FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-12-12 11:20  Odp: [R] korweta KRI Frans Kaisiepo - 1/400
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

U Anglików okręty są pci żeńskiej.

 
06-12-12 09:16  Odp: [R] korweta KRI Frans Kaisiepo - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A u nas męskiej.

Z rzeczy dużych powstała dziś jedynie armata.


Poza tym część wyposażenia fordeku (częściowo z wycinanki, częściowo ze zdjęć), kilka antenek (raczej ze zdjęć, na bazie elementów wycinanki).


Czekają mnie teraz różne "małe-armatki", wyrzutnie pierun-wie-czego i inne nieidentyfikowalne elementy uzbrojenia.
Okręt zaczyna nabierać sylwetki...


I tyle na dziś.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
11-12-12 13:26  Odp: [R] korweta KRI Frans Kaisiepo - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kolejny odcinek relacji ciut spóźniony, ale jest.

Powstają małe armatki i wyrzutnie różne. Większość już jest, jeszcze tylko dwie duże wyrzutnie pocisków "przeciwpodwodnych", jak mniemam.



Fransik ma na rufie lądowisko dla śmigłowców - co powiecie na takie "letadlo"?


Zaczyna tez powstawać woda.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
11-12-12 18:54  Odp: [R] korweta KRI Frans Kaisiepo - 1/400
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pani Kasiu a do jakiego to, to ustrojstwo, się hangaru zmieści? Nawet po złożeniu skrzydeł ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-12-12 21:29  Odp: [R] korweta KRI Frans Kaisiepo - 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ekologiczne "letadlo". Nie zatruwa atmosfery, no chyba, ze coś mu się wymcknie :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-12-12 08:23  Odp: [R] korweta KRI Frans Kaisiepo - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Pan Smok nie mieści sie do żadnego hangaru. Nie musi.

Pan Smok ma na rufie apartament admiralski.

Robota posuwa się pomału do przodu. W zasadzie zużyłam już wszystkie części kartonowe, za wyjątkiem bandery i kół ratunkowych. Posiedzę teraz nad zdjęciami, podorabiam głupoty różne, relingi, antenki, takie tam.

Zmajstrowałam też alternatywny pojazd latający. Ale raczej zostanę przy smoku.


Alternatywny pojazd nie spodobał się Głównej Pani Inżynier: ze wszystkich sił chciała go zjeść. Ledwie obroniłam!


Na zdjęciach poniżej widać pontony, wyrzutnie pocisków przeciwpodwodnych, trochę głupot na pokładzie.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-12-12 09:19  Odp: [R] korweta KRI Frans Kaisiepo - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ustaliłam sama ze sobą, że smok będzie czerwony.


Bawiłam się dziś dokładaniem drobnych głupotek wg zdjęć. Jakieś antenki, jakieś podwiśki, jakieś kwadraciki, kółeczka i inne figury geometryczne. 3 godziny roboty, efektu prawie nie widać.



Na sam koniec Pani Inżynier nałożyła jeszcze kolejną warstwę wody:


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-12-12 12:23  Odp: [R] korweta KRI Frans Kaisiepo - 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Śmigłowczyk byłby lepszy, tyle że nie pasuje bo to Kamow i do tej korwety nijak się ma. Może rzeczywiście czerwony smok - bajkowo i po chińsku się zrobi. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-12-12 12:27  Odp: [R] korweta KRI Frans Kaisiepo - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na upartego dałoby się Kamowa zaadaptować, tylko trzeba by zmienić wersję wojskową Ka-27 na cywilną Ka-32. I można by sobie wyobrazić jakieś gościnne lądowanie na Fransiku.

Ale i tak wolimy smoka, moja Pani Inżynier i ja.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-12-12 14:34  Odp: [R] korweta KRI Frans Kaisiepo - 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na zdjęciu widać wyraźnie jak śliczna Pani Inżynier myśli co na lądowisku ,,posadzić".

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024