FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 15Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
08-11-19 12:33  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fajna sprawa z tym lustrem, w okrętach raczej rzadko spotykana:-)
Co do ostatnich aktualizacji to jak zwykle najwyższa półka modelarska.
Masz niesamowity talent i z chęcią podpatruję Twoje postępy.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-11-19 10:33  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Po cichu oglądam Twoją relację i nabieram coraz większej ochoty żeby znów skleić jakiś okręt. Piękna robota.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
19-10-20 11:51  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na pokładzie zrobiło się trochę tłoczniej. Powstała drobnica śródokręcia. Zostało wkleić kominy z odciągami i główne wentylatory, które mam już gotowe. Postanowiłem jednak, że najpierw pokażę co dzieje się na pokładzie bez tych podzespołów. Pododawałem masę zawiasów, zamków, drabinek okapów, itp. Części pudełkowe cięte to kątem i sklejane na styk bez retuszu, co niweluje ciemne krawędzie i zarazem efekt przytłoczenia na małym elemencie.

Trochę zdjęć warsztatowych:





I pogląd na całość:





Do następnego!
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
19-10-20 14:41  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
yak   

Potwierdzam: efekt przytłoczenia na małym elemencie jest zniwelowany. Ale ja jestem przytłoczony i zniwelowany każdym z małych elementów, yak to się mówi: na amen :-)

Post zmieniony (19-10-20 14:42)

 
19-10-20 19:29  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Widziałem to już na FB. Niesamowita robota, szebi u Ciebie zawsze jest poziom :)

 
29-10-20 21:04  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie. Dotarły do mnie blaszki ze śrubami rzymskimi wszelkiej maści. Wybrałem te najmniejsze. Pierwszym krokiem było zanurzenie blaszki w specyfiku, ktorego odczyn barwi blaszkę na czarno, nie pogrubiając elementu. Następnie zaobliłem sprzęgi śrub klejem do drewna Patexu. Ma idealną konsystencję i stosunkowo szybko wysycha. Następnie pomalowałem na rządany kolor. Teraz poczekać aż porządnie wyschnie i można robić naciągi kominów : )



Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
30-10-20 07:01  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

OK, one faktycznie są chyba małe, 3-5mm?, ja moje z ręki sammeu skręcając robiłem coś koło 6-7 i nie miałem pomysłu na mniejsze.
https://i.imgur.com/AWPWMWW.jpg

wikolowy dodatek przy tak dużym powiększeniu nie wygląda jakoś oszałamiająco, ale wierze, że nawet tego nie będzie widać, szczególnie, jak będą osobno. Jednego tylko nie rozumiem, dlaczego czarne? planujesz czarne liny? mam wrażenie, że łapiesz się w pułapkę logiczną. To że lina na rysunku jest czarna, nie oznacza, że taki miała kolor. hehehe Ja zdecydowanie malowałbym to na szaro, w kolorze kamo.

pozdr: ]

 
30-10-20 07:14  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Liny po czasie śniedzieją, łapią różne naloty. Tutaj dodatkowo dochodzi znikomy lecz jednak dym z kominów. Ściągacz ma 2 na 0,7 mm. I to co w tak dużym powiększeniu nie jest idealne, gołym okiem nie widać. Moje liny tak jak w każdym modelu będą grafitowe, prawie czarne.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
30-10-20 07:22  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

NO to faktycznie maleństwa, Nie do wykonania z ręki.
Cieszy mnie zmiana podejścia, czyli mniej a częściej, czekam na kolejny wpis: ]

o7

 
30-10-20 16:02  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Po przeciągnięciu linek wędkarskich 0,08 mm naciągi wyglądają tak:



Teraz wystarczy wszystko poskładać do kupy.
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 15Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024