FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-10-12 19:12  [Recenzja] IJN ISE-Angraf
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam

Model pancernika Ise z pokładem lotniczym - wydawca: Angraf Model
Projekt modelu: nie podano
Skala: 1/200
Model przedstawia okręt na rok 1945.
Format: 34 cm x 43 cm
Cena: 140 zł



Wydanie zawiera:
- 9 kartek z rysunkami montażowymi (papier cienki)
- 15 kartek zawierających rozrysowany szkielet kadłuba oraz nadbudówki (papier cienki)
- 32 kartki zawierające elementy modelu (karton)

Opis historii okrętu - bardzo skrótowy z podaniem danych taktyczno-technicznych.
Opis budowy modelu- krótki, zasygnalizowano kolejność klejenia poszczególnych podzespołów okrętu.



Rysunki montażowe - proste ale duże i bardzo czytelne. Kilkadziesiąt rysunków zostało pogrupowanych w zespoły i nadano im numery.

Przykładowe rysunki montażowe





Kolorystyka

Uwaga
Ze względu na poprawianie jakości zdjęć (rozjaśnianie) w celu lepszej ich prezentacji zdjęcia te nie oddają rzeczywistych kolorów modelu, i nie mogą być traktowane jako materiał bazowy, jedynie poglądowy.

Pod względem kolorów należy podkreślić, iż jest to model dopracowany, to znaczy:
poszycie denne jest jednobarwne, nie ma różnych odcieni poszczególnych segmentów.
To samo tyczy się poszycia burtowego i nadbudówek.



Pokłady:

W mojej ocenie zostały one przebarwione i mają odcienie miedziano-pomarańczowe, choć zdecydowanie lepiej się prezentują od jednobarwnego, kanarkowego żółtego.
Kolorystycznie poszczególne segmenty pokładu i nadbudówek nie odbiegają od siebie.
Waloryzacja w postaci cieniowania desek ciekawa, aczkolwiek rozłożona nierównomiernie co powoduje, że z jednej strony pokładów mamy długie odcinki ciemnych desek a z drugiej nie.



Detalizacja

Model nie należy do mocno zdetalizowanych. Jak na jego wielkość, ilość zaprojektowanych elementów jest wystarczająca, ale przy założeniu, iż będzie to model budowany w standardzie, czyli taki jaki proponuje wycinanka. Można sądzić iż jest przeznaczony dla modelarzy średnio zaawansowanych, a dla wymagających może stanowić bazę do waloryzacji
Dlatego też należy z takim założeniem podchodzić do tego modelu.



Detalizacja działek opl, artylerii średniej i ciężkiej jest dobra i wystarczająca na standard.
Na pokładzie lotniczym mamy tory i stanowiska pojedynczych działek opl.

Samoloty

W modelu nie ma samolotów bo w rzeczywistości ich nie było, co może tłumaczyć fakt, iż
projektant ich nie wykonał.
Do zaokrętowania planowane były 2 typy samolotów:
wodnosamoloty - Aichi E16A Zuiun (Paul) oraz bombowce nurkujące - Jokosuka D4Y Suisei (Judy)
Te drugie przewidziane były do startu z katapult, ze schowanym podwoziem, a po wykonaniu misji miały lądować na lotniskowcach,lub bazach lądowych.

Dodatki
Do modelu można dokupić dość pokazny pakiet elemetów laserowych.

Dostepny jest szkielet w cenie 109 zł



5 arkusików elementów laserowo wycinanych o wymiarach ok. 9 x 14 cm każdy.
Cena-120 zł
Elementy te wypalone są na szarym kartonie i sa bardzo dobrej jakości.



2 arkusze z powierzchniami ryflowanymi w cenie 115 zł
Zawierają te płaszczyzny gdzie na okręcie wystepowały ryfle.
Wykonanie na bardzo wysokim poziomie



Podsumowanie
Przyjmując na potrzeby oceny modelu, skalę 5-cio stopniową, przyznaję mu ocenę 4, za kolorystykę pokładów odjąłem punkt.
Model dzięki swojej sylwetce, może być atrakcyjny dla modelarzy budujących modele wyłącznie w oparciu o materiał zawarty w wycinance, i nie powinien byc postrzegany przez modelarzy doświadczonych jako model mało zdetalizowany i niespełniający ich oczekiwań. Prezentowany model stanowi dobra baze do jego waloryzacji a to już jest inna bajka.

--

Post zmieniony (09-10-12 20:59)

 
09-10-12 19:39  Odp: [Recenzja] IJN ISE-Angraf
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

No i jest, długo wyczekiwana recenzja, przynajmniej przeze mnie.
Ładny opis, dzięki Jorzik;)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
09-10-12 19:41  Odp: [Recenzja] IJN ISE-Angraf
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Siedziałem sobie cichutko i czekałem, właśnie na taki wpis....

Muszę przyznać, że odetchnąłem z ulgą, bo mimo wstępnych negatywnych komentarzy, model wygląda bardzo dobrze, co za tym idzie już nie muszę się martwić o to że ktoś będzie chciał wydać mojego pokraka i tym samym odpuszczam sobie projektowanie dna :))))))).

Teraz tylko czekać, aż ktoś ruszy z relacją (może Szebi...) co by było raźniej.

Jedynie, błędem wg mnie jest deskowanie pierwszego poziomu nadbudówek, powinien być ryflowany, ale pewnie brano pod uwagę brak miejsca na arkuszach i nie zwiekszania ceny ryfelków....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
09-10-12 19:49  Odp: [Recenzja] IJN ISE-Angraf
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

dzięki za recenzję - uspokoiłeś mnie, ponieważ zamówiłem ten model (wraz z Kongo) i z niecierpliwością oczekuję na dostawę (dlaczego Ty już masz a do mnie jeszcze nie wysłano? :( ), a kilka wpisów na forum sugerowało, że moze być kiepsko. Ciesze się, że jest na co czekać!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
09-10-12 21:33  Odp: [Recenzja] IJN ISE-Angraf
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja dodam trochę dziegciu do tej recenzji.
1. Rzeczywiście, w wycinance napisane jest, że przedstawia ona okręt na rok 1945, ale są w niej katapulty, które z powodu braku samolotów zostały zdjęte w październiku 1944.
2. W instrukcji brakuje rysunku zestawieniowego oraz schematu olinowania.
3. Pokład, jak Jorzik napisał, jest najgorszym elementem tego modelu. Dla mnie, wygląda źle:(



Dla porównania, pokład Hiei z GPM:



4. Bąble przeciwtorpedowe nie są oddzielnym elementem, tylko zostały zwyczajnie narysowane na poszyciu dna:



Mimo to, za jakieś dwa lata, jak skończę KGV, zabiorę się za ISE. No chyba, że do tego czasu pokaże się jakieś lepsze wydanie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
09-10-12 21:51  Odp: [Recenzja] IJN ISE-Angraf
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Swego czasu marudziłem na landrynkowe kolory pokładów w GPM , poniżej wymiana zdań która trochę mnie stonowała , szczególnie polecam przedostatni wpis. Wizyta w sklepie z orientalnymi parkietami była by chyba rozstrzygająca :)

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=15086&t=15069#reply_15086

Model ma klimat !

 
09-10-12 22:31  Odp: [Recenzja] IJN ISE-Angraf
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Dzięki Spychacz za dopisanie swoich spostrzerzeń.
Oczywiście relacja w założeniu ma przybliżyć oferowany produkt, scharakteryzować go, co innego zgodność z obiektem rzeczywistym i błędy, ale jeżeli jest taka potrzeba to wpisujcie w tym wątku zauważone niedociagnięcia, będzie wszystko w jednym.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
09-10-12 22:45  Odp: [Recenzja] IJN ISE-Angraf
Greg77   

Czy mogę prosić o jakieś ujęcie konstrukcji pokładu lotniczego??- chodzi mi jak to jest od spodu- jak wyglądają dźwigary i takie tam

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
09-10-12 22:51  Odp: [Recenzja] IJN ISE-Angraf
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Czuję sie napalony- model w sam raz dla mnie ;)
Chociaż mimo wszystko postawiłbym parę samolotów, na szczęście jest gdzieś Judy do ściągnięcia...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
09-10-12 22:54  Odp: [Recenzja] IJN ISE-Angraf
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć

Dzięki za recenzję. NIe wygląda tak źle jak się spodziewałem. Ale.
- Pokład faktycznie porażka...Wygląda naprawde jakby ktoś stary jednokolorowy pokład po prostu wycieniował jednym odcieniem szarego.
- Tzn nie ma rysunku zestawieniowego? Wogóle? Ani olinowania? Dla mnie to ... dziwne...
Może na stronie by umieścili jeżeli zabrakło miejsca? i samoloty :-)
- Jak z tymi bąblami? Są zaznaczone w bryle czy całe tylko namalowane?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024