FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
11-01-13 21:53  Odp: [Technika] Waloryzacja jednostek pływających
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ryszard nikt nie zmusza do kupowania modeli posiadających wydrukowane ŚE i tak wszyscy wydawcy nie mają możliwości ich odpowiedniego wykonania . Ci co mają możliwości niech wykonują. Wybór jeszcze nikomu nie zaszkodził.

 
11-01-13 22:02  Odp: [Technika] Waloryzacja jednostek pływających
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

OK, fakt nikt nie zmusza. A jeśli jest ten /model/ na którym mi zależy i koniecznie muszę /chcę/ go mieć a on jest ze śladami eksploatacji już wydrukowanymi a ja wolałbym je sam zrobić to co? mam wybór? - nie. "I tu leży pies pogrzebany"jak mawiają sąsiedzi zza Odry.

 
12-01-13 05:42  Odp: [Technika] Waloryzacja jednostek pływających
Greg77   

Brawo Halogen- tyle literek wpisu w temacie"Waloryzacja jednostek pływających" a większość odniesień do samolotów :D Nie ta skala tak dla przypomnienia.
Do tego jednak okręty wykonuje się według stanu na dany rok , w którym mógł być, czy to zbudowany, czy też przebudowany- więc raczej jest wtedy świeżo pomalowany.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
12-01-13 06:48  Odp: [Technika] Waloryzacja jednostek pływających
Greg77   

teraz sobie pozwolę na wpis osobisty:
Halogen- najpierw miej pojęcie a potem się wypowiadaj- bo to nie pierwszy raz kiedy "błysnąć" próbujesz i wychodzi jak zawsze.

Wpis merytoryczny :
Projektanci jednostek pływających - skala od 1:50 do nieskończoności odpuście sobie waloryzację a skupcie się na wierności historycznej, kolorystycznej - tyle starczy - modelarz który będzie chciał mieć okręt po wielu rejsach albo całkowity złom gdzieś na dnie - już z racji tego że się podejmie takiego tematu będzie wiedział co zrobić- i tak macie plany na dany remont czy oddanie do służby- wtedy wszystko było nowe- próba pójścia w walorkę to masakra- bo sam mogę wymienić wiele rzeczy na które się nie zgodzi nikt( która śruba okrętowa była czysta?? w 2 godziny po eksploatacji- i propozycje jak to ma wyglądać)

Nie dajcie się prowokować i nie popadajcie w paranoję - okręty to nie to samo co czołgi i samoloty - w czołgach nikt jeszcze nie zrobił w modelu takiej walorki jaką robi przy sklejaniu np. Krystian. W samolotach jest jeszcze większy problem.

Uważam ,że gadanie o waloryzacji modeli okrętów to "odwracanie kota ogonem" - okręt ma być wierny historycznie- a reszta to już robota modelarza- chyba że kiedyś ktoś opracuje zestaw pąkli do okrętów - i teraz zagadka jak będą się różnić te do Royal Navy, Kriegssmarine i Japończyków??

--

Post zmieniony (12-01-13 06:48)

 
12-01-13 10:23  Odp: [Technika] Waloryzacja jednostek pływających
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Greg77 - i o to chodzi, najważniejsza wierność : konstrukcja/detale itp. niezależnie czy okręt/statek/lokomotywa/ samolot/czołg itd. . "Brudzenie" - we własnym zakresie .

 
12-01-13 10:37  Odp: [Technika] Waloryzacja jednostek pływających
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Ale nam się towarzystwo rozpisało na temat walorki okrętów. Większość widzę raczej nie toleruje ŚE na modelach, ale są też wśród nas ich wierni fanatycy ;).

Odpowiadam na zagadkę Greg77 - ŚE na jednostakach pływających niczym nie będą się różnić. Są identyczne dla wszystkich jednostek niezależne od przynależności państwowej. Poniżej dowód rzeczowy - zgodnie z prawdą historyczną - zatwierdzony przez ptactwo morskie. Ptaszki mają głęboko w d... , czy to jest okręt niemiecki, angielski, japoński, amerykański czy liberyjski.

Greg77: szkoda, że to tylko zagadka a nie konkurs z nagrodami ;-)

<><><>

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
12-01-13 12:02  Odp: [Technika] Waloryzacja jednostek pływających
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szkutniku super zdjęcia , które mnie przekonały żeby nie robić ŚE, jakoś nie widzi mi się piękny deskowany pokład z białymi kropkami . Pewnie by to wyglądało jak w naturze , ale wygląd modelu by na tym stracił . W takim wypadku na dno trzeba by nakleić jeszcze warstwę glonów , a nie robić czerwonego czy tam bordowego koloru. Na tych zdjęciach widać także że elementy są malowane tam gdzie była korozja a nie cały element , myślę że na modelu tez wyglądałoby to pstrokato . No ale idziemy do przodu i trzeba co chwilkę dawać nową jakość .Choć wg mnie lepiej w wierność i detale .Chcemy robić zacieki i rdzę domyślając się jak to mogło wyglądać , a poszycie dna robione jest jak 40 lat temu, bez podziału na blachy itp.

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
12-01-13 15:16  Odp: [Technika] Waloryzacja jednostek pływających
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Długo się zastanawiałem, czy wpisać coś do tego tematu bo jakoś tak podświadomie czułem, że i tu w krótkim czasie po moim wpisie pojawi się znany tropiciel spisków , paranoi i prowokacji, oraz ekspert od tego o czym to ja mam lub nie mam pojęcia, czyli Greg77. Napiszę krótko - zmień sobie nick na Pan Spięty lub idź się gdzieś dobrze zrelaksuj, bo odnoszę wrażenie, że masz jakiś kompleks na tle mojej osoby ?
To co ja napisałem o zastosowaniu ŚE na nowym modelu to tylko moje zdanie - autor i tak zrobi co będzie uważał.
Ślady waloryzacji samolotu przez ptactwo latające już zostały kiedyś wykonane w modelu RWD 22 Lecha Kołodziejskiego - szlak został przetarty : )
Ryszard takie życie - ja też muszę się pogodzić z tym, że ciekawe tematy ukazują się bez porządnie zrobionych ŚE, cóż jak to mówią - psy szczekają, a karawana idzie dalej byle nie ku przepaści.

Post zmieniony (12-01-13 15:17)

 
12-01-13 17:06  Odp: [Technika] Waloryzacja jednostek pływających
Greg77   

Odpowiadam.
Szkutnik piękne zdjęcia - ale drążąc temat - który dowódca okrętu wojennego dałby swojej załodze takie wolne żeby tego zaraz nie starli- nawet na tej jednostce myślę że w końcu któryś z kilkunastu członków załogi dostał prikaz żeby to umyć-a co przy stanie załogi kilka tysięcy??

Co do konkursu to mogę ogłosić np. o Sarę- ma ze 3- tylko za co ją dać????

I nie zgodzę się ,że w różnych warunkach klimatycznych występują te same zabrudzenia, czy też pasożyty wodne, ptaki- to samo z załogą- po sushi co innego zostawia niż po bigosie:D:D;D.

Co do kolegi Halogen- proszę puknij się w czółko- bo znowu odpowiadasz nawiązując do samolotu! I oki- ja będę Cię prześladował bo "głupoty nie zniesę" Nawet ja czytasz co inni napisali to nie rozumiesz- i jak tu z "takim" gadać??

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
13-01-13 01:02  Odp: [Technika] Waloryzacja jednostek pływających
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Również jestem przeciwnikiem drukowania śladów eksploatacji, bo w przypadku statków i okrętów (moim zdaniem) nie wygląda ona naturalnie. Gdyby ją zrobić w zgodzie z rzeczywistością, to model po prostu wyglądałby nieestetycznie i nie tylko chodzi o w/w pokłady przesłane przez Szkutnika.
Mam okazję codziennie podziwiać w kołobrzeskim porcie kutry rybackie "zwaloryzowane" przez naturę i na podstawce bym ich nie postawił :)

Np. czerwony kolor poszycia dna ma następujące ślady eksploatacji:
http://i2.photobucket.com/albums/y41/viltianus/Alma/200511.jpg
(foto z relacji Kaśki)

Chcielibyście to postawić na podstawce?
Zachowanie czerwonej farby z kolei byłoby nienaturalne przy innych śladach, itp.
ŚE zostawmy fachowcom do samodzielnego wykonania.

PS
Szkutniku, mam nadzieję że armator wyposażył łajbę w parasole :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024