FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 15Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
05-12-15 22:31  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Szebi is back

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
05-12-15 23:28  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Znowu mnie "wbijasz " w kompleksy :-)
Fajnie, że relacja odżyła. Powodzenia!

--
Pozdrawiam Darek

 
06-12-15 16:17  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cudeńka, oj cudeńka :) Nic tylko podziwiać umiejętności.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-04-17 15:07  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Siemka.
Trochę zamroziłem kotleta, ale prądu zabrakło ruszyłem zad i oto jestem.
Jako, że trochę podzespołów już skleiłem, zabrałem się za kajak.
Wydawca przewidział tylko opcję szkieletu laserowego dołączonego od razu do wycinanki, więc możliwości wyboru jako takiej nie było.
Osobiście uważam, że szkielet ubogi we wręgi potraktowany bardzo po macoszemu.
Dopiero po dorobieniu poprzeczek zyskał odpowiednią sztywność.
Zrezygnowałem z tradycyjnej podstawki. Postanowiłem, że będą to toczone stojaki osadzone w szkielecie za pomocą szpilek wkręconych do kolumny nakrętek.
Miejsca łączenia dna z poszyciem burt wykleiłem balsą. Wyszło coś takiego:







I na koniec bonus:



Podjąłem decyzję, że okleję najpierw poszycie burtowe, a dopiero potem poszycie denne.
Tutaj mam dylemat, czy zacząć od dziobu i rufy i spotkać się w środku czy też odwrotnie... Co sądzicie?
Dodatkowo burty śródokręcia będą piętrowe na kolejny pokład więc będę musiał skleić całą drobnicę w środku przykleić pokład aby nie pogiąć burt przy późniejszym oklejaniu dna.
W każdym razie trochę kombinowania będzie. Trzymać kciuki.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
26-04-17 17:39  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja zawsze robię burty - dno. Dno zawsze od środka - części mają prostokątny kształt i jest najmniejsze ryzyko zwichrowania.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
27-04-17 08:28  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Będę tu zaglądał z ciekawością.;)

 
07-05-17 15:56  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie. Miałem pokazać gotowy oklejony kadłub, ale rozwiązanie konstrukcyjne burt wymusiło trochę inną kolejność prac. Zanim będę chciał odwrócić kadłub do góry dnem musiałem wykonać przybudówki podpokładowe górnego pokładu plus drobnicę na dolnym. W przypadku braku górnego pokładu ryzykowałbym pogięciem burt sródokręcia.

Powstały wyciągarki, kołowroty, koła ratunkowe z linami wykonanymi z mych włosów ;-), drzwi, okapy bulajów wykonane z druta cynowego 0,25 mm malowane pędzlem po przyklejeniu do modelu.

Zainstalowałem także wyrzutnie torped oraz torpedy. Aparaty torpedowe nie pasowały kompletnie, musiałem je odcinać od podstaw i wkleić tak aby mieściły się między sąsiednie ścianki. Mimo to nie ma swobodnej możliwości obracania nimi. A więc podobny problem jak przy obracaniu wieżami nr 4 i 5 w Fuso z AH. Z tą różnicą, że problem jest w przypadku wszystkich czterech wyrzutni. No nic mówi się trudno.

Całość okleiłem pierwszą warstwą burt, wykonałem także bulaje. Na pokładzie przykleiłem listwy podziału linoleum z fototrawionego zestawu GPM.

Z dziobem i jego wykształtowaniem też była makabra. Jakoś wyszedł po docinaniu...

Od jakiegoś czasu kłócę się z aparatem, nie umiem złapać ostrości na całości elementów. Lecz nie daję za wygraną ;-)

Oto jak to wyszło:







Na koniec mam pytanko. Dysponuje ktoś jakimikolwiek zdjęciami pokazującymi jak faktycznie wyglądała ta kratownica wymalowana na spodzie górnego pokładu. Mam wątpliwości co do zwykłych zastrzałów z otworami bądz bez nich ponieważ w modelu jest parę sztuk przewidzianych na początku i na końcu owego pokładu. Za pomoc z góry dzięki. A o to mi chodzi:



Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (07-05-17 15:58)

 
07-05-17 20:35  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Widziałem na żywo i robi imponujące wrażenie. Jak i cała reszta kartonowa zresztą.
Pozdrawiam i do zobaczenia.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
08-05-17 11:46  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pięknie to wygląda, aczkolwiek czuję spory niedosyt wywołany brakiem zbliżeń.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-06-17 21:24  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Trochę się zeszło, ale można powiedzieć, że kadłub w zasadzie gotowy. Połowa detali dorobiona we własnym zakresie. Jeśli chodzi o spasowanie to poszycia dna na rufie to było trochę rzeźbienia - 3 segmenty końcowe zaprojektowane po swojemu. Pierwszy z tych segmentów - wyprofilowany z jednej części na ślinie modelarskiej (rufa). Reszta sklejała się praktycznie sama poza wyrzutniami torped. Musiałem je skracać na długości aby w ogóle zmieścił się na swoje miejsce przeznaczenia. Pokusiłem się o dorobienie pasów wzdłużnych poszycia, zawsze daje to jakieś uplastycznienie modelu. Dno wykonałem z barwionki firmy Canson.
Dorobione zostały:
- przeszklone bulaje
- okapy nad bulajami
- pas demagnetyzacyjny
- pasy wzdłużne poszycia
- pasy działowe linoleum na pokładzie - trawionki firm GPM

Retuszowałem Humbrolem 140. Oto parę ujęć gotowego kadłuba:






















Do następnego.
pozdrawiam szebi.

--

Post zmieniony (23-06-17 09:32)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 15Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024