FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
18-09-13 23:35  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetna robota! Sposób prezentacji również kapitalny.

--
Pozdrawiam Darek

 
19-09-13 07:35  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Piękny.
Mimo tego, że codziennie tam przechodzę, to dopiero teraz zwróciłem uwagę, że są rzeźby na budynku. Po kilkudziesięciu latach.
Pasuje też zrobić chodnik koło szkoły, a nie trawę.

--
gienek

 
19-09-13 09:02  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny model, chodnik rzeczywiście by się przydał.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-09-13 09:36  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Co tu dużo pisać - dobra modelarska robota. Własny projekt, super wykonanie. Jestem pod wrażeniem.
Pozdrawiam

 
19-09-13 09:44  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pyszności ,gratuluję projektu i wykonania 10 i 12 fotka jak prawdziawa fasada budynku,może jakies otoczenie i fotki z terenu,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-09-13 16:06  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Oczywiście teren będzie inny. Tak jak pisałem w początkowych postach, teraz rozpoczynam budowę hali sportowej, a na końcu pozostanie mi ogromna podstawa pod wszystko obejmująca cały teren należący do liceum. Trawka była tylko podłożona do kilku zdjęć ;)

 
13-06-14 00:19  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam,
Po kilku miesiącach przerwy wracam do budowy modelu, przez ostatni tydzień powstała podstawa modelu oraz sala gimnastyczna. Pozostaje jeszcze teren wokół szkoły, roślinność, ławki i inne szczegóły oraz budynek harcówki. Podczas sklejania budynku sali okazało się, że plany niezbyt dokładnie zachowują proporcje oraz zawierają całkiem inne rodzaje okien czy drzwi, dlatego kilka z nich musiałem rozrysowywać na nowo...
Wracając do podstawy modelu to jak widać na zdjęciach z powodu różnicy poziomów terenu została wykonana z 2 płyt meblowych o grubości ok 1,1cm oraz cieńszej płyty o grubości ok 0,3cm.
Co do zdjęć to na początek, tradycyjnie, okna:

I gotowe ścianki:

Przykład ścianki wyciętej z planów(po lewej) i z właściwymi proporcjami i oknami(po prawej):

I drzwi prowadzące na aulę, na zdjęciu 1 takie jakie są w planach, a na 2(oraz 3) takie jakie rzeczywiście są w budynku:

Całość sklejona "w kupę":

Łącznik między salą, a budynkiem liceum:

Teraz pora na teren, wymiary po części zaczerpnięte z mapki dołączonej do planów:

A w większości przypadków z własnych wyliczeń i pomiarów

Przy okazji jeszcze skleiłem szkielet do sali gimnastycznej:

I zacząłem zabawę z drobiazgami wokół szkoły od chodów prowadzących na widownię w sali gimnzastycznej:

Na najbliższe dni planuję skończyć schody przy sali, zrobić dach do tego budynku oraz wykonać pozostałe schody czyli te między skokami terenu oraz prowadzące do szatni.

 
24-06-14 23:28  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam,
udało się ruszyć prace do przodu, pokryłem dach sali "papą" czyli papierem ściernym(600) i stwierdziłem, że zmienię przy okazji te nad przybudówkami przy głownym budynku aby nie było 2 różnych. Potem doszedłem do wniosku, że jak już zmieniam dach to odrazu wykonam cały wiatrołap po raz drugi ale już "po mojemu" ponieważ w rzeczywistości wygląda on nieco inaczej niż ten w planach czyli tak jak go wczesniej skleiłem.Oprócz tego zacząłem zabawę z teksturami i tak zrobiłem już większość schodów oraz murek koło schodów, a dla rozrywki skleiłem także jeden z 6 stojaków na rowery. W najbliższych dniach planuję wykonać większość chodników i boisk, tak więc w większości praca na komputerze...
A model prezentuje się tak:

 
26-07-14 20:55  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Prace zbliżają się coraz bliżej końca więc w końcu muszę zaktualizować relację :D
Gotowe są już praktycznie wszystkie chodniki. Co do ich powstawania to poprostu wystarczy komórka z aparatem i 3 programy które ma prawie każdy: Windows Picture Menager, Paint i Word. Najpierw zrobiłem kilka różnych zdjęć pod kątem 90stopni do chodnika, następnie po dopasowaniu kolorów i kontrastu w WPM otworzyłem zdjęcia w Paincie, pokopiowałem pojedyńcze kostki brukowe i ułożyłem je w przeróżnych kombinacjach aby nie wyglądały wszystkie identycznie, na koniec przerzuciłem do worda i dopasowałem rozmiar kolejnych chodników.

Podobnie robiłem robiąc asfalt, czy boiska:

Po długich poszukiwaniach odpowiedniego materiału znalazłem też najbliższą skali firankę na siatki wokół boisk:

Potem przyszła kolej na trawkę :)

Harcówka, w której pozwoliłem sobie na większą detalizację tak więc patrząc z bliska można dostrzec ze "blacha" choć z bloku technicznego też jest falista ;)

I klatka schodowa przy sali gimnastycznej:



Siatka wykonana z tego samego materiału co wspomniane wczesniej siatki wokół boisk:

 
26-07-14 21:12  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Gratulacje. Jak żywe. Jak plany na przyszłość?.... Architektura..............

--
gienek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024