FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 23Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-08-12 15:00  [Pytanie] MON-ówki...
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Witam serdecznie forumowiczów , mam może trochę dziwne zapytanie ,otóż Ministerstwo Obrony Narodowej / MON / wydało dużo modeli kartonowych / WSMK / . Czy jest możliwość ich reprintów ???. Jakie są realia takiej inicjatywy , nie ukrywam iż chętnie bym takowe nabył . Niewielką część tego wydawnictwa można zgrać z neta i wydrukować na domowej drukarce , jednakże jest to tylko , powiedzmy , połowa dorobku MON-u . Monówki to przecież jedne z pierwszych polskich modeli kartonowych , to historia przez duże H . Mam wrażenie, że ugrzęzły gdzieś w lamusie . Proszę się nad tym zagadnieniem zastanowić , być może warto byłoby stworzyć taki projekt , i tu mój apel do projektantów modeli , nie tylko oryginalne wydania ale i reprinty znalazłyby nabywców. p.s. proste modele bez waloryzacji , coś dla mniej zaawansowanych modelarzy , i ich mniej zasobnych portfeli . Z modelarskim pozdrowieniem MAREK .

 
03-08-12 15:22  Odp: MON-ówki...
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Kiedyś deglock wyszedł z inicjatywą udostępnienia MONówek, ale prawoporządni storpedowali tą ideę :(

Pozdrawiam,
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
03-08-12 15:56  Odp: MON-ówki...
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pełny wykaz kartonówek MON sam sporządziłem i możesz go znaleźć na naszym FORUM.
Co do reprintów, to nie bardzo sobie to wyobrażam , kto to miałby zrobić. Ktoś z MON ?? Takiego wydawnictwa juz nie ma. jest "Bellona". Wątpię,żeby mieli tam dostęp do oryginalnych wycinanek. Reprinty MM praktycznie zostały załatwione przez Kol. Ł.W. Bo to ON najpierw załatwił pełne zgranie na CD starych roczników MM.
Jesli zależy Ci na zdobyciu kartonówek MON, szukaj na Allegro, na różnych giełdach.Pojawiają się tam czasem. Na kilkadziesiąt wydanych tematów , kilkanaście można uznać za wartościowe i dzisiaj.
Wottek - ja należę do tych prawoporządnych !! Ale niczego nie torpeduję. Nie cierpię tylko metody, którą w skrócie określę dosadnie : załapać się na krzywego r....
Bo to, co proponował Deglock było właśnie tym !!

 
03-08-12 17:06  Odp: MON-ówki...
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

To ja mam pytanko, czysto teoretyczne i zdaje się że może tu trochę pasować . Jeżeli mam na komputerze scan jakiegoś modelu i chciałbym go wydrukować i skleić. Czy prawo łamane jest w momencie gdy korzystam ze scanu, czy w momencie kiedy pobieram go dajmy na to np. z chomika, czy w momencie umieszczenia ich przez kogoś na internecie ? Generalnie jestem przeciwnikiem piractwa i co moge to kupuje, na co mnie nie stać niekleje ceniąc prace kogoś kto zaprojektował/ wydał model , jednak niektóre modele są niedostępne i gdybym na przykład chciał skleić jeden z modeli wydanych przez MON to czy łamie prawo ? Rzecz jasna jedyną korzyścią jaką z tego wyciągam jest radość klejenia .

Pozdrawiam
Jacek

 
03-08-12 18:41  Odp: MON-ówki...
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi na niebanalny temat jak myślę . Jkorjat - masz rację //... Rzecz jasna jedyną korzyścią jaką z tego wyciągam jest radość klejenia . // cytat. No bo co ma począć młody modelarz bez zasobnej kieszeni / allegro itp... / chyba tylko usiąść i płakać , bo i tak może sobie pomarzyć o sklejeniu takiego czy innego MON-a. Całe szczęście , że niektórzy wstawiają takie cudeńka w formie do wydruku na stronach netu. Ja osobiście mam kilka takich modeli i jestem bardzo , ale to bardzo z tego faktu uradowany , bo jeśli najdzie mnie ochota to skleję takowy bez obawy że niszczę oryginał. Przecież w tym wszystkim o to chodzi by był ,, wilk syty i owca cała ,,- cytat . I nie bawi mnie myśl , żeby sobie odpuścić bo to białe kruki , chcę skleić no to sklejam. W przeciwnym razie pozostało by mi tylko szukać innego hobby np. garncarstwo ,bo gliny w naszym kraju poddostatkiem . Mam szacunek dla kolekcjonerów , to ich konik , mnie interesuje tylko efekt końcowy np . zawieszony pod sufitem . Tu prośba moja do modelarzy , proszę o jakieś namiary , kontakt do osób które posiadają i chciałyby udostępnić takie modele w formie pdf lub jpg .Te które ja posiadam również mogę przesłać gratisssss przez neta. Zwykła wymiana ,bez formy finansowej . Naprawdę ,to nie boli . Pozdrawiam modelarskie społeczeństwo . kontakt dmer@vp.pl - Marek

 
03-08-12 18:53  Odp: MON-ówki...
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

kilka lat temu trafiłem na jakieś stare zdjęcie basenu rybackiego wydanego przez MON, od tego czasu jest takim moim niespełnionym marzeniem położyć nożyczki na tym modelu :) ech, no ale kilku stów na to marzenie nie wydam, nie jestem kolekcjonerem ino sklejaczem, nawet gdybym go zakupił i tak trafił by do ksera choćby z racji wieku papieru . Więc pytanie czy lepiej pozwolić tym modelom zginąć? zresztą kopie elektroniczne nie umniejszają wartości orginałów ( inaczej Mona lisa była by G..o warta ;) )

Pozdrawiam
Nadal antypirat żeby niebyło
Jacek ;)

p.s. nie mam do zaoferowania nic w zamian, ale chętnie bym ten model przytulił ;)

Post zmieniony (03-08-12 18:54)

 
03-08-12 19:41  Odp: MON-ówki...
Qwark   

" Czy prawo łamane jest w momencie gdy korzystam ze scanu, czy w momencie kiedy pobieram go dajmy na to np. z chomika, czy w momencie umieszczenia ich przez kogoś na internecie "
Niedawno się tym interesowałem pod kątem pobierania soundtrack z gier i filmów. Wyszło że karalne jest tylko rozpowszechnianie, nie pobieranie i korzystanie z tego. Jednak u nas panuje nieco inny pogląd niestety. Sądy uznają że pobierasz w celu rozpowszechniania, więc jest to karalne. Jednak wkrótce wszystko będzie czyste i klarowne. Na podstawie nowej ustawy o ochronie praw autorskich, będzie możliwość ukarania wysoką grzywną za zamieszczenie swojego zdjęcia na tle budynku lub czegokolwiek na np. NK bez zgody pisemnej właściciela lub projektanta. To taka wersja hard ACTA.

 
05-08-12 16:49  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

i burza, o co ? o modele z przed 50 lat ? czy o zasadę? bo w temacie modeli mon to sztuka dla sztuki. A kasowanie wątków jest zwykłą cenzurą, bardzo adekwatną do czasów w których te modele zostały wydane .... rozumiem że z punktu widzenia moderatorów jesteśmy złodziejami wszyscy a wątpliwą granicą naszego sumienia jest to że ktoś inny kradnie lub nie ?! jestem i byłem przeciwny okradaniu , ale na Boga, kto w wypadku modeli MON jest okradany ? bo nikt nawet nie wie kto ma do nich prawa, a wydawane były za pieniądze podatników. Więc rozumiem, niech owe modele zginą i przepadną w szafkach kolekcjonerów, wybranych których na to stać...

Pozdrawiam
Jacek

 
05-08-12 16:59  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Przecież wątek dalej funkcjonuje ?
Natomiast jawne nawoływanie do nielegalnej działalności i brak reakcji na nie przez właściciela portalu może w krańcowych przypadkach doprowadzić do nakazu zamknięcia portalu ( co prawda są osoby , które bardzo by się z takiego faktu ucieszyły, ale nie bądźmy aż tak życzliwi wobec wszystkich).

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
05-08-12 17:10  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

ok, o ile wszystko jest jaśniejsze jeśli wyrażane są motywy działania. Jeśli tak rzeczywiście jest to powiem wam że marną wolność słowa w naszym kraju mamy o co rzecz jasna żalu do moderatorów mieć nie mogę i nie mam . Co do forum, proszę mnie na ową wrogów forum listę nie wpisywać ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 23Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024