FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-11-12 23:07  [Galeria/Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

Po długiej nieobecności na forum powracam z nowym modelem. Chociaż przez ten czas rozdłubałem kilka różnych modeli (np. fiata"Łazika", messerka bf-109 t-1 i figurkę "Ojca chrzestnego") ale na razie czekają w kolejce na wykończenie.
Wracając do tematu modelu liceum to na początku zamierzałem zrobić model w sketch up'ie, przerzucić do pepakury i rozłożyć na części i skleić ale za długo mi z tym schodziło więc mając kopię w miare dokładnych planów obiektu postanowiłem skleić model innym sposobem, głównie wykorzystując fakt iż jest to prosta budowla. Skserowałem wiec plany w skali 1:100 kilka razy, części "bazowe" czyli te do których będę doklejał gzymsy, okna itp. podkleiłem kartonem 1 mm i powycinałem w nich otwory na okna. Z innej kopii powycinałem same gzymsy i okna które popodklejałem odpowiedniej grubości papierem (póki co) przykleiłem niektóre elementy do bazy. Okna będą się składały z 3 części(jak w oryginale) czyli z szyby, i 2 części ramy okna, całość wklejona w otwory części bazowych.
Model mam zamiar malować w kolejnych etapach, tak więc na etapie który jest teraz na kolor biały, potem będę doklejał kolejne elementy w kolorze podobnym do rzeczywistego, jak na zdjęciach poniżej:

I postęp prac na dzień dzisiejszy:


Post zmieniony (22-08-14 14:52)

 
28-11-12 09:40  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Gdybym ja budował model swojego liceum, to była by to diorama na której Rammpanzer Tiger rozwala tę budę ;-)

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
28-11-12 10:20  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ale Liściu pewnie jeszcze chodzi do tej "budy" a model robi na zamówienie "dyrekcji". :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-11-12 22:33  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Zapowiada się super. Też lubię projektować i kleić budynki które widzę na żywo, będę tu zaglądał. Powodzenia, zwłaszcza w wycinaniu okien :)

 
29-11-12 11:22  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


pewnie mu grozi "pała" na półrocze i robi ta budowlę :)

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
01-12-12 14:04  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Mazda 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Gratuluję pomysłu a kibicuję mocno ponieważ sam chodziłem do tego liceum..:))

 
16-01-13 23:30  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Trochę czasu minęło a prace powoli ruszyły do przodu, póki co nadal jestem na etapie wycinania i klejenia okien ale zostało ich już niewiele. Tak jak widać na zdjęciach poszczególne okna składają się z 2 warstw papieru, pod to pójdzie folia przezroczysta i prawdopodobnie czarny papier, aby nie było widać wnętrza a światło odbijało się od folii dając efekt szybek. Niektóre ściany były już kilkukrotnie malowane białą farbą, ale prawdopodobnie 2 z nich będą musiały być jeszcze ponownie malowane. Po zakończeniu okienek zabiorę się pewnie do sklejenia bryły w całość i zrobienie jakiegoś stabilnego szkieletu, gdyż model w zamiarze ma postać pare lat w rzeczywistym obiekcie ;) Oprócz budynku przedstawionego na ostatnich zdjęciach, będzie jeszcze dobudowana do jednego z ramion szkoły hala sportowa, którą mam w planie skleić dopiero po głównym budynku.
Pozostawione niezamalowane pola na frontalnej ścianie pozostawiłem w domyśle żeby nie mieć problemów z trudniejszymi elementami ozdobnymi, ich rozmieszczeniem itp.

 
17-01-13 17:48  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Piękny modelik Liściu.
Codziennie przechodzę obok tego budynku, to na niego patrzę.
Ktoś napisał, że pewnie grozi mu pala, więc go robi. Myślę, że Lisciu tego nie potrzebuje, a bardziej na państwowe stypendium Ministra Oświaty się załapuje a nie na jakąś pałę. Więcej wiary w młodzież. Talenty się ma i jak jest z czego to się rozwija.
Podpowiadam też, że Tomek zaprojektował tez kiedyś model Hotelu Rzeszów. Może go ktoś zrobi. Może ty Lisciu.
To tyle. Gratuluję. Chętnie bym sam zrobił tę szkołę, bo mam do niej sentyment.

--
gienek

 
17-01-13 18:45  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jak skończysz i nie stracisz impetu możesz zabrać się za budynek stojący po lewej... czyli mój dawny dziekanat ;) Poza tym kibicuję.
Gienek - może hotel kiedyś się ukaże, ale to już niezależne ode mnie.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
17-01-13 18:58  Odp: [Relacja/projekt własny] II LO im. płk Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, 1:100
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No, niezłe to!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024