FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-10-12 16:15  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

mnie 1 grosz tez zmylił, ale lampka widoczna w tle naprowadziła na właściwą odpowiedz ;-)

 
27-10-12 17:33  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ty cwaniaczku...

 
27-10-12 18:01  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
klint   

Witam.
Luknij kolego na relację budowy Oelki kol. Roberta. Faktem jest że jego Olka jest wykonana , mało powiedziana po MISTRZOWSKU to na pewno pomoże w klejeniu. Ale trzymam kciuki za finał.

Pozdrawiam.

 
06-11-12 11:44  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Cześć Akra
Ładne maleństwo.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
06-11-12 12:29  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Model Roberta (jak i Precyzyjnego) to za wysoka szkoła jazdy dla mnie, tym bardziej że z kolejnictwa jestem straszliwie zielony. U Mariusza np. na zdjęciach widzę sporo różnych ekstra powykrzywianych rurek i kabli których nie uwzględniono w modelu, a które dodają smaczku modelowi. Przy niektórych z nich widzę na fotkach skąd one wychodzą, ale gdzie się kończą, to już jest czarna tajemnica. Szkoda!

Na razie ciężko kombinując (+ przedłużając jeden z elementów) zrobiłem kompletne zestawy suwadeł po obu stronach. Fajnie to wygląda.

Wciąż szukam i szukam, do czego podłączyć dwa elementy zwisające we wnętrzu ramy z pręta łączącego ażurowe belki tuż za silnikami. Na rysunku są jakieś urwane w połowie płaskowniki i nie wiadomo gdzie je z drugiej strony przykleić. Dodatkowo nie mogę znaleźć tych płaskowników wśród części, bo podany na rysunku montażowym numer, to element kabiny. Dam po południu ilustrację problemu, może ktoś mi dopomoże.

Przy kotle, z tyłu, dałem stopień z blachy "ryflowanej" dzięki drobnej siatce ogrodnicznej, naklejonej na ukos (super patent Precyzyjnego), wygląda jak żywe :-) Użyje tej samej siatki także przy innych tego typu częściach. Fotka po południu.

Model (nawet w moim wykonaniu) będzie szalenie efektowny, szkoda tylko, że sporo zdrowia nad nim tracę :-)

 
06-11-12 13:04  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Akra napisał:
szkoda tylko, że sporo zdrowia nad nim tracę :-)

Pomalutku do przodu i nie stresować się, to ma być przyjemność w rozwiązywaniu problemów a nie "mordęga". :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-11-12 17:28  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oto rysunek z instrukcji z cz. 167, która na arkuszu z częściami ma zupełnie inny kształt i miejsce montażu:



Na zdjęciu prawej burty -:) parowozu element 105 b podniosłem przy użyciu paska kartonu do góry, aby był widoczny. Co do niego przyczepić i gdzie ma być tej części drugi koniec? Ktoś wie?



--

 
06-11-12 17:46  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
klint   

Są szczegółowe fotki tego loka na forum, wystarczy dobrze się przyjrzeć. Ja też jestem zielony odnośnie modelarstwa kolejowego. Zawsze ściągam te fotki bardzo pomagają. Ale jak zawsze kibicuję za finał tej relacji.

 
06-11-12 20:15  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mam co prawda starsze wydanie, ale rysunek jest ten sam - wszystko w porządku. cz.167 to taki długi drąg łączący dźwignię 105b z nakrętką śruby nastawczej 179f
Na tym rysunku po prostu jest tylko końcówka tej części. Biegnie toto wzdłuż kotła od stawideł do budki.

 
06-11-12 20:30  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,czy to wszystko jest ruchome,,?,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024