FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
15-07-02 08:54  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Kate zaczyna rosnac , ale skrzydla dostanie dopiero gdy zdobede nowa Kartonowke.
Model ten skleja sie b.dobrze, jak go skoncze to umieszcze kilka uwag tutaj i na stronie Gogiego.
http:www.kartongogi.online.de/kat.jpg

http:www.kartongogi.online.de/kat1.jpg

 
15-07-02 09:02  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Cos sknocilem z tym adresem,
http:www.kartongogi.online.de/kat.jpg

http:www.kartongogi.online.de/kat1.jpg

 
15-07-02 09:06  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Konradus , czy cos zle napisalem , ze zdjecia sie nie ukazuja ?

 
15-07-02 10:05  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       





Chyba juz do mnie puka babcia Sklera i dziadek Alzheimer.

 
15-07-02 11:20  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
randar       

wow, szybciutko Tobie to idzie Juniorze, a ja jakoś nie umiem się porządnie na moich "zabawkach" skoncentrować, brak weny twórczej? huhuhu

 
22-07-02 09:49  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Biedna Kasia na skrzydełka musi poczekac aż ukaże sie Kartonówka z chlopcami-pilotami. Kasia rozloży wtedy skrzydelka i chłopcy bedą mogli ją ( się) przelecieć. ;))
" Kate " to chyba po japonsku Kasia ? ;))))
A tak do rzeczy to model ten skleja sie b. dobrze i mimo , ze nie przykładalem sie do niego i robiłem raczej na luzie, dobrze zniosł moje niechlujstwo. Aby sie jednak do czegos doczepic ;)) to cześci do zwijania np. golenie podwozia mogły by być wydrukowane na cienkim papierze , gdyż zwiniety karton powoduje uskok. Dlatego tez zrobiłem Kasi nowe nożki z cienkiego papieru i folii aluminiowej.




 
22-07-02 12:44  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Mirek 



 - 2

Ladnie to wyglada ;-)
Szkoda tylko ze przy impregnacji papieru model wyszedl taki blyszczacy.....
A "Kate" to tylko angielska nazwa kodowa bo Amerykanie nijak nie mogli sie polapac w systemie oznaczen samolotow japonskich. B5N1 nie mial japonskiej nazwy, tak samo jak wszystkie inne samoloty na poczatku wojny. Dopiero pozniej Japonczycy wprowadzili nazwy dla swoich maszyn zeby jeszcze bardziej namieszac Amerykanom ;-))))

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
22-07-02 13:23  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Błyszczy sie, bo polakierowałem lakierem błyszczacym , po impregnacji W-P karton jest raczej matowy .

 
22-07-02 14:59  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

A ja mam pytanko:) Otóż spróbowałem tejże metody i ... wszystko pięknie ale miejsca białe zrobiły się takie jakieś pożółkłe. No i czym to może być spowodowane? Na zdjęciach Juniora wszystko jest ok. Może mój klej był stary czy cuś?

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
22-07-02 15:36  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Jeżeli uzyles Wikolu czy Ponalu to niestety nie wiem , dlaczego białe pozolkło.
Mnie sie to nigdy nie zdarzylo , jedną z zalet tego impregnowania jest wlasnie to , że nie zmienia farby orginalnej wycinanki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024