FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 15Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-12-12 11:12  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cały model zaimpregnowałem Caponem tylko po stronie zadrukowanej. Do retuszu używam zwykłych akwareli. Do sklejenia samolotu jak i wyrzutni użyłem 3 rodzajów klei: BCG, Butapren firmy PATTEX, SG o opóźnionym czasie działania firmy DELUXE (głównie zastrzały między płatami wymagające dłuższej obróbki).

Co do relacji, od ostatniego czasu nic nie powstało, nie chće nic obiecywać, jeżeli coś się ruszy to pod koniec stycznia...

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
11-01-15 20:32  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Odgrzeję troszkę kotleta, ale chyba bardziej to chcielibyście zobaczyć niż kościółkowe akrobacje.
Tak więc ciąg dalszy. Zaczynam od czego czego najbardziej nienawidzę w okrętach - szalupy, po jakości od razu widać, że ich nie lubię... Zauważyłem też, że nie leży mi karton GPM'owski, ciężko mi nim operować. No nic efekt taki:



Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
11-01-15 21:05  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

O tak.
Lubię te kotleciki, więc cieszę się że idziesz do przodu i koniec wkrótce zobaczymy.
Temat jakże pożądany bo Sendai czeka u mnie na kupce :o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
19-01-15 23:17  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W kolejne 6h powstały kolejne 3 szalupy.

Kadłub profilowany był na BCG z jednej części, tak to wyszło:



W sumie na jedną szalupę wyszło 44 części, wiele dorobiłem opierając się na książkach:



I efekt końcowy:



Następnym razem pokażę kutry.
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
19-01-15 23:21  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Widzę Szebi, że najgorsze chcesz mieć jak najszybciej za sobą. Świetnie udało Ci się wyoblić kształty tych szalup. Piękna robota.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-01-15 13:08  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na czym polega wyoblanie takich elementów? W Sendai'u obie burty są jednym elementem więc nie jest to wcale takie proste. Wygląda wzorowo zatem dociekam :-)

czy nie sądzisz, że miejsca nacięć tego poszycia w części rufowej mogło by być tylko zaznaczone a białe pola utrzymane w kolorystyce elementu? Ja zawsze rozważam wykon z barwionki ale moja natura nie daje mi spokoju i potem trzeba się plastycznie wykazywać i podejmować jakieś retuszerskie kroki.

Pozdr.

--

Post zmieniony (20-01-15 13:21)

 
20-01-15 15:59  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Szalupy przedniej urody.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-01-15 16:38  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Też jestem ciekawy wyoblania. Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
20-01-15 22:55  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Już tłumaczę.
Moją podstawową podstawką pod wytłaczanie elementu jest gumka "Myszka" - podłoże musi się poddawać, ale też bez przesady, inaczej papier się zmarszczy.
Od wewnętrznej strony nawilżam/ nakładam świeży BCG (ale z głową żeby nie rozmoczyć).
Narzędzia do wyoblania są najróżniejsze, grunt żeby była to kula/sfera. Ja używam zaokrąglonej rączki skalpela OLFY bodajże AK-1, końcówek z pędzli oraz różnej wielkości kulek z łożysk.

Formowanie na dany kształt zaczynam od średnicy około 3 razy większej niż interesujący mnie kształt papieru. Na rozmoczonym kawałku papieru najpierw "toczę" kulkę z łożyska aż pierwsza warstwa BCG nie wyschnie - tak by papier lekko poddał się wytłaczaniu.
Nawilżam kolejny raz i tym razem pocieram różne zaokrąglone narzędzia po papierze.
Papier wtedy jest już w prawie oczekiwanym kształcie.
Gdy papier wyschnie po BCG sam się "ściąga" - na koniec na sucho pocieram jeszcze łożyskową kulką, żeby wygładzić ewentualną pofałdowaną powierzchnię.
Cała tajemnica :-)

IJN Łukasz osobiście dla mnie tych nacięć na burcie szalupy mogłoby nie być wcale, ale jeśli już to powinna to być ewentualnie lekka linia mówiąca - "tutaj masz się poznęcać" :-)

Do następnego.
Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (25-01-15 13:53)

 
21-01-15 11:47  Odp: [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

szebi - jest jedna rzecz, która nas łączy - je też nie lubię robić szalup i innych łódkoustrojstw ;-)
Ale na tym kończą się nasze podobieństwa. Twoje szalupy wyglądają wspaniale. Nigdy nie używałem BCG a tym bardziej do kształtowania, ale chyba będe musiał popróbować.

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 15Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024