FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 
28-12-16 10:43  Odp: [Technika] KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wikol jest bardzo ryzykowny. Są dużo lepsze specyfiki ale niestety śmierdzą lakierem. Na szczęści tylko chwilę.
Może warto spróbować kaponu jednak?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
28-12-16 12:24  Odp: [Technika] KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Wikol jak najbardziej - używam do impregnacji starych modeli ( powiedzmy z przed 2000 roku).
Używam takiego kleju:
https://www.leroymerlin.pl/farby-lakiery-i-kleje/kleje/kleje-do-drewna/klej-wood-express-d2-pattex,p141859,l1162.html
Kiedyś występował pod nazwą Ponal.
Arkusze impregnuję obustronnie ( najpierw jedna strona, po wyschnięciu druga ); rozcieńczony klej ( woda, w proporcjach 1:3 - 1:4 ) nakładam przy użyciu gąbki. Efekty po impregnacji są takie, jak opisane w powyższym wątku. Ostatnio taką impregnacją uratowałem kiepski karton w Vindicatorze.

--
http://messer.cba.pl

 
28-12-16 20:28  Imregnacja wikolem
Redsmen   

Niestety w miejscu gdzie jestem mam dostep tylko i wylacznie do Wikolu.
Messer zebym dobrze zrozumial, proporcje 1 do 3 (1:4) to stosunek kleju do wody, nie odwrotnie? (1 czesc kleju na 3 czesci wody)?

 
28-12-16 20:55  Odp: [Technika] KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Redsmen - dokładnie tak, więcej wody niż kleju. Zawsze można zrobić na jakimś kawałku kartonu próbę.

--
http://messer.cba.pl

 
28-12-16 22:11  Imregnacja wikolem
Redsmen   

A czy taki zaimpregnowany papier jest mniej podatny na deformacje przy klejeniu wikolem czy wrecz przeciwnie? Mam na mysli np. krowie zebra przy oklejaniu szkieletu okretu poszyciem. Okolicznosci zmuszaja mnie do klejenia wylacznie wikolem, jednak nie rezygnuje z modelarstwa, tylko staram sie zapanowac nad ciemna (niszczycielska) strona wikolu.

 
28-12-16 22:39  Odp: [Technika] KATE z MM już jest !!! (a przy okazji pare slow o impregnacji kartonu)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Tutaj już nie podpowiem, bo modele sklejam butaprenem. Podejrzewam, że będziesz musiał po prostu wykonać jakieś próby, aż do opanowania techniki.

--
http://messer.cba.pl

 
29-12-16 20:07  Imregnacja wikolem
Redsmen   

Zaimpregnowalem dzis szalupy i samoloty z Ark Royala ktorego koncze, tak na probe i jestem zadowolony z efektu. Klej rozrobilem w skali 1:2 a i tak wydawal sie rzadki wiec takiego uzylem. Kazda strone zaimpregnowalem dwukrotnie na zmiane. Przy pierwszej probie zbyt mocno przecieralem arkusz (gabka do naczyn)tak ze prawie nie bylo roznicy i drugim razem juz zostawilem lekka powloke kleju. Dziekuje wszystkim za rady. Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024