FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-01-13 21:13  [Technika] Gablota na niewielki model. Z czego wykonać tanim kosztem?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może ktoś z Was ma jakiś ciekawy patent lub pomysł na wykonanie gablotki (z ogólnodostepnych materiałow) pod model czołgu. Ważne, aby materiał mozna było kupić np.: w markecie budowlanym.

--

Post zmieniony (11-01-13 21:14)

 
11-01-13 21:46  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

W tym temacie Art jest biegły. ;-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-01-13 23:08  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
Szyszak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Chyba najlepiej ze szkła, czołg nie jest duży więc koszta nie będą kosmiczne.

Z tworzyw sztucznych bym nie polecał, łatwo się rysuje i podobno z czasem może zżółknieć.

 
11-01-13 23:25  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"przeszkloną gablotę w Ikei za 199 zł" - trochę drogo, co ja piszę to bajońska kwota!
Zamówić u szklarza z 1mm grubości szkła 5 elementów, skleić na styk i nałożyć z góry na model np. na drewnianej podstawce. Całość ok. 15,-PLN /?/ - jak wymiary szklanych płytek niezbyt duże, to i u szklarza taniej - wytnie z małych odpadów.

 
11-01-13 23:42  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Art - biorąc po uwagę wymiar to faktycznie dobra cena. tylko że na pojazdy to trzeba by podzielić jeszcze półkami. :) Znasz może nazwę tego produktu?

Ryszard - a czym najlepiej skleić szkło by było estetycznie?




Halogen - najwyraźniej i mózg zdążyła Tobie owinąć i upiec. Kwejk to dla Ciebie za mało. Błyśnij na chamsko.pl. Takimi wpisami oślepisz wszystkich swoja elokwencją i pomysłowością.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
11-01-13 23:48  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Produkt nazywa się 'DETOLF witryna''.
Ma w zestawie 3 pólki, ale z powodzeniem można wstawić jeszcze kilka.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
12-01-13 10:33  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ja sklejałem punktowo szkło 1 mm na styk cjanopanem - fakt wymiary były raczej małe /o ile pamiętam 30 x 20 x 20 cm/. "Trochę" to trwało. Nie mam zdj. owej gablotki - przeprowadzka, stłukła się. Obecnie nie robię gablotek - nie ma miejsca, wolę od czasu do czasu mozolne zabiegi "odswieżajace".
Pozdrawiam

 
12-01-13 11:30  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Akurat dziś w planach mam testowe sklejenie niewielkiej (40x20x10) gabloty z polistyrenu.
Materiał zakupiony w markecie budowlanym, 2 arkusze o wymiarach 50x50cm i grubości 2mm to koszt 30PLN + klej do tworzyw sztucznych.
Sam jestem ciekawy jak to wyjdzie.

--

 
12-01-13 14:02  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam, jakiś czas temu już mówiłem o firmie koło mnie która wykonuje różne rzeczy z pleksi. Kilka lat temu zamówiłem u nich dwie gablotki .W jednej stoi Shikishima ,a za którą zapłaciłem 100 zł a w drugiej, niewiele mniejszą stoją dwa niszczyciele za która zapłaciłem 70 zł. Na początku nie za bardzo im się chciało robić takie rzeczy, ale jak powiedziałem im żeby sprzedali mi kawałki plexi a gablotki sam sobie skleję to zaczęli się śmiać i powiedzieli ,że zatrudnią mnie od razu jak skleję taka gablotkę bez śladów kleju.
Panowie w tej chwili tez potrzebuje małej gablotki na samochodzik i takowa już sobie zamówiłem u nich. Jak tylko będę wiedział ile mnie to będzie kosztować to podam ale wydaje mi się ,że nie będzie to kosztować więcej niż 50 zl. Nie mam problemu z ich czyszczeniem bo robię to raz w tygodniu od kilku lat zwykłym płynem do szyb. nic mi nie matowieje. Tyle lat i nie mam żadnych rys pęknięć.

pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
14-01-13 12:12  Odp: [pytanie] Z czego wykonać tanim kosztem gablotkę na niewielki model?
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam właśnie otrzymałem odpowiedz od tej firmy o której wspominałem. Jeśli chodzi o małą gablotkę o wymiarach szer14cm,dł.26,1 cm, wys15cm będzie mnie kosztować:
z plexi 3mm - 35zł
z plexi 2mm - 30zł
Ta większa zamówiona przez jednego z kolegów z forum o wymiarach:
wysokość 24 cm, szerokość 14 cm, długość 90 cm będzie go kosztować z plexi 3mm - 140 zł . Oczywiście nie ma podstawy którą można i tak właśnie sobie robiłem , zrobić samemu.
Myślę ,że to się naprawdę opłaca. Jeśli ktoś będzie zainteresowany takimi gablotami to mogę u nich zamawiać ,a nawet dostarczać na konkursy .Najbliższy na który mam zamiar jechać to Świdnik. Jakby co to na priv zapraszam.

pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024