FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 15Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
02-11-15 18:13  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Jedno słowo: MIAZGA!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
26-11-15 13:28  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Długo zastanawiałem się, z czego zrobić osłonę rury wydechowej. Wszelkie siateczki nie wchodziły w grę, bo najprawdopodobniej była to bardzo gęsto dziurkowana cienka blacha;

W końcu znalazłem coś, co pasowało wręcz idealnie:-)


Blaszka fototrawiona firmy Aber (oznaczenie S15) o otworach 0,6 mm pokrywała się praktycznie z tym, co zaproponowano w wycinance. Najgorsze było malowanie pędzlem. Siedziałem nad tym trzy wieczory, bo mimo zastosowania Metal Primer'a, farba ledwo kryła:-) Ale w końcu udało się.


Osłona zamontowana nad rurą wydechową, która została nieco zwaloryzowana. Najważniejszą przeróbką dotyczącą układu wydechowego było znaczne wydłużenie zarówno rury, jak i osłony, zgodnie z dokumentacją zdjęciową. Dodałem również łącznik rury do silnika.

Następnym elementem do zrobienia była trąbka sygnału dźwiękowego.

Tutaj również musiałem wydłużyć tubę. Właściwie to znowu nie użyłem żadnych części z wycinanki, bo proporcje wydawały mi się niepoprawne.

Nie wiem dlaczego, ale przegapiłem jeden dość istotny szczegół na wieży, a mianowicie otwory na wkręty mocujące jarzmo karabinu. Nikt z kolegów-pochlebców oczywiście nie zwrócił na to uwagi, a bez dziur jak wiadomo czołg już nie ten sam:-)

Szybko zrezygnowałem z prób przebijania otworów w przedniej płycie, gdyż została ona podklejona dodatkową warstwą kartonu. Ryzyko uszkodzenia całej wieży było zbyt duże, więc zdecydowałem się na naklejenie jeszcze jednej warstwy przedniej płyty, już podziurkowanej:-) Otwory zaczerniłem i z daleka wygląda dobrze:-)


Elementów do wykonania coraz mniej, więc wziąłem się w końcu za gąsienice. Nie mają one zbyt skomplikowanego kształtu, nie mają żeberek, ale i tak wyrysowałem je od nowa.


Oto porównanie ogniwa z opracowania i mojego. Robiąc testy na kołach napędowych okazało się, że siatki ogniw są za krótkie o ok. 0,5-0,6 mm, co powodowałoby problemy z nałożeniem na nich gotowych taśm. Skorygowałem to oraz powiększyłem okrągłe otwory na ich obrzeżach.

Potem nastąpiła "proza" życia modelarskiego, czyli wycinanie, wycinanie i wycinanie:-)

No i formowanie:-) Dzisiaj skończyłem pierwszy etap. Następny wkrótce:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-11-15 19:17  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Faktycznie, z tymi dziurami wygląda o niebo lepiej :) A poważnie to blaszka jakby była przeznaczona na ta osłonę. Wygląda świetnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-11-15 19:23  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Rozczarowałeś mnie tą fototrawioną siatką, kto jak kto ale Ty na pewno pięknie byś wydziurkował kartonik.
:-)

Fototrawka, phi...

;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
27-11-15 13:43  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pięknie jak zawsze!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-11-15 14:31  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Grzesiu coś zrobił no no no zadziwiające

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
04-04-16 18:24  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jedziemy z gąsienicami dalej:-)

Kolejny raz nie coś nie dawało mi spokoju i kazało przyjrzeć się tym kilku niewyraźnym zdjęciom z epoki. Doszedłem do wniosku, że zmienię jeszcze jedną rzecz w ogniwach.

Rysunek a'la pięciolatek wyjaśnia mam nadzieję, w czym rzecz:-)

Paseczki, z który powstały swego rodzaju mini-kątowniki, miały odpowiednio 0,5mm i 0,3 mm szerokości.

Najpierw w przypływie weny modelarskiej wyciąłem kilkaset paseczków, ale zorientowałem się, że jedne są za grube a wycinanie drugich jest bezcelowe na tym etapie. Zmieniłem koncepcję, wyrzucając wszystko do kosza:-)
Najpierw podkleiłem poziome poprzeczki na barwiony szary karton - ułatwiało to późniejsze malowanie, a przede wszystkim wskazywało, którą strona przykleić je do ogniw. Potem wyciąłem na szybko prostokąty,by do nich z kolei przykleić tak przygotowane wcześniej poprzeczki na sztorc:-)
Pozostało jedynie odciąć naddatek papieru i powstał kopczyk części widoczny na drugim zdjęciu.

Nakleiłem je na ogniwa, po czym zalałem łączenia mocno rozcieńczonym wikolem.

Malowanie wykonałem etapami - strona wewnętrzna, potem tuleje na sworznie z jednej i drugiej strony, a potem resztę. Na końcu sprawdziłem każde ogniwo i poprawiłem miejsca, gdzie przezierała jeszcze biel papieru:-)

Złożyłem do kupy obie taśmy wykonując sworznie z cieniutkiej cyny. Było trochę kłopotów z przepuszczeniem jej przez wszystkie tulejki, ale za to bardzo łatwo można było pozbyć się naddatku:-)

Delikatnie skropiłem końcówki klejem cyjanoakrylowym, a następnie przy pomocy kropli wikolu przykleiłem imitację końcówek sworzni, wykonanych ze wspomnianej barwionki. Ponieważ jest zbliżona kolorem do ogniw, nie musiałem ich już malować.

Pozostało zaprojektować zęby wewnętrzne i gąsienice będą gotowe.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-04-16 18:51  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Nie prezentujesz zapowiedzi niewiadomojeszczejakiego nowego MMa, to i zainteresowanie publiki masz słabe:)

Ale gąsienice zrobiłeś niesamowite - zwinięte wyglądają bardzo przekonująco.
Nie wiem czy planujesz je jeszcze na koniec jakimś "metalikiem" czy czymś podobnym przetrzeć?

Pozdrawiam

 
05-04-16 19:49  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Ja bym powiedział, że to nie zainteresowanie słabe, tylko słów ludziom brakuje żeby toto pochwalić :P

Ja tam pancerniakiem nie jestem więc nie będę się tu mądrzył, mnie się to zwyczajnie podoba. Żebym ja takie gąski lepić potrafił, to może i bym się porwał na jakiś czołg, ale póki co pozostaje oglądanie jak się inni produkują :P

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
05-04-16 19:54  Odp: [Relacja] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękna robota i tyle.
Jak dojdą zęby , to będzie super! Całość trzeba będzie podziwiać z przyklęku ... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 15Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024