FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-11-12 21:57  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

klint: Fotki z forum to ja znam na pamięć (wiele wydrukowałem), ale nie wszystkie szczegóły są na nich

utbootd: Najpierw muszę na arkuszach znaleźć tę część, bo musi mieć jakiś inny numer, zamiast 167. Na arkuszach z częściami 167 to nie jest jakiś łącznik, ale element dachu kabiny maszynisty. Ale dzięki za info o połączeniu z cz. 179f. Może pomoże.

marek1: Nie. Tzn. główne suwadła na kołach napędowych poruszały się, dopóki nie połączyłem ich z resztą - małych i wąskich - suwadełek i innych łączników. Nie ma szans, żeby zrobić ruchome ich połączenie, bo elementy są zbyt wąskie i delikatne.

 
07-11-12 10:20  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Na tym samym arkuszu co 167-wywietrznik jest u góry 167** drąg - to drugie jest tym co szukasz

 
07-11-12 10:27  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

uboottd:

Rzeczywiście znalazłem drugą część z numerem 167, tę dobrą (na dole strony jest drugie 167 jako fragment dachu kabiny). To długi, czarny płaskownik z zagiętym, szerszym końcem:



Część ta widnieje na rysunku zestawieniowym (zaznaczyłem strzałką), tyle że nie wiadomo jak i do czego ją podłączyć:



Napisałeś, że 167 przykleić trzeba do 179f, ale niby jak? I co z „grzybkiem” widocznym na generalce pomiędzy 167 a przednią ścianą kabiny maszynisty? Zaznaczyłem to na generalce kółkiem. Co to, u licha, jest?



Post zmieniony (07-11-12 10:28)

 
07-11-12 12:23  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witaj.
Grzybek, który zaznaczyłeś to taka skrzynka pod przednim okienkiem z wystającą czerwoną cz. 167



Co do kabiny to wygląda to tak, cz. 167 łączy się z cz. 179f w okolicach dolnej na biało pomalowanej rączki mniej więcej w centrum kadru.



Lepszych zdjęć nie posiadam. Popatrzę jak robisz Ol'ke bo też się za nią kiedyś wezmę.

Post zmieniony (07-11-12 13:00)

 
07-11-12 13:42  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Uwaga mowię teoretycznie (nie kleiłem tego modelu): cz 167 ma być jednym końcem przyczepiona do 105b wg. rys 6a, leci 'w powietrzu' wdzłuż kotła, przejść przez ten mały prostokątny otwór w ściance budki (pod oknem przy wycięciu na kocioł) i wewnątrz budki być szerszym i wygiętym końcem przyklejna do boku cz. 179f - ten bajbardziej widocznej płaszćżyzny na rys.26. Co do osłony tego przejścia przez ściankę (czyli tego 'grzybka') to w tej chwili nie widzę na ściance budki żeby było zaznaczone miejsce na niego, całkiem możliwe że autor zrezygnował z niego w ostatniej chwili i został na rysunkach ale cześci nie ma.

Na zdjęciach widać że ten drąg się rozdwaja przy budce, ale w modelu jest to pominięte.

 
07-11-12 14:13  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

pawlo100: WIELKIE dzięki! Wygląda zatem na to, że:
1. Cz. 167 pomaluję na czerwono.
2. Prawdopodobnie zrezygnuję z wygięcia "w dół" końcówki cz. 167, tylko zrobię ją całą prostą.
3. Z pewnością zrobię na jej końcu widełki, które w jakiś najbardziej prawdopodobny sposób połączę z elementami 179

Co do pkt 2, to decyzja, czy cz.167 ma byc prosta czy też wygięta na końcu, zostawię do chwili, gdy przyklejony zostanie cały zespół 179. Przyłoże wtedy na sucho prawą "podłogę", która pójdzie wzdłuż kotła (ma otwór na skośne przejście cz. 167) i zobaczę, jak 167 się będzie układała.
Aha, na kotle nie jest zaznaczone miejsce przyklejenia zespołu 179, a robienie tego pi razy oko może przynieść opłakane skutki. Chyba trzeba będzie zrobić przedtem chociaż kawałek kabiny, żeby wiedzieć co i jak ze 179. Ufff...

W każdym razie mam już jakiś punkt zaczepienia.
Przy okazji: Ty nie patrz, jak JA robię, bo moje dokonania mogą sprowadzić Cię na złą drogę i zamiast parowozu wyjdzie na przykład Ci czołg :-) Lepiej patrz na relacje Precyzyjnego i Roberta!

uboottd: Zrobię jak wyżej, przedstawię osiągnięty rezultat. Kiepsko jednak ostatnio u mnie z czasem, bo żona złamała nogę w kostce i mam full domowych obowiązków (sprzątanie, prasowanie, zakupy, gotowanie - szczęśliwie w tym ostatnim jestem naprawdę dobry :-) No i na dodatek praca zawodowa... ech, życie...

Post zmieniony (07-11-12 14:18)

 
07-11-12 14:23  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Co do najbardziej prawdopodobnego wyglądu: cz 179f to w rzeczywistości nakrętka mająca po dwóch stronach dokładnie na przeciw siebie wystające krótkie osie na ktore nsadzony jest drąg. Czyli jak chcesz zrobić rozwidlenie to drugi koniec należałoby przykleić dokładnie po drugiej stronie tego pudełeczka udającego nakrętke (ona mniej więcej jest tak prostokątna)

Zresztą cały układ stawideł masz tu: http://plany.zonk.pl/Ol49/album05/pg.039.png

Post zmieniony (07-11-12 14:23)

 
07-11-12 15:15  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

uboottd: Ran Twoich nie godnym całować! TEN RYSUNEK TO JEST TO! Mucho gracias, balszoje spasiba, danke schoen, thanks, mille grazie, merci bien itd itp

 
07-11-12 16:02  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Osłona zewnętrzna śruby nastawczej czyli to czego w wycinance faktycznie brakło też na plany.zonk jest http://plany.zonk.pl/Ol49/album03/pg.150.png tak z resztą jak prawie cała Ol49 http://plany.zonk.pl/Ol49/ oraz tender do niej http://plany.zonk.pl/25D49/album01/grr.html

 
07-11-12 18:43  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ludzie kochane, ja rozumiem zbierać fotki gołych babów, ale żeby rysunki elementów parowozów???
P.S. Swoją drogą wdzięczny jestem tym dziwakom :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024