FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
19-05-16 23:44  Odp: [Relacja/Galeria] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

-----
- Uważaj! Za szuwarami w prawo i wyjeżdżamy na brzeg!

- Chyba wypływamy!


Porucznik Czutko na moment odwrócił wzrok i spojrzał na rzekę. Przepłynęli już spory kawałek od miejsca, w którym wjechali w toń szaroburej o tej porze roku Piny. Stalowe chmury szczelnie zasłoniły niebo, ale pomimo nieprzyjemnej, listopadowej aury, było dość ciepło i bezwietrznie.
Kapral Lemański, łagodnie manewrując, minął wysokie zarośla i skierował czołg wprost na niedaleki brzeg.
Nagle dało się odczuć wstrząs, kadłub zawibrował a silnik nieco zwiększył obroty. Porucznik intuicyjnie zacisnął palce na obrzeżu włazu.

- Co jest? – krzyknął do kierowcy.

- Ale Pan wybrał miejsce. Zamiast czystej wody i piaseczku mamy przed sobą 20 metrów jakiegoś bagna!

- Nie marudź. Dasz radę, ta breja jest dość rzadka. Tylko błagam, powoli i spokojnie.

- Obiecuję, że żadna kropelka z tego bajora nie splami pańskiego nowiutkiego płaszcza.

Maszyna jeszcze unosiła się na wodzie, ale koła i gąsienice napotkały pierwszy opór. Prędkość spadła jeszcze bardziej, ale kierowca nie miał większych problemów z przebrnięciem przez lepką, choć niezbyt gęstą maź. Pamiętając jednak obietnicę daną porucznikowi, nie szarżował.
Po kilku minutach byli na twardym gruncie. Porucznik nadal stał za wieżą, trzymając się jej krawędzi. Lemański przecisnął się przez właz i leżąc, wychylił się mocno za krawędź lewego pływaka.

- Pięknie go umalowaliśmy. Na górze zielono, a w dole ciemny brąz… Normalnie jak...

- Możesz mi oszczędzić szczegółów? – żachnął się porucznik.

Była to tylko poza. Uwielbiał tego chłopaka, z którego twarzy prawie nigdy nie schodził szelmowski uśmiech, a gęsta czupryna i błyszczące oczy nie dodawały mu powagi. W duchu dziękował niebiosom, że to akurat z nim pułkownik wysłał go na testy.

- Szkoda, że ta nasza sto trzydziestka nie ma żadnej fujarki… - zagadnął Lemański, przyglądając się nieuzbrojonej wieży.

- Tam i tak by nic większego od karabinu nie wlazło – odpowiedział porucznik - sam się ledwo mieszczę... Dobra, wracamy….


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Taką wymyśloną historyjką, bazującą wszakże na prawdziwych wydarzeniach, otwieram ostatni akt tego modelarskiego dramatu:-) Wymyśliłem ją, by uzasadnić to, co za chwilę zobaczycie:-)

Mimo wielu trudności, głównie polegających na niemożności zebrania się w sobie i wykonania modelu w przyzwoitym terminie, mogę z ulgą oświadczyć, że budowa modelu Pzinż. 130 została zakończona:-) Temu wiekopomnemu wydarzeniu dorównuje chyba jedynie zakończenie emisji "Mody na sukces" :-)

Zapraszam więc do obejrzenia galerii końcowej:-)














Pewnie niektórych mocno zaskoczył efekt finalny:-) Kiedyś co prawda wspominałem, że nie zamierzam modelu specjalnie paćkać, ale... zmieniłem zdanie:-)
Początkowo w ruch poszły tylko suche pigmenty, ale jakoś nie wyglądało to za specjalnie, a może zwyczajnie nie miałem koncepcji. Pomieszałem je zatem z rozcieńczonym wikolem i tak przygotowaną papką zacząłem maltretować najpierw testowo dół spód wanny, a potem... już nie było odwrotu.

Po całej babraninie, przed którą zdjąłem oczywiście gąsienice, okazało się, że po wyschnięciu nałożonego specyfiku, czołg wyglądał może i ciekawie, ale jakby był mocno skorodowany i i opylony:-) Przy pomocy błyszczącego lakieru bezbarwnego przerobiłem to na imitację mokrego błota, a raczej rzadkiej brei, o której wspominają bohaterowie wcześniejszej historyjki:-)

Mając na uwadze długi czas budowy, było to posunięcie dosyć ryzykowne i pastwiąc się nad modelem kilka dni, trochę obawiałem się, efektu końcowego. Ale teraz widzę, że było warto, chociaż mankamentów do poprawy jest jeszcze mnóstwo:-) Najważniejsze, ze spróbowałem i nauczyłem się czegoś nowego. To zawsze jest wartością samą w sobie.

A sam model?

Jak już uważni obserwatorzy zauważyli, został mocno zwaloryzowany, bo mimo swojej prostoty i niewielu elementów, miał pewne merytoryczne niedoskonałości. Nie załamuję nad tym rąk, bo najważniejsze, że wszystkie, które wykonywałem prosto z wycinanki, sklejały się dobrze i pasowały do reszty. Inna sprawa, że ogromną ich część mocno przerobiłem lub wykonałem od podstaw. Ale to powoli staje się chyba moim znakiem firmowym:>

Uważam, ze efekt finalny jest nie najgorszy, a brudzenie dodało modelowi nieco kolorytu - dosłownie i w przenośni. Pomimo nawoływań ze strony wybitnych członków modelarskiego bractwa, nie zdecydowałem się na dorobienie hipotetycznego uzbrojenia. Po tylu godzinach przyglądania się zdjęciom archiwalnym, przyzwyczaiłem się do tego ziejącego czernią otworu w wykuszu wieży:-) Poza tym jest to dość oryginalne, a ja lubię czasem nieszablonowe rozwiązania:-)

Dziękuję wszystkim za uwagę i pozdrawiam najwierniejszych kibiców. Wytrwać tyle lat z tym odgrzewanym kotletem, to nie w kij dmuchał:-) Brawo Wy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-05-16 00:22  Odp: [Relacja/Galeria] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Ludzie! Trochę ponad 3 godziny temu miałem go w rękach! Powiem tylko "Klękajcie narody!"

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
20-05-16 00:53  Odp: [Relacja/Galeria] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Grzes, Ty wez mu jaka lufe dorob, bo wyglada toto gorzej, niz strasznie... Nic, tylko wedke wywiesic przez te dziure ;-)
To teraz podstawka.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-05-16 04:29  Odp: [Relacja/Galeria] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i klęknąłem . Małe , pokraczne i ufajdane, skąd ja to znam . Wiem - Gollum .
Fajnie Ci to wyszło . I co najważniejsze ,to to o czym wspomniałeś - znów się czegoś nauczyłeś :):).


No to teraz pora kończyć 7TP :):)
--

Post zmieniony (20-05-16 08:50)

 
20-05-16 07:58  Odp: [Relacja/Galeria] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ehehehehe cziter, maluje modele, do tego lakieruje :P
Ładny :) Troszkę brakuje mi na górze delikatnego przyprószenia pastelami.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
20-05-16 08:46  Odp: [Relacja/Galeria] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wstyd!
8 lat i nie zdążył choćby kija od miotły w wieży zamontować....Nieróbstwo pełną gębą choć bardziej "ryjem" by pasowało... Wiara się cieszy a ja to widzę zgoła inaczej: Jak już się ludziom czołgi bez wacka podobają to nie wróży nic dobrego...Z tego miejsca apeluję więc, Grzechu popraw się przy następnym modelu bo zniewieściejesz od tych pacyfistycznych fanaberii, No!

--

Post zmieniony (20-05-16 08:46)

 
20-05-16 10:03  Odp: [Relacja/Galeria] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Demon - nad suchymi pastelami na górze się zastanawiałem, ale w końcu doszedłem do wniosku, że nie będzie to współgrało z całością. Chciałem, by góra była czysta, chociaż przepędzlowałem ją suchym pędzlem w kolorze gun metal (ale takim mega suchym). Cóż, taka wizja:-) A za herezje odnośnie malowanie (bo lakieruję od kilku ładnych lat) masz oczywiście w ryja:-)

Co do braku uzbrojenia - wybaczcie, ale kompletnie nie jarzycie klimatu tej konstrukcji, która właśnie bez uzbrojenia jest dla mnie o wiele bardziej interesująca:-) Nie będę nic doklejał. Czołg nie był uzbrojony, a z karabinem maszynowym wygląda jeszcze gorzej:-) Poza tym jest to przypadek jeden na tysiąc:-) Jak kiedyś będę robił 4TP to też będzie wykonany specjalnie z dziurą, żebyście mieli powód do marudzenia:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-05-16 10:29  Odp: [Relacja/Galeria] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Świetny jest.
Brak gnata raczej nie przeszkadza. "Inne" jest w tym przypadku ok.

Ale ciutkę pomarudzę:) Ciekaw jestem jak to wygląda na żywo, bo jak się ogląda zbliżenia na to, co Wy nazywacie zdaje się "układem jezdnym", to mam wrażenie, że przy okazji tego "waloryzowania" schowałeś umiejętnie to, co tak ładnie wykonałeś w "standardzie".
I tu trochę szkoda. Ale taka koncepcja - rozumiem. Zawsze można sobie pooglądać zdjęcia z relacji, a nie z galerii:)

Wrażenie ogólne jednak naprawdę dobre. Gratki.

 
20-05-16 12:41  Odp: [Relacja/Galeria] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Gratuluję ukończenia modelu :) Ten model był moim pierwszym projektem jaki wykonałem z myślą do wydania, więc cierpi na choroby wieku dziecięcego, które potęguje dodatkowo brak dokumentacji. Nie mniej, jako autor tego projektu, cieszę się że mam pewien swój wkład, w powstanie tego doskonałego modelu, chyba najlepszej miniatury 130-tki w ogóle :)

Post zmieniony (20-05-16 12:42)

 
20-05-16 12:50  Odp: [Relacja/Galeria] Polski czołg pływający PzInż. 130 - KH 1/07
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hehe Rafał, zobacz jak się przejął :P Grzesiu, jaja se robimy :D Świetny jest i taki jak być powinien, bez wacka :D

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024