FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-06-03 18:59  [Galeria] Po-2 (Fly Model) - uzupełniona po latach
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Pnieważ od wysłania zdjęć Konradowi do pokazania się galerii mija kilka miesięcy (zero złośliwości, rozumiem zapracowanie), pozwalam sobie umieścić zayavkę galerii już teraz.
Kolory sa trochę przekłamane (chociaż zdjęcia były robione w fotolabie Kodaka) i np mój retusz łączeń w tylnej części kadłuba wyszedł tragicznie. W rzeczywistości w ogóle go nie widać (uwierzycie? :-)


Relacja z budowy Po-2

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.


Post zmieniony (28-02-09 01:22)

 
27-06-03 19:00  Re: Po-2 "Kukuruźnik" - zayavka galerii
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
... i jeszcze dwa. To by było na tyle.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
27-06-03 20:31  Re: Po-2 "Kukuruźnik" - zayavka galerii
Witold   

To jest własnie problem z fotografiami. Trzeba bardzo uważać na światło. Nasze oko mocno przekłamuje, a kamera jest beznamiętna. Wystarczy drobna różnica kolorów i mocne oświetlenie, które inaczej odbija się od retuszu niż od pozostałych elementów i gotowe rozczarowanie, choć w rzeczywistości wygląda to doskonale. Świetnie to widać na modelach, które nie mają kolorowanych krawędzi i fotografię robi się przy użyciu błysku. Tam gdzie w rzeczywistości tych krawędzi prawie nie widać, na zdjęciu wychodzą one bardzo ostro, bo biel najsilniej odbija światło, a im ciemniejszy kolor tym mocniej je pochłania. Na zdjeciach z lampą najlepiej wychodzą krawędzie zaczernione lub z idealnie dobranymi kolorami (oczywiście, gdy zaczerniona jest tylko i wyłącznie krawędź. Trzeba też brać pod uwagę rodzaj kartonu, bo to również ma wpływ na ujawnianie się dużych różnic w fotografii modelu i jego oryginału. Lepiej zdjęcia modeli robić przy wyłączonym błysku w zmiękczonym świetle reflektorów lub na powietrzu uważając na cień. Najlepsze zdjęcia wychodzą rano i pod wieczór. Nie powinno się ich robić pod drzewem, bo oko nie widzi zabarwionego przez liście zazielenionego światła. A wiecie Państwo jakie zdjęcia są najtrudniejsze? Produktów żywnościowych - powiedzą to wam wszyscy spece od zdjęć reklamowych. Zdjęcia pana Batonusa przedstawiają pięknie wykonany model i myślę, że nie ma się co przejmować. Fotografowanie modeli jest bardzo trudne i naprawdę trzeba sporo wiedzy i doświadczenia, by robić doskonałe zdjęcia. Zawsze lepiej obejrzec oryginał, a zdjęcie traktować jako mniej lub bardziej dobry płaski model modelu trójwymiarowego.

 
27-06-03 21:41  Re: Po-2 "Kukuruźnik" - zayavka galerii
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Bardzo ładnie. Jednak dwupłaty to klasyka lotnictwa.
Jeżeli chciałby się przyczepić, to tylko do cylindrów. Wydają się za małe, lub przynajmniej mają za małą średnicę. Ale mogę się mylić. Jeżeli się nie mylę, to podejrzewam mały błąd w opracowaniu wycinanki.
Gratulacje ukończenia tak trudnego modelu. Zazdroszczę.

 
27-06-03 22:37  Re: Po-2 "Kukuruźnik" - zayavka galerii
Henryk   

Mnie też te cylindry się nie podobają .To chyba jednak wina projektu. I jakie ich proporcje do śmigła.

Pozdrawiam !
Henryk.

 
28-06-03 13:45  Re: Po-2 "Kukuruźnik" - zayavka galerii
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przeczytajcie pierwszą linijkę textu Batonusa... Z mojej strony także zero złośliwości !...ale jak tak dalej pójdzie,to galerie będą się dublowały ! Każdy z nas mogący wstawić swoje zdjęcia na Forum z pewnością będzie miał taką pokusę. Myślę,że trzeba się nad tym zastanowić.
A kukurużnik - "palce lizać"!!!!!!!Gratulacje!!!!!!!

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-06-03 22:27  Re: Po-2 "Kukuruźnik" - zayavka galerii
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Mariusz - ale z drugiej strony, ja to już na przykład mam głoda na jakieś galeryjki :-)
oczywiście modelik mi sie podoba - zwlaszcza dopieszczony silniczek :)

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 
29-06-03 12:50  Re: Po-2 "Kukuruźnik" - zayavka galerii
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Piękny, na prawdę piękny... Ten silnik, ta broń, ten samolot...

Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
29-06-03 22:26  Re: Po-2 "Kukuruźnik" - zayavka galerii
Kacper   

Ale ostatnio batonus dowala do pieca z latadłami. Widać, że nie tylko "żaglówki" mu w głowie ;)))
Karabin chyba nie ortodoksyjny?
Pozdrawiam,
Kacper

 
29-06-03 23:21  Re: Po-2 "Kukuruźnik" - zayavka galerii
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Z czego ten celownik...

Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024