FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
04-09-12 15:21  Odp: [R] CSS Baltic 1863, CT Ertz, skala 1/700
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Łojejku, przy pięciu zaledwie knotach miał pełne prawo słynąć z niesterowności :-)

 
04-09-12 15:22  Odp: [R] CSS Baltic 1863, CT Ertz, skala 1/700
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No urodę miał taką bardziej... dryfującą.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-09-12 16:16  Odp: [R] CSS Baltic 1863, CT Ertz, skala 1/700
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Jeden z oficerów, który miał okazję służyć na okręcie napisał o nim, że jest "zbutwiały jak hubka... i do akcji nadaje się mniej więcej tak samo jak krypa na muł". Nie zmienia to jednak faktu, że do 1864 był to jedyny konfederacki pancernik w zatoce Mobile.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
05-09-12 09:20  Odp: [R] CSS Baltic 1863, CT Ertz, skala 1/700
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Pozamiatane.




Więcej zdjęć będzie jutro na chomikowym blogu.

Kot jest tym razem czarny.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
05-09-12 10:58  Odp: [R/G] CSS Baltic 1863, CT Ertz, skala 1/700
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nie narzekajcie na jego prędkość! Przecież na tle jednostek z epoki to był niemal ślizgacz! Weźmy np. przeedstawiony swojego czasu w Modelarstwie Okrętowym USS CHOCTAW A.D.1863 z prędkością do dwóch węzłów (w porywach...)!
A.

 
05-09-12 11:03  Odp: [R/G] CSS Baltic 1863, CT Ertz, skala 1/700
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Andrzeju, szczerze mówiąc trudno mi uwierzyć w te 2 węzły, bo przy takiej "szybkości" żaden ster nie dawałby żadnego widocznego efektu, a statkiem kierowałyby jedynie fale i wiatr...

 
05-09-12 11:04  Odp: [R/G] CSS Baltic 1863, CT Ertz, skala 1/700
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Kaśka ,Ty jak Luxtorpeda pędzisz,a dokąd tak gnasz,,,.?skalą zaczynasz chować te swoje cuda za jednogroszówką- Mikroforum - 1:2400 ,pięknie , ładne tło do tego okręciku,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-09-12 11:09  Odp: [R/G] CSS Baltic 1863, CT Ertz, skala 1/700
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

W dokumentacji technicznej Choctaw miał wpisane te 2 węzły. I tak, ja też wiem, że to jest już poza granicą błędu statystycznego.

Dryfująca wanna, albo raczej stado dryfujących wanien...

Marek - za 2 tygodnie mikromistrzostwa w Łodzi, coś trzeba zrobić, żeby mieć co zabrać.

Małe mieszkanie dopinguje do miniaturyzacji. Ale w planach mam - jak tylko zdejmę trochę nawisu - USS Salt Lake City w 1/400. Duża rzecz. I Petrojarla z JSC w 1/400 - jeszcze większa i jeszcze bardziej rosochata.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
05-09-12 11:14  Odp: [R/G] CSS Baltic 1863, CT Ertz, skala 1/700
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Znalazłem i wygląda mi to na wiarygodne. 2 węzły robił POD PRĄD rzeki, na której służył. Jadąc pod prąd, mógł zatem sterować nawet przy 2 węzłach. Z prądem mógł z kolei robić - pi razy oko - 6 do 10 węzłów. Czyli też dał się sterować.

 
05-09-12 11:20  Odp: [R/G] CSS Baltic 1863, CT Ertz, skala 1/700
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Akra - opieram się na info z MO...
Potwierdza to również wikipedia!
A.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024