FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
11-04-13 12:10  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

THEO: ale ja nie mam kleju do metalu ani żelowego supergluta. I nie pojadę po niego, bo mam gorączkę :-(

OSTOJA: nie mam żadnych kwasów pod ręką...

 
11-04-13 15:55  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Te druty do kwiatów - ni w cholere nie polutujesz - taki toto dziwny metal.
Da się je kleić kropelką - tylko są bardzo delikatne łączenia i łatwo pękają.
Proponuje ci kupić druty w sklepie modelarskim - mosiężne - mają różne przekroje - bez problemu się lutują.
Takie zastosowałem w smojej Sm48


--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
11-04-13 16:20  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

OSTOJA : nie rozcięczony kwas solny tylko tzw "przegotowany" czyli kwas solny w którym rozpuszcza się cynk w wyniku bardzo gwałtownej reakcji (wygląda jak by się gotowało z tąd nazwa "przegotowany ") ulatnia się wodór (ostrożnie z ogniem) powstaje chlorek cynku i dopiero to się rozcieńcza najlepiej z denaturatem można też dodać rozpuszczoną kalafonię - bardzo dobry topnik polecem ten przepis . Podobno (nie stosowałem ) bardzo dorym topnikiem jest taki odrdzewiacz o nazwie FOSOL.

 
11-04-13 16:35  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Maverick - dzięki, zaraz poszukam w necie. A Twoje barierki są przepiękne!

 
12-04-13 16:20  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Andrzeju są metody na poklejenie drutów " kwiatowych" . Mam ten klej szybki,żelowy. Nie wiem zaś, czy w sklepie Janusza znajdziesz takiej średnicy druty mosiężne. Do mojej lokomotywy na drabinki użyłem najpierw drutu miedzianego, i nie wyszło.. a potem wziąłem ten kwiatowy i wyszło i kleiłem cyjanopanem.

 
12-04-13 19:48  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Mnóstwo pracy włożyłeś w wykonanie Parowozu. Ciekawe jak wygląda na żywo. Jak zdrówko - lepiej?

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
13-04-13 20:25  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
maniek72   

Model fajny.
KO-PIERNIK'13 - Pociągiem wzdłuż Wisły! Solec Kujawski .Ol49-69

 
29-04-13 12:53  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zgodnie z Waszymi radami usunąłem ukośną blachą za kominem oraz spłaszczyłem blachy po jego obu stronach. Model się niestety zakurzył – co widać - oczyszczę go oraz polakieruję podczas długiego weekendu.



Z drabinkami miałem duuuuże problemy. Stalowe druty (zielone, od kwiatów) nie dawały się lutować, a kilka wypróbowanych specjalistycznych klejów okazały się diabła warte.
Próbowałem lutować drabinki z drutu mosiężnego, ale mimo że półtwardy, okazał się być zbyt trudny dla mnie, aby idealnie go wyprostować. No a miejsca lutowania wyglądały strasznie… brak mi praktyki – trzeba będzie poćwiczyć.

Przed próbą prostowania mosiężnego drutu w imadełku kupiłem w Castoramie taki oto klej:



Który okazał się być klejem do stali ZNAKOMITYM! Drabinkę ze stalowego „kwietnego drutu” zrobiłem tak: na sztywnej przezroczystej folii ułożyłem barierki drabinki + szczeble między nimi. Potem na miejsca styku nalożyłem pędzelkiem odrobinę kleju. Klej ma zakrętkę z pędzelkiem, co znakomicie ułatwia pracę, a poza tym nie ma takiego kłopotu jak ze zwykłymi SG, gdzie po paru użyciach nakrętka tak mi skleja się z tubką, że nie mogę jej odkręcić, więc część kleju się marnuje.
Po paru minutach oderwałem sklejoną drabinkę od folii przy pomocy przesuwanej pod drabinką żyletki. Proste i skuteczne.

A oto wynik klejenia (znowu widać sporo kurzu, ale to już ostatnie jego chwile :-)



Teraz jeszcze tylko kalkomania i zabieram się do tendra.

--

 
29-04-13 13:25  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Noooo, wiatrownice teraz jak ta lala. Ja sobie poradziłem z SG.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-06-13 20:21  Odp: [Relacja] Parowóz Ol 49, Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Przez kilka tygodni miałem tyle dodatkowych zajęć, że nie skleiłem ani jednej części. Ale wreszcie sytuacja wróciła wreszcie do normy, w rezultacie czego oto kolejna część relacji.

Po sklejeniu samego parowozu zacząłem onegdaj zabawę z tendrem (o którym już Presley śpiewał onegdaj z uczuciem „Love me tender…”), ale póki co poprzestałem na sklejeniu z laserków szkieletu (pasowało idealnie) + częściowym oklejeniu poszyciem. Na razie jednak postanowiłem zrobić tory.

Tory są laserowe, MODELIKOWE. Podszedłem do nich z lekka wystraszony liczbą Malutkich Nakrętek i innych Malutkich Części, ale – o dziwo! – budowa torów okazała się wcale nie tak czasochłonna. Po paru godzinach miałem już pierwszy tor, idealnie pod względem długości pasujący do Oelki. Chyba według rozstawów osi tego właśnie parowozu Janusz Oleś ustalał wzorzec długości jednego segmentu torów?

,

,

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024