FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 25Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
22-01-13 17:31  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Borowy napisał:
... zaznaczona jest grubość tego ,,nałożonego" pancerza" na 225 mm.

A więc razem z malowaniem będzie w sam raz. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-01-13 09:53  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Poszczególne części komina są juz sklejone i przygotowane do sklejenia ,,do kupy". Kombinowałem z różnymi czyli trzema :) wariantami zawiasów i zamknięć na klapach, ale w końcu wybrałem tą najprostrzą. Niektóre kominy ,,rurowe" trochę poprzerabiałem wg posiadanych zdjęć.







Zastanawiam się nad jedną rzeczą. A mianowicie czy we flocie ZSRR były używane przed nazwami okrętów jakieś skróty tak jak np. ORP, USS, HMS. Nigdzie nie mogę znaleźć (może źle szukam) żadnych wiadomości na ten temat. Jeżeli ktoś coś o tym wie będę wdzięczny za informacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-01-13 10:02  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ja się nigdy nie spotkałam z żadnym skrótem.
Chyba że - teraz wymyślam - KSS (KCC) - Korabl' Sowjetskogo Sojuza.
Albo KKCC - Korabl' Krasnogo Sowjetskogo Sojuza.

Nie traktuj mnie poważnie, mam głupawkę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-01-13 11:08  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,toś pojechał ,pieknie,ale wytłumacz takiej tabula razie jak ja, jaka to najprostsza metoda wykonania zawiasów i uchwytów ,bo se nie widzę,,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
01-02-13 09:45  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

O ile dobrze mi wiadomo, rosyjskie okręty nie miały nigdy żadnych prefiksów, tak samo, jak nie ma i nigdy nie było żadnych durnych DKM i IJN.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
01-02-13 11:23  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Edekyogi 

 

Przepraszam bardzo za off, ale jeżeli można wtrącić swoje trzy grosze.
Faktycznie, rosyjskie (radzieckie) okręty nie miały żaddnych prefiksów typu ORP, HMS czy USS.
W rosyjskojęzycznej literaturze spotyka się dodatek poprzedzający nazwę okrętu, np. "projekt 26" (krążownik Kirow), ale to w celu identyfikiacji typu.
Stosuje się również dodatek poprzedzający nazwę typu "gwardiejskij" czy "krasnoznamionnyj" w celu podkreślenia zasług bojowych, za które okręt został wyróżniony bądź odznaką "Gwardia", bądź orderem "Czerwonego Sztandaru". Było to również uwidocznione na banderze okrętu: dodatkowa tasiemka w pomarańczowo-czarne paski (pochodząca od carskiego "Gieorgijewskiego Kriesta") - "gwardyjski", bądź order Czerwonego Sztandaru zamiast gwiazdy - "krasnoznamionnyj".
Mogło też być połączenie obu typów wyróżnień order i wstążka. Tylko jeden okręt był tak wyróżniony - podwodny D-3 - "gwardyjski, krasnoznamionnyj"



 
01-02-13 11:35  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Qrde, jak Ty to robisz, że te powierzchnie malowane wychodzą tak doskonale????

 
01-02-13 18:56  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, kol Edekyogi wrzucił link tego forumhttp://forums.airbase.ru/2012/06/t85714,3--ischu-chertezhi-rabochego-katera-s-linkora-sevastopol.5688.htmlpozdrawiam Marek

--,http://forums.airbase.ru/2008/10/t64054--izhu-chertezhi-lk-oktyabrskaya-revolyutsiya.html

Post zmieniony (01-02-13 19:01)

 
03-02-13 11:42  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzięki wszystkim za wyjaśnienia dotyczące skrótów przed nazwami we flocie ZSRR.
marek1 - najprostrza metoda to tak jak zrobiłem, czyli pocięcie drucika na bardzo krótkie odcinki i przyklejenie , nic więcej. Ja kombinowałem z wyginaniem, wklejaniem w nakłute igłą klapy, itd. itp ale przekraczało to moje umiejętności i możliwosci. Efekty były marne :(.
vansen - wycinanka ,,zacaponowana", po sklejeniu papier ścierny 600 do zeszlifowania ,,grubszych" rzeczy, potem 1200 i na koniec 2000 do wygładzenia. Malowanie aerografem, Humbrolami. Najpierw warstwa ,,próbna", na drugi dzień szlifowanie papierem 2000 i potem dwie, trzy baaardzo cienkie warstwy dość mocno rozcieńczoną farbą w odstępach minimum 12-to godzinnych.
Pierwsza nazwijmy to nadbudówką, sklejona.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-02-13 11:57  Odp: [R] Komuna Paryska 1:200, BM.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wyszło bezbłędnie, podziwiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 25Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024