FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
16-08-12 03:47  [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!!
Taaaak... nowa relacja. Cóż... no więc najpierw chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować koledze THEO za podesłanie mi tego modelu. Tak więc DZIĘKUJĘ! :-)

Model zacząłem z jakieś niecałe dwa tygodnie temu. Czemu rozpocząłem budowę przed skończeniem Su-22?? A dlatego, bo aby zakończyć go potrzebowałem komputera ze zdjęciami tego "podestu" - teraz jest "końputer" (cytując ZbiG'a ;-)) to i jest możliwość ukończenia Fittera. Ale dzisiaj o Flankerze!
Mimo, że został wydany wcześniej od Su-22 to różnice zdetalizowania obydwu modeli są wręcz powalające. Pan Sałapa rządzi. :-) Opis budowy jest zrozumiały - czasem za ubogi :P - a zdjęcia pokazują wystarczająco dużo, aby korzystać tylko i wyłącznie z nich. Ale ja nie robię tak, bo postanowiłem pierwszy raz jakoś poważnie waloryzować model.
Co planuję dodać??
- ruchome stateczniki wysokości
- trochi podrasowane wloty powietrza ;-)
- wymęczone nity ;P
- trasowane poszycie - też wymęczone ; ]
- ruchome lotki skrzydeł i pionowego usterzenia
- i chyba trochę więcej drutów u mnie będzie na kadłubie niż przewiduje wycinanka
Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy ciekawego i wykonalnego ;D to się zrobi. ;P
Z czym miałem najwięcej problemów? Z kokpitem... Kłopot taki, że nie mogłem go dopchać całkowicie do wręgi E, bo była by szczelina między tylną częścią poszycia 6, a częścią 6a przez co tablica przyrządów jest trochę za wysoko, GDYŻ blokuje jej dalszą drogę w dół część 43, Z KTÓRĄ nie mogłem nic zrobić po przyklejeniu. Ot taka moja gafa.


Po popełnieniu przedniej części kadłuba tak się rozpędziłem z poszyciem, że aż fotek zapomniałem narobić, dlatego całość zaprezentuję w kolejnej odsłonie. ;P
Spartoliłem jeszcze trochę dysze silników. Zapomniałem ponacinać lekko czarne szczelinki pomiędzy tymi "płatami".

I teraz stateczniki.

Przesiedziałem całą noc na rozmyślaniu jak zrobić, żeby się ruszały. Oświeciło mnie dopiero gdzieś nad ranem. -.-
Mniej więcej wydumałem taki mechanizm:

Obie osie przedłużyłem o kawałek wykałaczki... tzn. po jednej stronie jest wykałaczka, a po drugiej użyłem trochę drutu, co okazało się stabilniejsze. No więc ta wykałaczka i druty, poszły na wylot przez "wały" (te z tektury) i dzięki temu uzyskałem stabilnie, prosto i równo kręcące się osie i szczerze mówiąc bardzo mnie to cieszy, bo po nałożeniu stateczników na osie okręcają się idealnie. :-) Oczywiście nie kręcą się 360 stopni. ;P Zrobiłem blokady i wychył będzie coś około 90 stopni. Tak więc póki co zapowiada się obiecująco. :-)

Po całkowitym oklejeniu modelu poszyciem przystąpię do drobnych korekt retuszowych, bo od tego NIEUDOLNEGO nitowania i trasowania pozadzierałem parę razy poszycie i wyszły taki białe różne...
Hmm. Owiewka oczywiście ze sklepu - już tylko takie będę stosować, bo to dooobra rzecz, hehe. ;D

Obecnie jestem na etapie wlotów powietrza, które są trochę słabo opracowane. Jak ktoś znajdzie zdjęcia z ich wnętrzem to ja poproszę. :-)

No. I to by było raczej na tę chwilę tyle. ;P

Czyli jest możliwe, że za jakiś czas będzie galeria Su-22. Jeszcze dodam, że trochę grzebałem w drednocie, ale jak na niego patrzę to normalnie totalna załamka. : / Przykleiłem do nadbudówki pokład łodziowy i zrobiłem rusztowanie pomostu nawigacyjnego, który okazało się, że nie przylega tak jak powinien. I nie jest to wina krzywego sklejenia drutów, bo one są w miarę równo połączone tylko podejrzewam, że problem tkwi w pokładzie łodziowym lub w nadbudówce. Aż mi znowu się odechciało jego kleić... A o Mayflowerze kiedy indziej! ; ]

No to na razie i pozdrawiam . ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
16-08-12 05:52  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wszystko cacy tylko zdjęcia nie otwierają się. :-(

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-08-12 05:56  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Kurcze. Spróbuję to naprawić.

Hmm, jak wchodzę na swoje konto na photobucke'cie to wyskakuje taki komunikat: Images and videos may continue to serve during this short maintenance. i nie mogę wejść... :/

--

Post zmieniony (16-08-12 06:19)

 
16-08-12 11:19  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
strażak 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam. Przy statecznikach popełniłeś błąd. W miejscu które zaznaczyłem powinien być uskok.



Tak powinien wyglądać prawidłowo.



--

Post zmieniony (04-11-19 08:35)

 
16-08-12 21:10  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fiemat jesteś pewien, że ten mechanizm będzie w ogóle działał po oklejeniu poszyciem, a stery będą się jednocześnie wychylać o ten sam kąt. Strasznie masz to przekombinowane. Nie prościej było wygiąć drut w mniej więcej taki kształt:



Prościej, stabilniej, a przede wszystkim solidniej.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-08-12 21:42  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Strażak, już naprawione.
Chopin, jakbym tak zrobił to stateczniki ruszałyby się tylko do przodu i do tyłu zamiast i do przodu i do tyłu jednocześnie. Poszyciem okleiłem i jest ok, a jeśli nie będą się wychylać o ten sam kąt to trudno, ale raczej różnice - jeśli będą - to będą minimalne.

Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
17-08-12 08:20  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

W Su-27 i innych stateczniki poziome mogą się wychylać różnicowo tzn prawy statecznik może być bardziej wychylony górę, lewy mniej.
http://www.youtube.com/watch?v=CGbOs0vgYOA&feature=related

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
23-08-12 14:37  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piszę dopiero teraz.. wyjazdy i tym podobne sprawy..
Fajnie,że zabrałeś się za Flankera !!! To piękny samolot , a i model wart wkładu pracy. Bo możesz uzyskać piękne efekty !
Panie ZbiG - przyjmuję słowa przeprosin.. nie zawsze sytuacja wygląda tak,jak ją oceniamy na pierwszy wgląd .. O' kay !!
Fiemat pokaż, co tam nowego dołożyłeś do Su-27... Jestem ciekaw, gdyż parokrotnie przymierzałem się do modelu.. i chyba na tym się skończy.. brak czasu...... A wypadałby skończyć te modele rozpoczęte.
Tak,że trzymam kciuki za dobre efekty pracy !

 
23-08-12 21:33  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Witam!

Popełniłem parę lat temu ten model i doradzał bym przemyśleć szkielet. Oryginalnie jest na 1 wręgę co przy gabarycie tego samolotu się nie sprawdza :S Możesz mieć problem z statecznikami pionowymi, poszycie w miejscu ich montażu nie ma usztywnienia i mają tendencje do wychylania się w prawo i w lewo.

W wycinance brakuje rakiet R-60 bodajże, ale ja i tak wszystkie rakiety robiłem na papierze do drukarki bo zwijanie oryginalnego kartonu to mordęga.

Koła podwozia górnego dobrze jest sklejać na dodatkowe wypusty z cienkiego papieru, chyba że potrafisz kleić na styk, ale z takim wypustami jest łatwiej i koła są bardziej solidne.

Ten szpic na początku dziobu nie potrzebnie przykleiłeś w późniejszych fazach będziesz musiał bardziej uważać a że samolot jest duży to może być kłopotliwe.

Ogólnie to bardzo ładny samolot i solidnie zaprojektowany model, jedyna wadą jest dość lichy szkielet co może sprawiać trudność w zachowaniu osi modelu.

Będę się starał tu zaglądać i doradzać w miarę możliwości.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
06-10-12 18:50  Odp: [Relacja] Samolot myśliwski Su-27B Flanker - MM 4-5-6/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam, miałem małą przerwę w klejeniu (znowu)... no ale jadymy dalej.
Kadłub obkleiłem już jaaakiś czas temu i męczę się obecnie z poszyciem dolnej części. Nie wiem czy to moja wina (pewnie tak), ale spasowanie tam jest takie sobie. : /
Dodatkowo przykleiłem dysze i no chyba tyle.





No i dodatkowo wloty powietrza. Oczywiście coś tam od siebie dodałem już, ale to jeszcze nie wszystko. Zastanawiam się czy te żaluzje od wewnątrz zakryć tym paskiem takim czy też nie...

Do następnego.

Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024