FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
26-10-02 20:01  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Wojtek_L   

No dobra, pytanie jest głupie
Czy mino wszystko mogę liczyć na pomoc?

******************
Pozdrawiam
Wojtek
GG: 3584271
******************
wszystko co pływa

 
26-10-02 21:52  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Slawek 

 

Wojtek, najlepiej sprobuj, jak mysle ze odpowiedz jest tak, kiedys w MM spotkalem sie z taka cienutka tektura zaimprednowalem wlasnie ta metoda i efekt byl pozadany, ale jak ze wszystkim najpepij przetestowac.

Czesc,

Slawek

_______________

Okrety wspolczesne

 
26-10-02 21:57  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
marek       

ja proponuje poczekac az pojawi sie Junior

 
26-10-02 22:27  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Kwiatek     

A taka impregnacja wzmacnia karton???

 
27-10-02 09:12  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Wojtek_L   

Tyle akurat wiem. Kwiatku - impregnacja kartonu wzmacnia go na pewno. Poczytaj posty powyżej.
Junior II odezwij się. Wygląda na to że jesteś wyrocznią w sprawie impregnacji nie tylko dla mnie.

******************
Pozdrawiam
Wojtek
GG: 3584271
******************
wszystko co pływa

 
27-10-02 13:00  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Wojtek_L   

Juniorze.
Jak już zawitasz w re progi, to może napiczesz coś o impregnacji kartonu "błyszczącego"? Leży u mnie Richelieu wydrukowany na takim papierze a pewnie niebawem będę się za niego brał.

******************
Pozdrawiam
Wojtek
GG: 3584271
******************
wszystko co pływa

 
06-11-02 11:58  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Impregnacja ponalem arkuszy "zwyklego" cienkiego papieru jest korzystna jesli chodzi o wycinanie skalpelem malutkich otworow o roznych ksztaltach , po prostu papier jest wzmocniony i nie rozlazi sie.
Poklad kogi wydrukowany na cienkim papierze , mozna to zrobic ale tu juz potrzeba troche obycia z tym impregnowaniem ,gdyz cienki papier bardzo sie "faluje " przy tej czynnosci i mozna sie przestraszyc ,ze sie cos sknocilo. Papier kredowy przetarty z obu stron ponalem rowniez na tym zyskuje . Jak pisalem wyzej , zrobilem to kiedys z modelem me109z HAL i rolnikiem z GPM .
Jesli masz ponal to wyprobuj po prostu na kawalkach takich papierow .
Wszystko inne o tym impregnowaniu zostalo juz opisane powyzej i nic nowego nie trzeba dodawac , po prostu sprobowac.
Jak znajde czas , to jeszcze raz opisze krotko ta procedure z kilkoma zdjeciami , pokazujacymi co mozna zrobic np ze skrzydlem zaimpregnowanym w ten sposob.

 
06-11-02 12:57  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Wojtek       

Dzięki za info. Już wiem

 
06-11-02 15:41  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
koszałek       

Junior II jeszcze jedno skromne pytanie . Jakiego narzędzia (pędzla?) używasz do impregnowania. Pytam bo prześledziłem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi.
Pozdrawiam Koszałek

 
06-11-02 17:02  Re: KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
Junior II       

Zaczynalem kiedys z pedzlem ,potem nanosilem tez miekka szmatka a od pewnego czasu kawalkiem gąbki. Pouzyciu dobrze wyplukac i moze sluzyc wiecznie.Zajrzy tutaj , jest pokazana
http://www.kartongogi.online.de/11.htm

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024