FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-11-12 00:59  [r] SSys 1/25
Gunarson 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć.

Faktycznie. Widziałem sprzęgi w Olce.. jest moc.

Miałem zrobiony jeden, testowy. Też ruchomy. (poniżej)



Ale porównałem sam hak w moim sprzęgu(wykonanym wg. opracowania autora wagonu) z hakiem w wagonie 401z, który kiedyś tam sobie nabyłem... i stwierdziłem wówczas, że nie ma rady. Trzeba poprawić...
Z pomocą przybył Robert udostępniając rysunki... i zaprzyjaźniony alchemik materii cybernetycznej, który to wszystko zamienił...i już mam rozrysowany piknie w Corelu cały sprzęg, nic jeno drukować, ciąć, lepić i wklejać foty...Ale to chwilę potrwa.
Natomiast, zrobiłem przymiarki właściwej podłogi, którą wykonałem z listewek 3X10mm.



--

Post zmieniony (20-11-12 01:18)

 
19-11-12 11:41  Odp: [r] SSys 1/25
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A jakiego "kota" przewidujesz Waść umieścić na tym cudeńku?

 
19-11-12 12:36  [r] SSys 1/25
Gunarson 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć.
Ciężko mi realnie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Początkowo myślałem o Panzer IV, ale stwierdziłem, że można lepiej wykorzystać nośność tych platform i zastanawiam się nad Panzer V lub jego odmianami Berge, albo Jagdpanther.... Ale to daleka przyszłość i na razie ostaje opcja : gdybanie.
Gdyby ktoś potrafił odpowiedzieć na pytanie:
Czy jednostki liniowe przemieszczały się w transportach kolejowych, wraz z jednostkami tyłowymi (zabezpieczenia technicznego) byłbym wdzięczny.
Interesuje mnie czy możliwe było, aby tym samym pociągiem jechały Panthery i WZTBerge.
Bo tak realnie myśląc, to ktoś musiał pomóc w rozładunku takiego transportu...

 
19-11-12 20:54  Odp: [r] SSys 1/25
Wojciech Cięciwa   

Ad.1) zależnie od miejsca docelowego i ilości pojazdów w transportowanej jednostce.
Czasami "rzut" to było nawet i 6 składów po około 40-60 wagonów.
Ad.2) nie koniecznie.
Za/Wy-ładunek odbywał się najczęściej przy peronach o wysokości zbliżonej do wysokości platform, (wyładunek boczny). Albo po specjalnych rampach (wyładunek czołowy).

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
19-11-12 22:31  Odp: [r] SSys 1/25
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Piękne sprzęgi, też będę musiał popracować nad swoimi, jak już dotrę do tego etapu.
Napisałeś, że użyłeś listewek 3 x 10 mm. Instrukcja przewiduje 3 x 9 mm. Zgrało Ci się to wymiarowo?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
20-11-12 00:57  [r] SSys 1/25
Gunarson 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć.

>Sas
Zdaję sobie sprawę, że starano się tak dobierać stację docelową takowych transportów, aby było; i optymalnie blisko do miejsca zgrupowania oddziałów; i aby infrastruktura stacyjna pozwalała na szybki rozładunek, czyli raczej powinna posiadać rampę wyładunkową(chociaż była możliwość dostawiania specjalnego wjazdu do czoła platform, co umożliwiało załadunek/rozładunek w warunkach polowych)
Ale faktycznie, tak sobie teraz myślę, przeglądając struktury organizacyjne WH/SS, że taką dywizje pancerną przerzucić, to nie było takie hop siup...

Także pytanie zadałem nie przemyślawszy ani ani..

> Stealth
Długość podłogi do zabudowania wynosi 378 mm.
Normalnie jak Lubosch zaprojektował, tak w moim przypadku pasuje. We wszystkich czterech platformach mam 378mm +/- parę dyszek. Jest dobrze.
Nie znalazłem nigdzie listewek o podanych przez autora wymaganiach.(3X9) Najbliższy wymiar to właśnie 3X10mm. Przeliczając 378mm podłogi przez 10, to teoretycznie wychodzi 37,8 szt. "belek" listewkowych. Ale ja przyciąłem 37 sztuk. Różnica tych ośmiu dyszek to się gubi na wagonie. Luźniej je rozłożyłem, pasuje jak ulał.

Post zmieniony (20-11-12 01:41)

 
21-11-12 16:54  Odp: [r] SSys 1/25
vanhasen 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Przeczytałem wątek od początku i bardzo mi się spodobał wstęp :) Aż nie mogłem się nie odezwać...
Jakbyś miał kryzys motywacji albo brakowałoby natchnienia to rzuć okiem tutaj (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś):
http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=3&plugA=thePlugin&plugI=3&forA=theArticle&forI=1511
i
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=204711&t=204382#reply_204711

--

 
21-11-12 23:11  [r] SSys 1/25
Gunarson 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć.

>VanHasen oczywiście, że widziałem, ten piknie zbudowany Rmmss'ik. Skoro nawet autor projektu był oczarowany efektem końcowym, to o czymś świadczy.
A kryzys motywacji to mam właśnie teraz, jak po raz kolejny oglądam tą galerie...

W lesie jeszcze jestem i im dalej idę; tym więcej drzew...

 
25-11-12 01:03  [r] SSys 1/25
Gunarson 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć.

Na podstawie planów, które zamieścił w tym wątku Robert, powstają nowe sprzęgi.
Nie są jeszcze ukończone...,ale...


Natomiast wziąłem sobie sugestie Uboottd'a do serca i poprawiłem ostojnice i poprzecznice. "Wyteownikowałem" je naklejając paski. Wygląda to lepiej chyba...


Cała platforma już pomalowana, finalnym, czarnym matem.

Wyszła taka lekka satyna...

Teraz tylko kalki zamówić..i pobrudzić.
A pro po.
Oto jak ciekawie i prosto można postarzeć dechy.


Po prawej surowe, sosnowe listewki. Po lewej, po zabiegu, ale jeszcze przed nanoszeniem śladów eksploatacji i malowaniem lakiero-bejcą.

Najzwyklejsze okopcenie nad świecą...

--

Post zmieniony (12-12-12 23:56)

 
25-11-12 01:18  Odp: [r] SSys 1/25
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Na przyszłość, polecam wyrysować hak na tzw.piwnej tekturce1 lub 2 mm. Dobrze chłonie kleje a'la super glue i dobrze się ją formuje papierem ściernym

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024