strzępiła i rozwarstwiała.
Jak temu zapobiegać juz dużo mówiono.Zachęcam do poszukania odpowiedzi na nurtujące pytania w odnośnych działach KAŻDEGO forum kartonowego.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-01-13 09:36  Odp: [Technika]jaka tektura do podklejania wręg
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

A czy aby ta "ładna, żółta tekturka" to nie ślady "przypieczenia" po cięciu laserem? Ewentualnie tekturka piwna po impregnacji CA albo BCG potrafi się tak zabarwić. Tak czy owak wycinanie wręg wcale prostym nie jest :-) a ja tu się mądrzę, choć sam jeszcze dobrze tego nie opanowałem. ;-)

--
Pozdrawiam. Bartko28

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024