FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 25Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25 
02-09-16 09:04  Odp: [R/G] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dziękuję wszystkim za ,,odwiedzanie" relacji i uczestnictwo w niej, wszelkie podpowiedzi i zamieszczone materiały, które pomogły mi zbudować model. No i za ocenę wykonania modelu. Tak pozytywną i jednocześnie mobilizującą do dalszej ,,walki" z kartonem ocenę :) Odpowiadając na pytania :
Art - z tymi linkami to jest istna enigma. Co zdjęcie (zresztą na ogól słabe) czy rysunek to wszystko inaczej wygląda. Mogłem wybrać bogatszą :) wersję wtedy byłoby ich więcej, ale z moim wzrokiem to nawet tych co są i tak nie widzę :)
OSTOJA - nagród nie będzie bo jak na razie, przynajmniej, to nie jeżdżę na wystawy :(
Ryszard - faktycznie w najbliższych planach mam dwa czołgi, ale potem wracam do okrętu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-09-16 21:03  Odp: [R/G] Komuna Paryska 1:200, BM.
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Długo po czasie, ale lepiej późno niż wcale.
Gratuluję ukończenia tego ciekawego okrętu. Ładne wykonanie, ładnie się prezentuje.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-09-16 21:38  Odp: [R/G] Komuna Paryska 1:200, BM.
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

W pierwszym momencie, gdy zobaczyłem zdjęcia okrętu pomyślałem, że to Oktiabrskaja Rewolucja, do złudzenia Komuna Paryska ją przypomina.
Borowy nie wiem, jak Ty to robisz, ale kleisz wyśmienicie.
Dla mnie poziom nieosiągalny, tym bardziej cieszę się, że mogę oglądać tak starannie i dobrze wykonany model. Miło patrzeć.
Zastanawiam się jak zrobić relingi (może jakaś cenna wskazówka?) i jak pozyskujesz drut do wykonania poszczególnych elementów modelu.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
06-09-16 20:12  Odp: [R/G] Komuna Paryska 1:200, BM.
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Pogratulować takiego wspaniałego modelu.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
07-09-16 19:56  Odp: [R/G] Komuna Paryska 1:200, BM.
mares 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Gratuluję wykonania i ukończenia modelu w pięknym stylu! Wspaniała robota.

 
08-09-16 06:45  Odp: [R/G] Komuna Paryska 1:200, BM.
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Też dokładam się do gratulacji.:-) Medal na konkursach pewny:-)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
08-09-16 08:27  Odp: [R/G] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzięki za pochwały :)
syriusz - relingi, moja zmora :) Na ich wykonanie jest kilka patentów, które opisywali nasi koledzy w innych relacjach. Ja, tak w skrócie, wklejam słupki z drutu mosiężnego 0,25 mm w otwory zrobione igłą pokładzie. Drut kupuję w internecie w sklepie ,,Duduś". Następnie szykuję podkładki z kartonu o takiej grubości jakie mają byś odległości poziomych drutów, już miedzianych 0,10 mm lub żyłki o takiej grubości, od pokładu. Układam podkładki, kładę na nich drucik, załapuję na jednym końcu (u mnie jak mogę to z mojej lewej strony) i delikatnie naciągając i przyciskając do podkładek przyklejam do słupków klejem SG. Jak to wyschnie kładę na to drugą warstwę podkładek, które są w jednym końcu podklejone papierem o grubości drutu poziomego, żeby leżały poziomo po położeniu drugim końcem na drucie i znowu klejenie. Po przyklejeniu ostatniego poziomego drucika (żyłki) obcinam cążkami słupki wystające ponad ten drucik. Co do pozyskiwania drutów różnej grubości, to robię to w garażu :) czyli w zapasach różnych kabelków, albo idę do sklepu elektrycznego i tam kupuję. Z początku dziwnie tam na mnie patrzyli, że operuję średnicami drucików, a nie ,,kwadratami" :) ale się już przyzwyczaili :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-09-16 15:38  Odp: [R/G] Komuna Paryska 1:200, BM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dałem się namówić córce na pierwsze wystawienie modeli na konkursie modelarskim. A że Poznań mam blisko, więc wziąłem udział w VI Otwartych Mistrzostwach Poznania. Szczęście się do mnie uśmiechnęło i ku mojemu zaskoczeniu, Komuna zdobyła drugie miejsce w swojej klasie oraz wyróżnienie jednego ze sponsorów (wydawnictwo Rebis) w postaci bardzo ciekawej książki.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-09-16 16:11  Odp: [R/G] Komuna Paryska 1:200, BM.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Taki model nie mógł pozostać niezauważony. Gratuluję nagród i wyróżnień.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 25Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024