FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-10-12 23:58  [GALERIA] LeTerrible 1:200 MM
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam. Mam na imię Adam i chciałbym pokazać mój pierwszy model z kartonu. Do budowy użyłem zestawu metalowych luf oraz laserowych relingów. Ze względu na leciwy karton musiałem także pomalować dno. Oto galeria:


Post zmieniony (25-10-12 02:12)

 
25-10-12 07:44  Odp: [GALERIA] LeTerrible 1:200 MM
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Bardzo przyzwoity model. Keawędzie wyretuszowane,widać własną inwencję. Pozdrawiam.

 
25-10-12 08:06  Odp: [GALERIA] LeTerrible 1:200 MM
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ten okręt to mile wspomnienie z dzieciństwa. Byl to moj pierwszy w zyciu klejony okręt. Co prawda skleilem tylko szkielet i część denna i poszedl do kosza.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
25-10-12 09:46  Odp: [GALERIA] LeTerrible 1:200 MM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,okręt jest nie pospolitej urody,równie ładne Twoje wykonanie, mimo leciwości opracowania i wycinanki , bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kartonu barwionego, unikamy kłopotliwego malowania i oklejek mamy do bólu,pozdrawiam Marek

PS>Lufy wydawały mi się za długie więc zacząłem szukać ,są chyba dobre ,przy okazji dla przyszłych budujących
linki do budowy http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=10715&t=10715

http://www.servicehistorique.sga.defense.gouv.fr/02fonds-collections/banquedocuments/planbato/planbato/Plans/planbato.php?id=314

--

Post zmieniony (25-10-12 09:47)

 
25-10-12 09:51  Odp: [GALERIA] LeTerrible 1:200 MM
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Widać że mocno ścisnąłeś karton i próbowałeś wycisnąć z niego co się da :-)
Kawał fajnej roboty, choć szkoda chyba że nie malowałeś całości. Widać dużo pracy dodanej i malowanie całości poprawiłoby efekt.
Tak czy siak podziwam pracujących w starym kartonie.
A dla wszystkich to ten model to miłe wspomnienie. ja skleiłem go dwa razy :-)
Pzdr

 
25-10-12 16:01  Odp: [GALERIA] LeTerrible 1:200 MM
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Kawał dobrej modelarskiej roboty :) Gratulacje :)
Przyłączam się do słów dokera, pomalowanie całości jeszcze bardziej podkreśliło by efekt i prace który w niego włożyłeś .

Pozdrawiam
Jacek

 
25-10-12 16:24  Odp: [GALERIA] LeTerrible 1:200 MM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Z tym kartonem to łatwo napewno nie było, ale wykonałeś kawał dobrej roboty. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-10-12 08:22  Odp: [GALERIA] LeTerrible 1:200 MM
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dołączam się i ja.
Też go w plejstocenie budowałam, tyle że z podłych, fioletowoszarych kserówek. Do oryginału w tamtym momencie nie miałam się jak dorwać...
Kawał dobrej roboty wykonałeś. Gratulacje.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
26-10-12 11:08  Odp: [GALERIA] LeTerrible 1:200 MM
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki za wszystkie opinie i komentarze. Już po rozpoczęciu budowy przeczytałem na waszym formu, że model nadaje się raczej do celów kolekcjonerskich a nie do sklejania więc za poźno było na odwrót, ale nie żałuję. To był dobry trening :).

Post zmieniony (26-10-12 11:08)

 
26-10-12 19:08  Odp: [GALERIA] LeTerrible 1:200 MM
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Dołącze i ja do gratulacji! :)
Okręt ten także kiedys popełniłłem(bodajże jako 2-3 w mojej kartonowej karierze)
Fakt,ze karton leciwy ale sam model przyjemny,mimo uproszczeń tamtych czasów oraz pewnych niezgodności z orginałem.
Tak czy siak- podoba mi się bardzo co tu pokazałeś! Bravo! Czekam na kolejny modelik :)
Pozdr

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024