FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 25Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  -> 
14-11-16 05:18  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam,
podglądam z dużym zainteresowaniem tę relację...
to co mogę napisać to dobrze, że model nie poszedł do recyklingu i gratuluję tego co już wykonałeś, jest na co popatrzeć. Na prawdę super.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
28-11-16 19:15  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Dużo nie przybyło, ale małymi kroczkami do przodu. Dokończyłem poręcze na burtach. Wykonane z forniru oraz listewek z gruszy. Zdjęcia pokazują sposób wykonania:


Jako, ze chcę zbudować model Bellony po jej przebudowie, musiałem zmienić zakończenie burt w stosunku do wycinanki. Zamiast poręczy na ostatnim pokładzie, jest zabudowa. Powstała ona z forniru jabłonki. Białe paski malowane przez odcięcie malowanego obszaru taśmą, środek natomiast malowałem ręcznie.



I powstałą taka burta:



Wewnętrzne burty wykonuje z forniru gruszy, naklejając wycięte paski szerokości 3 mm na kartonowy szablon:



--

 
30-11-16 19:58  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Brawo! Piękny model z tego będzie. Brawa również za odwagę, że na forumie pewnym inszym szkutniczym zamieściłeś relację ;)

--
54323031

 
17-12-16 09:53  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzień dobry

Skończyłem burty. Do zrobienia zostaną tylko relingi, ale to później, po montażu steru. Zrobiłem dodatkowo barierkę na najwyższym pokładzie oraz na rufie.



Doszły również rzeźby na rufie. Do skończenia rufy brakuje jeszcze dachówek na bocznych galeriach.





Pertov, a czego się tu bać? Tam same swoje chopy są

--

 
17-12-16 10:03  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Duża, bardzo duża przyjemność wytrzeszczać do bólu gały i gapić się na Twoje osiągnięcia. Staram się robić to regularnie:-))))
Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
17-12-16 10:19  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Rewelacja !

 
29-12-16 21:50  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Zrobiłem świetlik na ostatnim pokładzie. Różni się on od tego z wycinanki oraz z anatomii Bellony - wzorowałem się na modelu muzealnym. Od początku robię Bellonę na ten wzór i tego się staram trzymać ( aczkolwiek taki model wyrocznią nie jest). Przeszklenie zrobiłem z folii do bindowania ( okładek).Jest ona sztywna i bardzo dobrze się klei.



Zamontowałem ster, który wykonałem jakieś 3 lata temu. Doczekał się swojego debiutu. Zawiasy są zrobione z papieru, malowane Humbrolem - czarny z domieszką Gunmetal - kolor taki jak armaty. Część męska steru zrobiona ze struny gitarowej, natomiast część żeńska z izolacji drutu. Zrobiłem również uszczelnienie miejsca gdzie płetwa steru wchodzi w kadłub. Wzorowałem się na modelu z okładki Shipyardu. Uszczelnienie zrobione zostało z husteczki higienicznej nasączonej klejem BCG i pomalowanej brązowym Humbrolem.



Tak ogólnie to wygląda:


--

 
29-12-16 23:59  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dziękuję, postoję. Rewelacyjny model się szykuje!

--
54323031

 
07-01-17 10:30  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Skończyłem relingi na najwyższym pokładzie. Elementy robione z gruszy, malowane czarnym humbrolem. Opierałem się na anatomii Bellony oraz na zdjęciach modelu muzealnego.


Dokończyłem również boczne galerie. Ułożyłem dachówki oraz ozdobny wieniec. Dachówka ma wymiar 1,5 x 2 mm. Otwory w wieńcu ozdobnym wybijałem zaostrzoną igłą lekarską.


Dodałem również łańcuch trzymający ster. Łańcuch był czerniony czernidłem do srebra na zimno.


Tak wygląda model na chwilę obecną:


--

 
07-01-17 11:54  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Z wielka przyjemnością oglądam każdą aktualizację Bellony, którą zamieszczasz. I podziwiam oczywiście efekty Twojej pracy.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 25Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024