FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 25Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
27-01-15 20:52  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miło, ze robota się podoba, ja jestem średnio zadowolony, zawsze mogło być lepiej. Białe ścianki to lasery, odpowiednio przycięte, aby środkowe części były wypukłe . Ścianki czerwone również są z kartonu. Tutaj zależało mi na drewnianych oknach, dlatego są wykonane z forniru 0,3 mm. Tnę listewki na grubość ok 0,5 mm i wklejam je w poprzek tak, że od przodu ścianki grubość kratownicy odpowiada grubości forniru - 0,3 mm. Dzięki temu wszystkie kratki są tej samej grubości. Mam nadzieje ze w miarę jasno wytłumaczyłem i pomogłem

 
27-01-15 21:05  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Wszystko jasne i zrozumiałe :o)
Dziękuję za szybką odpowiedź, mogę już wrócić do ławki i dalej kibicować :o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
01-02-15 11:18  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzień dobry.
Musiałem zdemontować kabestan, ponieważ był źle przyklejony ( za blisko pokładu dziobowego). Przy okazji go trochę zmodyfikowałem. Mam nadzieję, że ta zmiana wyszła na dobre.


--

 
01-02-15 12:06  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Twoja praca prezentuje się nie tyle dobrze co wyśmienicie a pokład to już wygląda bosko.

 
04-02-15 19:10  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzień dobry.
Wewnętrzne poszycie burt prawie gotowe. Ostatnią ściankę działową, tę widoczną od strony rufy, robię z forniru gruszy + elementy cięte laserem. Po malowaniu myślę, ze efekt będzie ok. Samych laserów nie zostawiłem, ponieważ zostały wykonane na śliskim kartonie, przez co bardzo trudno pomalować aby nie było smug.


--

 
10-02-15 20:59  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Mała aktualizacja. Postanowiłem zrobić uchylone drzwi na rufie.


--

 
10-02-15 22:43  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzieło sztuki... Brawa!

 
11-02-15 09:44  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj , a mnie zastanowiło otwieranie tych drzwi , biorąc pod uwagę krzywiznę pokładu to nie powinny sie tak otwierać, Zaglądałem w anatomie i tam też tak jest narysowane. Albo dołem powinien być próg , albo klamka z drugiej strony . No ciekawostka :)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
22-02-15 16:28  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Wyjście na balkon zostało skończone ( brakuje jeszcze bocznych paneli z drzwiami do bocznych galerii).




Pracę przeniosłem na dziób. Postanowiłem zrobić relingi. Materiał to grusza - listewki na pachołki, fornir na poręcz:



Zależało mi aby boczne krawędzie poręczy były wykończone frezem. Na modelu muzealnym przytaczanym wcześniej w relacji również tak jest. Na fornir nakleiłem odpowiednio węższy pasek kalki technicznej:



Tak wyszło po malowaniu:



Mam nadzieję, że efekt do zaakceptowania. Teraz pytanie do znawców tematu olinowania. Czy liny biegnące z bukszprytu powinny przechodzić przez pachołki na dziobie? Na zdjęciu poniżej w owych pachołkach są rolki:



Czy liny powinny najpierw przechodzić przez te rolki, a dopiero później mają być zamocowane do poręczy, czy bezpośrednio do niej? Shipyard pomija te rolki, stąd moje pytanie.

--

 
12-04-15 18:19  Odp: [Relacja] HMS Bellona - Shipyard - model waloryzowany
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Zacząłem rzeźbić relingi. Monotonna praca i ciężko mi uzyskać w miarę powtarzalne kształty przez co jestem średnio zadowolony. Elementy robione pilnikiem do paznokci z listewki gruszy podklejonej paskiem forniru dla uzyskania odpowiedniej grubości.


--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 25Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024