FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
21-11-12 18:14  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

pawlo100 - spróbuję. Dzięki.

DOPISEK PARĘ MINUT PÓŹNIEJ - nie znalazłem takiej opcji, niestety.

Post zmieniony (21-11-12 18:27)

 
21-11-12 18:41  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Na górze po prawej stronie. Przy okazji pojawi się ankieta z pytaniami "czemu nie lubisz nowej wersji?" ;)

PS. Na głównej stronie pod nazwą użytkownika (na niebiesko) "switch back to the original...."

Post zmieniony (21-11-12 18:45)

 
22-11-12 08:49  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wielkie dzięki - rzeczywiście przeoczyłem ten drobny niebieski napis.

 
23-11-12 14:34  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ponieważ podwozie prawie jest skończone, postanowiłem zająć się kabiną. I od razu problem z cz.163 (boczne ścianki).

Prostokąty do wycięcia pod okienkami: na zewnętrznej ściance są dwa osobne, ale na wewnętrznej jednej długi prostokąt.



Rysunek zestawieniowy pokazuje z zewnątrz jeden długi wycięty prostokąt:



Ale moja Biblia, czyli fotki modelu Precyzyjnego :-) pokazują dwa otwory z zewnątrz (tak jak jest na czarnej części z pierwszej fotki:



Rozumiem, że tak właśnie ma być i w wewnętrznej stronie kabiny (cz.163 Pa i La) należy wyciąć otwory tak, jak w czarnej części zewnętrznej?


Kolejny problem: nie mogę dojść, gdzie przykleić cz. 163D – sądząc po numerze jest to część kabiny. Ale na rysunku zestawieniowym tego nie ma:



Tyle kabina.

W modelu tylna ścianka kabiny i przednia tendra jest zaślepiona (oto tylna ścianka kabiny):



Ale ja chciałbym zrobić to przejście kabina-tender, żeby przez okna kabiny widać było wysypujący się z tendra węgiel. Tak jak na fotce Precyzyjnego:



Czy macie rysunek – albo co lepsze, fotkę – przedniej ściany tendra? Na zdjęciu Precyzyjnego widać tylko jej środkową i dolna część. I co to za rurka pośrodku, nad półeczką?

I jeszcze jedno: boczne okienka kabiny. Fotka 3 - czy drugie boczne okienka pozbawione były szyb?

--

 
23-11-12 18:19  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
klint   

W przypadku tego modelu Biblią powinny być fotki modelu kol. Roberta . Mówiąc bez ogródek trudno mu będzie dorównać . A mim zdaniem jest lepszy,

 
23-11-12 19:12  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Bez przesady ;)
Mariusz kleił Ol49 z wydanego modelu, ja swoja olkę zbudowałem nieco inaczej, a tak przy okazji, możesz czasami zajrzeć tu. Jak widać nie jestem jedynym, który zbudował Ol49 od podstaw, jedyne co trochę "gryzie" to malowanie. Za dużo farby moim zdaniem.
http://www.cardarmy.ru/forum/viewtopic.php?f=10&t=4454

--

 
23-11-12 20:06  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Robercie, ze fstydem przyznaję, że jakoś dziwnie urwała mi się Tfoja relacja na etapie silników...warum? sam nie wiem... Teraz, gdy ją dokładnie obejrzałem wiem już prawie fszystko (fciąż poza cz. 163!!!)

Co do farby, to:
-Biję się w klatkę z piersiami, bo użyłem zbyt gęstej farby. Teraz ją traktuję rozpuszczalnikiem
- W realu tak to się nie rzuca w oczy, na szczęście (nienawidzę makrofotek!)

No to lecę dalej...


klint: A kto tu chce dorównać Robertowi (czy Precyzyjnemu)? JA????? Ja chcę po prostu jako tako skleić model pięknego parowozu! Ile ja już się nauczyłem! Np. od dawna "ostoja" kojarzyła mi się tylko z herbem, oraz nickiem naszego forumowego kolegi. A tu - bęc! - ostoja to rama lokomotywy. Kto by pomyślał? No no...

 
23-11-12 20:11  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

:-))) :-))) :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-11-12 20:25  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No cóż Jarku, wydało się, masz herb proletariackiego pochodzenia :-)

 
23-11-12 20:44  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

163 sklej wewnętrzene i zewnetrzne, po czym otwory wytnij według zenętrzenej - pomiędzy nimi zostanie kawałek białego, ale przykryje go ten element który zaślepia te otwory - tam po prostu od wewnętrznej strony nie powinien być jeden biały prostokąt, ale trzy stykające się bokami, z czego środkowego się nie wycina.

A 163d to też nie wiem ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024