FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-01-13 21:29  [R] Maus V1 Modelik
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam wszystkich




Chcę rozpocząć nową relację , obiektem westchnień ( mam nadzieję ) będzie naprawdę super ciężki czołg Maus.
Przed klejeniem zaimpregnowałem wszystkie arkusze po dwóch stronach Caponem.
Czekam na przesyłkę farbki pactry do retuszu , kolory jakie najbardziej pasowały to A96 i A 103

Jak na razie udało mi się złożyć cały szkielet , wyszedł fajny bunkier :D
Sam szkielet robi wrażenie , a co dopiero jak się połozy poszycie , ale to z czasem .
Szkielet składało się bez problemowo , jedynie łączenie tylnej płyty trochę spaprałem , więc będę szlifował.
Za chwilę wstawię jakieś foto ,
Pozdrawiam





Na trzecim zdjęciu widać ten mankament o którym wspominałem powyżej.
No i tak w skrócie wygląda narazie budowa mojej myszki :) komentujcie nawet krytycznie ,

Post zmieniony (04-01-13 23:39)

 
05-01-13 06:18  Odp: [R] Maus V1 Modelik
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cieszę się z tej relacji niezmiernie :) Sam mam Myszkę na macie ale niestety w 2012 nie było mi dane poświęcić się klejeniu tak jakbym chciał. Czekam na kolejne posty i oby 2013 przyniósł więcej wolnego czasu, nie tylko mi :P

--

Post zmieniony (05-01-13 06:18)

 
05-01-13 11:19  Odp: [R] Maus V1 Modelik
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam dziś !!!
W oczekiwaniu na farbki , nie wycinam kolorowych częśći kadłuba tylko zabieram się za wycinanie gąsienic, pierwszy raz w życiu chciałbym wykonać je z ogniwek , mam nadzieję że wyjdą , lecz mam do użytkowników forum , otóż na bolce łączące ogniwka potrzebuje 192 odcinki 1 mm druta , nie wiem czy lepszy będzie mosiężny czy miedziany Jeśli ktoś wie prosiłbym o podpowiedzi bardziej doświadczonych w temacie gąsienic :) Skalpel w dłoń ....

Post zmieniony (05-01-13 11:48)

 
05-01-13 11:29  Odp: [R] Maus V1 Modelik
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Witam, podziwiam za wybór tematu, a w szczególności za jego gabaryty :) Co do drutu to można wszelkie średnice nabyć na allegro. Jeśli chodzi o materiał to według mnie stalowe odpadają, bo są twarde i trzeba się namęczyć, żeby je pociąć.

 
05-01-13 11:47  Odp: [R] Maus V1 Modelik
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam, jeżeli chodzi o drut to taniej i szybciej można kupić albo w kwiaciarni albo na czymś w rodzaju giełdy kwiatowej druty do imitacji łodyg do sztucznych kwiatów. Te druciki są w takiej zielonej powłoce coś a'la izolacja. Druty mają długość około 15 -20 cm i sa naprawdę tanie, u siebie w mieście kupiłem 50 sztuk za chyba 9 zł.

pozdrawiam
Mateusz

 
05-01-13 16:11  Odp: [R] Maus V1 Modelik
Yans   

Widzę że to kolejna relacja z budowy tego modelu życzę powodzenia, może ktoś kiedyś zrobi go też od środka.
Przydatny link do strony:
http://strangevehicles.greyfalcon.us/PANZERKAMPFWAGEN%20VIII%20MAUS.htm

--

 
08-01-13 12:21  Odp: [R] Maus V1 Modelik
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Wycinam sobie i wycinam , noi przyszedł czas na przymiarki , i pojawiły się obawy , wątpliwości
Otóż nakładam górną płytę , i z przodu brakuje mi ok 1 cm , płyta przednia nie ma takiego nadmiaru żeby zakryć ten ubytek u góry .
Fakt , elementy te nie są przytwierdzone , ale przymierzam raczej dobrze i wydaje mi sie że moze tu być klops. Wrócę z pracy to będę dalej kombinował ;/

 
10-01-13 22:00  Odp: [R] Maus V1 Modelik
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Napiszę to samo co Koledze k gdy zaczął relację z budowy Myszy :-)
Świetny wybór tematu i będę Cię również psychicznie wspomagał, bo lubię takie kolosy jak ten, czy zrobiony przeze mnie ostatnio prototypowy Kolossal (K-Wagen).
Szkoda tylko, że jak ja tworzyłem swoją "Myszkę" jeszcze z Wydawnictwa Model Card to nie było takich linków do pomocy :-(

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
10-01-13 22:07  Odp: [R] Maus V1 Modelik
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dziekuję za wsparcie , postaram się wykonywac go jak najlepiej , i dokłądnie aby cieszył wasze oczy...
Teraz praca powinna ruszyć , bo dostałem w końcu przesyłkę z farbkami , więc wycięte w ostatnich dniach mogę jutro zaczynać retuszować , pozdrawiam wszystkich :)

 
16-01-13 21:34  Odp: [R] Maus V1 Modelik
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, dziś na szybko przed snem chciałbym przedstawić moje wypociny,
Zamontowałem cały spód czołga i przednią płytę .
Podoba mi się jak na razie jego wykonanie , nie jest bardzo skomplikowany
Jedna rzecz mnie tylko martwi otóż , przymierzam górną płytę kadłuba no i z tyłu brakuje mi ok 1 cm aby połączyć spodnią część z tylną, raczej wynika to z mojej nie dokładności , od początku mi coś tam z tyłu nie pasowało no ale będę próbował to jakoś uzdrowić i sensownie wykonać ,
Tempo nie jest zawrotne jak na razie :)





Post zmieniony (27-01-13 15:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024