FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-11-12 17:41  [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Marek The 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 24


Poniżej przedstawiam to co mi się udało skleić z najnowszej wycinanki Małego Modelarza.
Muszę przyznać, że jak tylko ukazała się zapowiedź tego modelu trochę się na niego napaliłem, poza tym lubię zaczynać modele i budować szkielety (ostatnio z tym zaczynaniem ostro przesadzam..). Jak za dawnych czasów wyglądałem go w kioskach. A gdy go tylko w empiku dostałem, poszedł pod nóż.
Przy pracy nie posiłkowałem się żadnymi materiałami, czy to zdjęciami, czy modelami wykonanymi przez innych kolegów. Nie sięgnąłem nawet do Titanica z Fly Model (nie chciało mi się go wyciągać ze sterty). I to był niestety błąd. Na samym końcu budowy wydostałem tego Fly-a, a gdybym to zrobił na starcie, oszczędziło by mi to kilku kłopotów i błędów w moim wykonaniu.
Miałem te same problemy i wątpliwości co budowniczy w tej, znanej już pewnie, relacji . Z niektórymi poradziłem sobie, z innych pozostały babole. Można by o tym sporo mówić. W każdym razie, jak będą jakieś pytania służę pomocą. Mam nadzieję że komuś powiedzie się lepiej przy tym modelu, o ile ktoś się na to wydanie zdecyduje. Po współczesnym opracowaniu spodziewałem się lepszej sklejalności.
Galeria jakby połowiczna bo model jeszcze nie gotowy, ale nr ukończony :)

kilka rzutów ogólnych:



prawa burta:



lewa burta:



dno:



kilka zbliżeń:





i kilka ciekawostek - do rozwiązania na przyszłość - pokład 7 i 6:



oraz małe porównanie gabarytów:



--
Pozdrawiam
Marek :D

 
16-11-12 17:53  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

No i da się . Tak jak pisałem poprzednio w klejeniu modeli liczy się klejenie modeli a nie pisanie o nie sklejalności modelu.

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
16-11-12 18:05  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wg mnie wygląda bardzo ładnie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-11-12 19:59  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Wykonanie nawet niezłe, tylko dziwią te paski ponaklejane na łączeniach poszycia dna w niektórych miejscach.
A jeszcze wracając do jakości projektu- dziób wygląda jakoś jakby od japońskiego krążownika... No i brakuje charakterystycznej, środkowej kluzy... Ja rozumiem UPROSZCZENIA, no ale...
No cóż, to wydanie będzie imponować rozmiarami i tematem i ew. jakością wykonania przez modelarza....

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-11-12 20:11  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Marek The 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 24

Model da się skleić, ale gdybym nie stracił czujności w kilku miejscach mógłbym wykonać go lepiej. Dotyczy to w szczególności dolnego poszycia poniżej linii wodnej na rufie gdzie zabrakło mi kilku milimetrów do właściwego połączenia elementów oraz łączenia burt w części rufowej gdzie również zabrakło mi materiału. W tych miejscach wstawiałem paski "zapasu koloru" pozyskanego z zakładek poszycia oraz z wałów śrub napędowych. Gdyby wymienić wszystkie moje babole oraz te które wymusił projekt powstała by spora lista...

--
Pozdrawiam
Marek :D

 
16-11-12 20:14  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Cieszę się, że wreszcie znalazła się osoba, która podjęła się tego modelu bez zbędnego wieszania psów na wydawnictwie oraz na samym autorze projektu :D Może sam projekt (mam tu na myśli glównie opracowanie graficzne) nie jest wysokich lotów, ale wydaje mi się, że nie do końca w MM o to chodzi :D tak czy owak model wykonany bardzo ładnie i jak się okazuje nie jest znowu taki niemożliwy do wykonania :D teraz czekamy na kolejną część Tytanica no i na dalszą relację/galerię :D

 
17-11-12 11:44  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
-BARTEK-   

Bardzo fajny kadłub :)
Porównanie wielkości robi niesamowite wrażenie.
To mi się podoba, zamiast pitolenia ktoś przyszedł i pokazał gotowca :)

Gratki :)

--
-------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam, Bartek.

 
17-11-12 18:49  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Marek The 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 24

Moje wykonanie nie jest pozbawione wad. Same zdjęcia pokazują tylko to, co mnie się udało skleić, ze wszystkimi jego błędami. Model wymaga wielu przeróbek i żeby go zrobić należy poświęcić mu dużo uwagi.
Rafał prowadzisz bardzo dobrą relację. I nie robisz tego "kiepsko". Pomoże wszystkim, którzy zdecydują się na Titanica z Małego Modelarza. Miałem dokładnie takie same problemy jak i Ty. Kiedy przeczytałem, że nie tylko ja mam takie kłopoty ze sklejaniem Titanica, wręcz mi "ulżyło". Myślałem że coś z moimi zdolnościami jest nie teges.
Początkowo miałem opisać wszystkie mankamenty, które napotkałem przy budowie w jednym poście, na początku galerii. Nie wiem czy miałby ktoś ochotę na czytanie wszystkich "przygód" jakie dostarczył model przy budowie na raz, ale postaram się opisać je bardziej szczegółowo.
Problem z pokładami rozwiązałem następująco. Dziobowy pokład cz.3 i wnękę na kotwicę ułożyłem tak jak na zdjęciu które załączyłeś. W pokładzie studniowym cz.1 przedłużyłem wycięcie na wzdłużnicę i przesunąłem do przodu tak, żeby ścianki znalazły się na krawędzi pokładu dziobowego (cz.3). Do tego musiałem również przyciąć wzmocnienia rufy HL i HP w miejscu gdzie ścianka poszła do przodu. Być może przez te zabiegi powstała szpara na rufie.




--
Pozdrawiam
Marek :D

 
17-11-12 19:31  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
Marek The 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 24

A zapomniałem jeszcze o pokładzie rufowym. Tam postąpiłem podobnie jak na dziobie. Pokład rufowy cz.4 ustawiłem na końcu wzdłużnicy. Wzdłużnicę od strony ścianki przyciąłem, pokład studniowy cz.2 przesunąłem do tyłu.



--
Pozdrawiam
Marek :D

 
17-11-12 20:19  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 1 - Mały Modelarz 10-11-12/2010
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, trudności widzę są , ale model kleisz, czekam na ciąg dalszy,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024