FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-11-12 09:05  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękny model i piękna prezentacja.
Gratuluję :-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-11-12 10:41  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Czego się człowiek nie tknie w tej galerii jest świetne. I model i pomysł na plenerową galerię i jej wykonanie. Szczerze gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-11-12 11:40  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Piękne wykonanie i świetna prezentacja w terenie a dym dodaje tylko klimatu.

 
10-11-12 11:54  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
bajkal22   

Pelna perfekcja!

 
10-11-12 18:37  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję Wam wszystkim za bardzo miłe przyjęcie prezentacji mojego kolejnego modelu.
Kolekcja tych kostropatych, czyli nitowanych pudeł z okresu I wś. liczy u mnie jak widać na poniższych zdjęciach 5 wozów. Dwa niemieckie, dwa brytyjskie i na razie tylko jednego francuskiego. Wkrótce uzupełnię ją (tu odpowiadam na Twoje pytanie Staszku) o kolejnego „francuza”, którego jak pisałem zacząłem równolegle z „rodzinką, Valentynka” czyli Char Saint Chamond z Modelika.
Na razie przebijam się przez koszmarny układ jezdny tego dziwoląga.

Marku, a’propos drutu kolczastego, to faktycznie próbowałem samoróbki -nawet celowo poszedłem na złomowisko i zabrałem kawałeczek starego, zardzewiałego, aby przeliczyć na skalę odległości między kolcami, ale dałem sobie spokój.
Gra była nie warta świeczki, przynajmniej dla mnie. Owszem zacząłem to robić z cieniutkiego druciku miedzianego, skręcanego z dwóch i z wplataniem 2 króciutkich, co parę mm na te 4 kolce, ale po zrobieniu około 10 cm rzuciłem to w diabły, tym bardziej, że te 10 cm starczyłoby na około 2,5 do 3 zwojów koncentriny, a robiło się bardzo długo. Szok!
Zamówiłem, więc przez Internet 2 zestawy fototrawione Eduarda, każdy po 8 m i choć problem był ze zwijaniem tych płaskich elementów w spirale koncentriny to jednak, mimo, że zestaw jest w 1:35 chyba nie robi w tym wypadku różnicy. Na te zasieki na czołgu zużyłem około 12 m z 16, jakie miałem do dyspozycji.
Zaś, co do brudzenia to macie rację, ale jak kilka razy już tłumaczyłem, zawiodłem się raz, dawno temu na efekcie i to mi chyba jako trauma pozostało na zawsze.
A może jestem zbyt dużym estetą i pedantem, by brudzić to, co z takim nakładem pracy stworzyłem. ;-)
Na razie pobrudziłem tylko troszkę suchymi pastelami (jako kurz nie błoto) L6/40 i Whippeta, co może jest widoczne w przypadku tego ostatniego na poniższych zdjęciach a modelu L6/40 w jego Galerii.

A oto „Rodzinka” modeli moich tanków z I wojny światowej. Zrobiłem te fotki szybko i już przy niezbyt dobrych warunkach oświetlenia, więc przepraszam za jakość zdjęć.

, , , , , ,

--

Post zmieniony (09-02-15 22:52)

 
10-11-12 19:36  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękna kolekcja. Z brudzeniem to masz rację, coś mi się zdaje, że tym zbyt intensywnym brudzeniem po prostu ukrywa się jakieś "niedoróbki i babole". W twoich modelach nie ma czego ukrywać. Perfekcja. :-)

--

Post zmieniony (11-11-12 08:03)

 
10-11-12 19:42  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Kolekcja piękna ,sam nawet oglądałem Mark IV,Ostoja chyba przegiąłeś z tym twierdzeniem ,że coś się ukrywa,sa relacje na dowód ,że nie masz racji,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-11-12 19:45  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

W rzeczy samej. Brudzenie jak i malowanie służy tylko i wyłącznie ukrywaniu baboli ;-)
Choć podejrzewam czasami że niektórzy chcą dodać modelom odrobinę realizmu.
Trudno przejść koło takiej galerii jak ta obojętnie. Robi duże wrażenie.
Moje gratulacje.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-11-12 19:59  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Stary ,spójrz,na kadłub czy coś jest na kadłubie do ukrycia?,ale chciałem ,żeby wyglądał bardziej rybacko,poza tym sam budujesz piekny okręt czysto, ślicznie jednak malujesz.,a czołgi kolegów,Sławka również są pięknie wykonane co pokazał na zdjęciach streszczenia,galerii są jednak malowane,pozdrawiam Marek


trzy zdjęcia z góry poprawione



--

Post zmieniony (10-11-12 20:11)

 
10-11-12 20:40  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg z I wś. K-Wagen(Kolossal)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

No Sławku pokazałeś kawał pudła.
Gratuluję wykonania tak niesamowitego modelu, ale też i całej wspaniałej pancernej kolekcji.
Przepiękne ujęcia w plenerze i maskowanie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024