FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-09-12 00:31  [R/G] Mastercard Lola-Ford T97/30
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam w nowej relacji z budowy kolejnego modelu F1.
Tym razem na warsztat trafił model bolidu Lola-Ford T97/30, startującego dla zespołu Mastercard Lola, w sezonie 1997r. Model będzie przedstawiać bolid Vincenzo Sospiri’ego z GP Australii. Innego wyścigu nie miałem możliwości wybrać, ponieważ zespół po pierwszej rundzie sezonu 1997…. wycofał się z Formuły 1. Sytuacja była tragikomiczna, ale więcej informacji można o tym znaleźć w sieci, więc nie będę tutaj przynudzać :)
W sumie nie zabrałbym się za ten model z uwagi na brak jakichkolwiek osiągnięć i tego, że był po prostu wadliwie skonstruowany, gdyby nie to że ma piękną sylwetkę, a jego sercem jest bardzo dobry silnik Ford Zetec-R. A ponieważ jeżdżę obecnie Fordem z silnikiem benzynowym zbudowanym w technologii Zetec, więc no cóż... :D
Na początek zlepiłem główną, środkową część nadwozia, a w tej chwili pracuję nad garbem z wlotem powietrza do silnika.



Pozdrawiam

Post zmieniony (06-03-14 11:17)

 
04-09-12 09:03  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Piter, mozesz sie podzielic, skad wytrzasnales ten model? To jakis netowy za free? Czy wydany drukiem?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-09-12 10:28  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

http://papermodels-online.com/files/formula1/book/pkaa%207/pkaa-book7.htm

A też chcesz zacząć kleić? ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
04-09-12 11:13  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Leszek, temat juz dawno za mna chodzi i od jakiegos czasu sie przymierzam. Pare tych wydanych ostatnio lezy na kupce, ale musze pokonczyc to, co pozaczynalem... Ale jak patrze na prace Pitera, to sie zastanawiam, czy podolam :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-09-12 11:18  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Akurat ten zeszyt mam podwójny ;-) , a i tak kleję modele zeskanowane. Najbardziej upierdliwe są dla mnie koła i zawieszenia. A idąc "myślą" Pitera... to zacznę sobie kleić z numeru 5 Brabhama z silnikiem Alfy. ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
04-09-12 11:58  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

BeBe, takie pytanko. Masz może w swoich zbiorach jakieś modele F1, które chciałbyś sprzedać? :DD

 
04-09-12 12:23  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

F1 mam mnogo, ale w sumie nie są na sprzedaż. Jedynie zeszyt 7 mam podwójnie.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
05-09-12 21:48  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

No nic, szkoda :D

Garb z wlotem powietrza i zagłówkiem gotowy. Powoli zabieram się za wannę kokpitu kierowcy, ale w między czasie formuję już poszycie sekcji bocznych, co widać na zdjęciach ;)



Pozdrawiam

 
06-09-12 00:07  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jeszcze na dzisiaj skończona wanna kokpitu i to dzisiaj wszystko :) Co do samego kokpitu, to okazało się, że tunel na nogi jest sporo za szeroki. Trzeba go było sporo zwęzić, by wpasował się w nos monocoque’a, ale nie było to jakoś przesadnie skomplikowane :]

 
22-02-13 14:28  Odp: [R] Mastercard Lola-Ford T97/30
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Czas odświeżyć relację.
Od poprzedniego razu zrobiłem kompletne sekcje boczne z wlotami powietrza do chłodnic. Przerobiłem przy tym cały tył samochodu, ponieważ to co proponuje autor modelu jest całkowitą fantazją na temat. Przeprojektowałem więc podłogę w jej tylnej części, robiąc od podstaw cały dyfuzor oraz nieco zmodyfikowałem deskę pod podłogą. Dodałem też teksturę włókna węglowego. W zasadzie więc z wycinankowej podłogi pozostał jedynie kontur jej przedniego fragmentu. Zmodyfikowałem też całą tylną strukturę zderzeniową, do której dojdą w późniejszym czasie wieszaki pod urządzenie rozruchowe silnika.



Następnie doszły deflektory:



… nieco przerobione przednie skrzydło:



… oraz mocno zmodyfikowane tylne skrzydło z oświetleniem:



I całość po złożeniu wszystkiego na sucho:


--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024