FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-01-13 20:41  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Hator   

Liściu,
Nie myślałeś, żeby zrobić coś takiego? Skoro masz takie duże płaskie połacie, to może lepszym rozwiązaniem byłoby wycięcie ścian z prasowanej piaski. Nie wiem, jak się to fachowo nazywa. Kupuje się to w arkuszach i ma różne grubości. Arkusz pianki jest po obu stronach oklejony papierem kredowym. Wycinasz ścianę na odpowiedni wymiar, potem potrzebne otwory i na to naklejasz elewację. :-) Przy obecnym etapie, jaki pokazałeś już widać, jak się ściany ładnie pofalowały. Nawet jak zrobisz do tego szkielet to może nie wyjść to najlepiej. Model zapowiada się pięknie.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
17-01-13 21:11  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zawsze od środka można podkleić ściany tekturą falistą, oczywiście po wklejeniu folii i czarnego papieru w oknach. Trzeba tylko uważać by tektura była wysezonowana parę dni w tym samym pomieszczeniu co model i miała tą samą wilgotność, inaczej wszystko się po sklejeniu pofaluje.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-01-13 22:49  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tyle okien, że szkoda zakrywać czarnym. Ja bym pokombinował z jakimś światłem w środku.

 
30-03-13 00:49  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

Dawno już prace nie posuwały się do przodu ale od jakichś 3 tygodni nadrobiłem nieobecność na forum :) Przez ten czas zrobiłem wszystkie obramówki okien i tak jak widać na poniższych zdjęciach na początku miały mieć kolor bardziej zbliżony do pomarańczowego ale ostatecznie znalazłem kolor prawie identyczny jak ten w oryginale. Oprócz tego wczoraj skończyłem ozdobne wejście do szkoły, które narazie ma jeszcze nie taki kolor jak powinno gdyż jest po pierwszym malowaniu. Dzisiaj za to zrobiłem drzwi wejścia głównego, także na zdjęciach po pierwszym malowaniu. Kolejny etap to zropienie stelażu pod całość głównego budynku oraz sklejenie ścian w jedną bryłę.


Obramówki okien:




Wejście:




Drzwi wejściowe:




Frontowa ściana ze wszystkimi wykonanymi dotąd elementami (jeszcze niepodoklejanymi):

 
30-03-13 07:49  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pięknie mury pną się do góry. Ściana frontowa - majstersztyk. Masz już pomysł co zrobić z oszkleniem okien?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-03-13 08:48  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Sądziłem, że ostatnie to zdjęcie oryginału! Z Waści doskonały Murator (przez duże "M")!

 
30-03-13 09:12  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Świetnie to wygląda , bravo.

 
02-04-13 01:12  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

Tak się złożyło że akurat mam odpowiedź na pytanie Ostoi- oszklenie już gotowe. Zdecydowałem że poprostu najpierw podkleje każde okno folią, a następnie jeszcze czarnym papierem, wyszło jak zakładałem wiec w miare dobrze kontrastuje z białymi ramami okien i całymi ścianami.
Zrobiłem też pierwsze elementy podstawy, napisałem pierwsze gdyż cała makieta będzie jeszcze zawierała oprócz głównego budynku dobudowaną halę, parking, boiska itp. tak więc cały teren szkolny wstępnie całość będzie miała rozmiar ok 100x80cm

 
02-04-13 01:31  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ciemnotą wali z tych okien edukancyjnych... :D A tak na serio- fajne to!!

 
02-04-13 08:59  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jednak czarny papier i folia to było jedyne wyjście w tej sytuacji.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024