FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-11-12 19:48  Odp: [R] PZInż-130 w 1:72
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć
Dziś kolejny mały update, dużo tego nie ma jak zwykle.
Wanna od spodu oblepiona już nitami i zacząłem wózki składać:


Zacząłem też błotniko-pływaki kleić jednak z 4 testowo sklejonych każdy się zwichrował więc Wam nie pokażę.
Pozdrawiam
Jarek

--
GG 6801515

 
06-12-12 18:45  Odp: [R] PZInż-130 w 1:72
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć.
Powolutku coś tam się dzieje, ale i pewne niespodzianki się zdarzają i o tym dziś będzie...
Na początek błotniko-pływaki, w oryginale były dwa więc ja też dwa zrobiłem :
lewy:

I prawy:

...żeby było po równo ;)
No i teraz niespodzianki :(
W kwestii gąsienic: skądinąd wiadomo że powinno być po 76 ogniw na taśmę i takie też sobie taśmy narysowałem, ba, nawet skleiłem. Wyciąłem sobie nawet formę do ułożenia "zwisów" między rolkami:

Przymierzyłem i....

...**** :p
Teraz się zastanawiam czy sztukować dodatkowo po 9 ogniw na taśmę? czy narysować nowe, poprawniejsze wymiarowo?
Co Wy na to?

--
GG 6801515

 
20-12-12 18:45  Odp: [R] PZInż-130 w 1:72
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trochę czasu nic się nie działo w tym temacie bo wykańczałem inne projekty ale coś tam i przy nim udało mi się porobić:
Z nowości doszła siateczkowa osłona wydechu, uchwyty osprzętu na błotnikach, cały układ podtrzymujący koła napinające ze śrubą...



I nowy komplet gąsienic :

Teraz powolutku zaczynam wieżę składać choć może najpierw całą wannę postawię na kołach ... zobaczymy.
Pozdrawiam
J.

--

Post zmieniony (20-12-12 18:46)

 
20-12-12 19:47  Odp: [R] PZInż-130 w 1:72
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Pięknie to wyglada przy tej wielkości, albo raczej małości :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-01-13 18:16  Odp: [R] PZInż-130 w 1:72
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć.
W dzisiejszej aktualizacji znów niewiele nowego ale zawsze coś ;)
Koła napędowe:

Oraz wieża:

Tu zrobiłem trochę babola ale zdecydowałem, że nie będę kleił następnej więc zalałem superglutem i wyszlifuję co trzeba.

--
GG 6801515

 
07-01-13 00:50  Odp: [R] PZInż-130 w 1:72
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wieczór dzisiaj wyjątkowo długi więc zrobiłem jeszcze wieżę na ok.90% , dorobiłem obudowę wlotu do wentylacji za przedziałem bojowym i zamontowałem zawieszenie.


Jeszcze tylko parę drobiazgów i można go będzie oddać do lakierni ;)

--
GG 6801515

 
17-03-15 13:10  Odp: [R] PZInż-130 w 1:72
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czołgiem!

Dawno mnie nie było ale w końcu czas zacząć pomału wykańczać co pozaczynane...
Modelik malutki to i galerii wielkiej nie będzie, jedynie 4 zdjęcia na szybko zrobiłem:



A tu zauważyłem dopiero, że jednej płyty nie domalowałem... już poprawione ;)


Różne modele PZInż-130 ukazują go z NKM wz.38 FK-A (tak miał być docelowo uzbrojony) z przeróżnymi fantastycznymi osłonami jarzma. Najbardziej prawidłowym było by zrobić go bez uzbrojenia ale co to byłby za czołg bez lufy? Wątpię czy dla prototypu opracowywano by specjalną osłonę więc zrobiłem taką jak w TK-S i w takiej konfiguracji najprawdopodobniej był on testowany w 1938r. Ewentualnie mógł być bez osłony ale na pewno nie z jakimiś dziwacznymi wynalazkami jakie można spotkać w modelach.
I to by było chyba wszystko w tym temacie.
.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (17-03-15 13:17)

 
17-03-15 14:29  Odp: [R] PZInż-130 w 1:72
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

To ja nieco inaczej. A żeby was po...ło z tymi drobiazgami .Ślepy jestem coraz bardziej .Nie będe się zachwycał czymś czego nie widzę .A tak , dla zasady :)) A co ? :) Mam prawo.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
17-03-15 16:53  Odp: [R] PZInż-130 w 1:72
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo fajny modelik. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-03-15 20:43  Odp: [R/G] PZInż-130 w 1:72
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piękny karaluch:-)

Tylko skąd przypuszczenie, że jakiekolwiek uzbrojenie było testowane na PzInż. 130? Pytam z ciekawości, bo nie dane mi było obejrzeć żadnego zdjęcia, które by taką teorie potwierdzało. Poza tym w tej wieży NKM 20 mm chyba by się nie zmieścił, a przynajmniej byłby problem z jego obsługą.

Mam jednak do Ciebie ważniejsze pytanie (jeśli nie Ty, to może kto inny się wypowie).
Mianowicie - wiadomo, że osłona śruby napędowej spełniała rolę steru. Czy śruba miała jakiś przegub, który pozwalał jej się odchylać podczas skrętu razem z nią, czy jej oś była nieruchoma, a poruszała się sama osłona?

Dlaczego pytam? Bo to istotne w kontekście umiejscowienia tego elementu wewnątrz osłony, który sprzęgnięty jest z osią śruby (tak przynajmniej wygląda). Jeśli ruchoma byłaby sama osłona, to część ta nie mogła być chyba połączona ze śrubą. No chyba, że tam znajdował się przegub, a śruba była nieruchoma...

Miętolę w paluchach mojego niedokończonego PzInż 130 i zastanawiam się, jak z tego wybrnąć...:>

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024