FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
01-07-03 09:11  Re: WHITE M3A1-II CZ -strzelec
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Eeee....
A ja naiwny sądziłem, że takie rzeczy można wykonać tylko z plastiku lub żywicy....
No, chyba że od roku siedzę na forum dla plastikowców, co w wyniku pomroczności jasnej przeoczyłem.... ;)
Hmmm...

Pozdrawiam,
Wakamij

 
01-07-03 12:21  Re: WHITE M3A1-II CZ -strzelec
GrzechuO   

Przeciez to paranoja jakas!!! To jest niemozliwe do zrobienia!
Ja tez chce takie adidaski jak na czwartym zdjeciu! I kalacha zamiast stena!!!

Pozostaje z podziwem i otwarta z wrazenia geba!

GrzechuO

 
01-07-03 12:27  Re: WHITE M3A1-II CZ -strzelec
ZbiR   

A mnie się najbardziej podoba zarost na twarzy tego strzelca....

 
01-07-03 14:05  Re: WHITE M3A1-II CZ -strzelec
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Ale niech się gość w końcu wytłumaczy - z czego są buty???

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
01-07-03 16:30  Re: WHITE M3A1-II CZ -strzelec
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jest chwila czasu, więc się gościu tłumaczy :-)
I zdjęcie przedstawia sklejony z kartonu szkielet postaci, główka obok jako wykonana nie ze szlachetnego papieru tylko z modeliny została wyrzucona.
II zdjęcie, to wstępnie oklejona kawałkami chusteczki higienicznej postać naszego Frankensteina. Kawałki chusteczki smarowałem rozcieńczonym lekko ponalem i naklejałem na kartonowy szkielet, gdy podłoże było już mocno nasączone klejem (wilgotne) niektóre kawałki można było kłaść suche i ewentualnie lekko nasączać klejem z wierzchu.
III zdjęcie przedstawia wstępnie pomalowaną figurkę. Obok leży główka wykonanana z chusteczki naklejanej na wykałaczkę. Zarysy twarzy (twarz to bardzo optymistyczne określenie) były kształtowane w wilgotnych kawałkach chusteczki, następnie brwi, nos, uszy, włosy powstawały porzez naklejanie kolejnych warstw papieru i ich kształtowanie inną wykałaczką. Na koniec główka została przeszlifowana papierem ściernym. Spodnie i rękawy zostały oklejone ostatecznie bibułką papierosową ( nie rozpada się tak po nasączeniu klejem jak chusteczka i lepiej oddaje widok fałd na mundurze)
Buty ( o gabarytach butów nurka klasycznego) zostały po zrobieniu zdjęcia zastąpione nowymi.
Podeszwy butów ( i coś w rodzaju wręgi) zostały wykonane z tekturki, do nich dokleiłem noski z brystolu ukształtowanego (wyciskanego) " na ślinę" drugą stroną oprawki pędzelka na odwrotnej stronie podkładki pod myszkę. Boki buta wycięte są z papieru do drukarki tak jak i wzmocnienia z wierzchu ( w których wywiercone są otworki na sznurowadła z nici), podobnie wzmocnienia pięt. Całe buty na kolejnych etapach były utwardzane klejem cyjanoakrylowym.
IV zdjecie - widać nowe adidaski, naklejone są kieszenie i mankiety. Kieszenie wycięte z cienkiego kartonu oklejanego chusteczką, podobnie zaszewki na kieszeniach.
Twarz pomalowana farbami olejnymi (artystycznymi), zarost to wtarty proszek z suchych pasteli.
V zdjęcie - komplet elementów do figurki. Ładownice ( wykonane analogicznie jak kieszenie tylko grubsze i z zamknięciami) szelki, pas główny, klamry i sprzączki, hełm, głowa i dłonie. Pas, szelki i getry ( tutaj jeszcze w postaci wstęgi) to paski bibułki papierosowej jako "osnowa" oklejone resztkami chusteczki. Klamry i sprzączki wycięte z zaimpregnowanego cyjanopanem papieru milimetrowego.
Hełm ( brytyjski Mk.I) - denko wykonałem naklejając na okrągłą końcówkę długopisu chusteczki, następnie utwardziłem cyjanopanem i odcięłem potrzebną mi część. Okap, to część stożka wykonanego z kartonu, po odcięciu górnej części. Siatka maskująca, to kawałek gazy ( o zgrozo nie papierowej), pod siatkę wsunięty pakiecik opatrunku osobistego.
Dłonie wycięłem z tektury 1mm a następnie zagięłem palce do środka , utwardzając cyjanopanem. W trakcie i na koniec szlifowanie.
VI zdjęcie - model pistoletu maszynowego sten Mk.II wykonany z papieru -głównie rurki o różnej średnicy zwijane z drugiej (kopii) warstwy papieru do drukarki igłowej.
Lufa (niestety) to igła do zastrzyków, no i napinacz zamka z drucika. Pm został pomalowany czarną farbką matową i przetarty kolorem metalu.
VII,VIII,IX -zdjęcia to już figurka względnie gotowa. Na kołnierzu proporczyki 24Pułku Ułanów, na obu ramionach zaznaczone "Polandy", na lewym rękawie symbol 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka.

I to by było na tyle
Pozdrawiam, Rajkub

Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
01-07-03 16:33  Re: WHITE M3A1-II CZ -strzelec
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

No nie, wymiękam...
Ten człowiek włożył w swojego strzelca całą duszę!

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
01-07-03 17:02  Re: WHITE M3A1-II CZ -strzelec
Henryk   

Tak,tak jestem pełen podziwu ! Henryk

Pozdrawiam !
Henryk.

 
01-07-03 18:12  Re: WHITE M3A1-II CZ -strzelec
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Saburo napisal cos o studio FX, jak juz tam bedziesz to powiedz koniecznie ze ten zolnierz jest zrobiony z hutki do nosa, kilku papierosow, resztek papieru do drukarki i oczywiscie kleju...
mam nadzieje ze zobacze tego ludzika kiedys na wlasne galy!
dosc gadania... trzeba zabierac sie za szlifowanie moich watlych zdolnosci modelarskich, moze kiedys tez takiego zrobie....

pzdr
Kemot

 
02-07-03 09:17  Re: WHITE M3A1-II CZ -strzelec
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Dziękuję wszystkim za tak pozytywne przyjęcie mojego papierowego eksperymentu. Jak znajdę trochę wolnego czasu to gębę ułana ( bo zgodnie z tradycją w pułkach ułanów nie było strzelców tylko ułani) oddam jeszcze do chirurga plastycznego.
A jak już Kemot zacznie robić postacie, to jego figurki będą miały plomby w zębach, a w magazynkach po trzydzieści sztuk naboii.

Pozdrawiam, Rajkub
( a może za jakiś czas kolejny eksperymencik?) :-)

 
02-07-03 10:04  Re: WHITE M3A1-II CZ -strzelec
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Naboje będą miały łuski, spłonki, proch bezdymny i będzie można z nich strzelać.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024