FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-04-13 11:41  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Też doszedłem do tego wniosku, bo kombinując z oświetleniem po pierwsze musiałbym eksperymentować co na pewno zajęłoby mi dużo czasu, a nie powiem nie mam go dużo...
Mam też pytanko: czy wie ktoś jak wpływa na karton klej "na ciepło", chodzi mi o ten klej z pistoletu który rozgrzewa klej. Głównie chodzi mi o zachowanie się kartonu pod wpływem czasu, jakieś deformacje, przebarwienia itp.

 
05-05-13 22:38  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

Korzystając z wolnego tygodnia nadrobiłem sporo przy modelu, skleiłem główną bryłę budynku, podoklejałem szyby, elementy elewacji, oraz 2 z 3 gzymsów. W trakcie malowania są 2 drobne przybudówki, do ukończenia modelu szkoły został więc tylko dach i 2 postaci umieszczone w lukach we frontowej ścianie.
Jak widać na razie nie wykonywałem szkieletu, gdyż póki co przyda mi się wolna przestrzeń aby ułatwić doklejanie elementów na zewnątrz. Obliczyłem wszystko i wyszło mi że makieta będzie miała 100cm x 80 cm tak więc ze względu na duże gabaryty podzielę całość na 3 elementy:-główny budynek(ten który teraz sklejam,
-sala gimnastyczna(połączona z głównym budynkiem,
-podstawa z elementami "krajobrazu", drzewka, krzewy, parkingi, boiska itp.
Wszystkie gzymsy powstały jak widać poprzez sklejenie kilki warstw kartonu oraz nitek aby nadać odpowiedni wygląd.

 
05-05-13 22:44  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ciemność widzę, widzę ciemność. :-))) Pięknie to wygląda. Powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-08-13 00:30  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

Równocześnie z Nebelwerferem i Raumerem-s działałem trochę przy modelu szkoły. Na warsztat wziąłem dach budynku- na widocznych poniżej zdjęciach konstrukcja jest już przykryta- pod kartonem jest jeszcze dość gęsty szkielet tak aby nie wyginał się podczas oklejania. Zacząłem też masową produkcję dachówek, których ma być......ok 35 tysięcy. Na szczęście polega to tylko na rozrysowaniu na kartce bloku technicznego a następnie natłoczenie 2 linii naśladujących rzeczywiste rowki w dachówkach. Jak na razie zrobiłem ok 60 pasków po 118 dachówek każdy a nie jest to jeszcze połowa...
Oprócz tego skończyłem gzymsy, które aktualnie schnął po malowaniu i czekają na przyklejenie do budynku, w najbliższych dniach powinny ukazać się zdjęcia gotowej przynajmniej części dachu- cały budynek ma być gotowy do końcówki września, a najlepiej do jego połowy.

 
07-09-13 21:51  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

Kolejny progres w pracy nad modelem. Zacząłem sklejać dach i póki co pozostała tylko frontowa połać. Najpierw naklejam kolejne paski potem docinam całość pod odpowiednim kątem a na samym końcu całość pomaluję na kolor wszystkich daszków. Ponadto gotowe są figurki wyrzeźbione z gipsu. W planach mam ukończenie dachu do następnego weekendu.
Póki co model prezentuje się tak:

 
07-09-13 22:35  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Jak dotąd świetnie ci to wychodzi. Tym większy szacunek, że sam robisz wszystko od podstaw.
Będzie na co popatrzeć w galerii...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
09-09-13 07:28  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Robi kolosalne wrażenie!
Detale i wszystko z najwyższej półki.

--
Pozdrawiam Darek

 
12-09-13 22:16  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

Mała aktualizacja. Całość dachu już przykryta dachówką oraz wykończona kalenicami zrobionymi z bloku technicznego oraz drutów, wszystko jak na ostatnim zdjęciu widać po pierwszym malowaniu. Po kilkukrotnym malowaniu pozostanie tylko doklejenie kominów.

 
13-09-13 01:25  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nieźle to wygląda, wręcz niesamowicie. Szacun!!

 
18-09-13 23:29  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Dach już gotowy, kominy na swoich miejscach, a między czasie zrobiłem jeszcze daszki pokryte papą. Na modelu papę zrobiłem z drutu i cynamony pomalowanego ciemną farbką.

Dach na niektórych zdjęciach się świeci nie przez farbę tylko przez lipne oświetlenie ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024