FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 48Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-10-12 13:13  [Relacja/Galeria] LWS-6 Żubr, CardPlane 3-5/2005
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

GALERIA

W locie:



Przed hangarem:



Porównanie z Karasiem i P24:



W hangarze:



W kolekcji:


___________________________________________

RELACJA

Karaś już pod "wierzchem" więc mogę rozpocząć nową relację tym razem LWS-6 Żubr z CardPlane Lecha Kołodziejskiego.

O samolocie można poczytać tutaj.

Najpierw okładka z naklejonymi na tekturkę wręgami i zdjęcia samolotu.



Post zmieniony (08-01-19 11:10)

 
12-10-12 13:22  Odp: [Relacja] LWS-6 Żubr, CardPlane 3-5/2005
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Aaaale fajnie!
OSTOJA- gratuluję wyboru tematu! Chociaż z drugiej strony to "podebrałeś" mi temat na jeden z kolejnych modeli...;-)
Ale nic to!
Cieszę się jak dziecko,że to Ty będziesz sklejał ten model - nie ma zbyt wielu relacji z budowy tego paskudztwa, a już z pewnościa nie ma porządnej galerii gotowego modelu!
Ty ze swoją determinacją i świetnym warsztatem gwarantujesz fantastyczny serial na zimę ;-) !
A tak puszczając wodze wyobraźni - model ma dużo dość płaskich powierzchni - myślę,że dodatkowe podklejanie ( i usztywnianie) poszycia będzie konieczne by uniknąć pofalowania i aby uzyskać właściwy efekt końcowy...?
Trzymam kciuki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-10-12 13:42  Odp: [Relacja] LWS-6 Żubr, CardPlane 3-5/2005
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kiedyś go wykonałem z MM ,zaginął w akcji,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-10-12 14:18  Odp: [Relacja] LWS-6 Żubr, CardPlane 3-5/2005
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No super, szczerze mówiąc spodziewałem się że następny będzie albo Żubr (dobrze się siedzi przy Żubrze :-) ) albo R-XX. Bedę sie przyglądał :-)

będziesz używał zestawu waloryzacyjnego ze strony Lecha?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
12-10-12 14:38  Odp: [Relacja] LWS-6 Żubr, CardPlane 3-5/2005
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No właśnie... podbierasz tematy Panie Jarku. Dokładnie wczoraj go "macałem" i nawet do swojego Karasia druknąłem bomby od niego. Nie wpycham się do pierwszego rzędu bo za dużo pyłu z kartonu będzie, ale siedzę i jako dalekowidz bacznie obserwuję. ;-)
Powodzenia

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-10-12 14:41  Odp: [Relacja] LWS-6 Żubr, CardPlane 3-5/2005
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Chociaż samolotów nie kleję to z wielkim zaciekawieniem będę oglądał każde kolejne zdjęcia z budowy tego ,,latającego żelazka" :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-10-12 15:12  Odp: [Relacja] LWS-6 Żubr, CardPlane 3-5/2005
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Witam wszystkich serdecznie, cieszę się, trafiłem w gusta. Mam nadzieję, że model skończę i będzie jakoś "po ludzku" wyglądał. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-10-12 15:39  Odp: [Relacja] LWS-6 Żubr, CardPlane 3-5/2005
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W przyszłości mam go w planach. Z przyjemnością będę śledził relację - szczególnie z przeszkleń. Powodzenia.

 
12-10-12 15:58  Odp: [Relacja] LWS-6 Żubr, CardPlane 3-5/2005
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ładny, bo ... duży :)
Będziesz musiał wyrychtować sporą gablotkę :)))

Oczywiście, zasiadam do uczty...

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
12-10-12 16:09  Odp: [Relacja] LWS-6 Żubr, CardPlane 3-5/2005
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A co do tych części - używasz tych dodatkowych?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 48Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024