FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
14-08-12 10:52  [R/G]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Zacznę od tego,że chciałam podziękować koledze Borowemu,który w niedzielę o poranku trudził się przy fotografowaniu ramy Stara.
Postanowiłam trochę odpocząć od gąsek i na matę trafił Star 12.185 zwyżka.Opracowanie autorstwa P.Kołodzieja,więc nie powinno być problemów z pasowalnością elementów.W chwili obecnej mam już poskładane trochę klamotów,to znaczy:
-rama
-osie
-silnik
Problem jest w tym,że na resorach nie ma zaznaczonego miejsca klejenia osi,tak więc muszę ulepić chociażby podłogę kabiny z błotnikami i platformę podnośnika.Wtedy z czystym sumieniem przykleję osie.Na początek okładka.

Poskładana rama.Mało osprzętu,trzeba będzie coś 'porzeżbić'.



Złożony silnik,też taki golas.Niestety internet milczy na ten temat,albo ja nie umiem wyszukać odpowiedniego silnika.

Chłodnicę i przekładnię uplastyczniłam naklejając cieniutkie paseczki papieru milimetrowego.I poniżej pomalowana już rama.

Podłoga kabiny.Zapomniałam sobie wkleić pomiędzy części 52c i 52 usztywnienia 52b,więc jest na wierzchu.No nic,jakoś dam radę to zrobić.


--

Post zmieniony (31-08-12 13:14)

 
14-08-12 11:06  Odp: [R] Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mrówko - jakbyś zechciała umieścić w tytule wątku nazwę rzeczonego modelu - Star 12.185, to na pewno ułatwiłoby to zainteresowanym odnalezienie tego tematu w przyszłości. Gwiazda polskich szos to ciut za mało.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-08-12 11:13  Odp: [R] Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zaczęło się. :-) Te resory to jakieś takie płaskie. Poczekaj z nimi aż posklejasz resztę. w trakcie przyklejania osi będzie wiadomo czy "gwiazda" wisi za nisko.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-08-12 12:11  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja zapomniałam dodać,że według sugestii autora,resory powinny być płaskie.Tylko jak znam życie,trzeba będzie je podgiąć hehe.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
14-08-12 15:02  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Dobrze by było je wygiąć , bo przy takich płaskich cały samochód będzie siedział troche nisko.



Tak to u mnie wygląda na płaskich resorach.
Powodzenia.

 
14-08-12 16:13  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Fakt, że podnośnik jest lżejszy od wozu strażackiego, ale resory naprawdę były prawie płaskie. Ja zrobiłbym jak radzi Ostoja i ,,dopasował" je tak żeby model nie wygladał za nisko.
Pozwolisz, że zamieszczę zdjęcia dla innych forumowiczów. I cieszę się, że mogłem pomóc.

Przód

Tył

--

Post zmieniony (14-08-12 16:17)

 
14-08-12 17:35  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Jeśli o mnie idzie , nie neguje faktu jakie są resory naprawdę , zresztą autor w opisie też twierdzi , że powinny być płaskie , ale jak widać na załączonym przeze mnie obrazku , przy płaskich resorach , model siedzi dosyć nisko , dlatego proponuje je troche ugiąć. Zresztą jak znam Beate , to zrobi tak żeby było dobrze :))

 
14-08-12 17:37  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zrobi, że będzie dobrze, a nawet lepiej :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-08-12 20:22  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Mam nadzieję,że zrobię dobrze...................................A jak narazie,to mam wrażenie,że tworzę jakiegoś wielkiego mixa.Poniżej efekty dzisiejszej dłubaniny.
Na początek zrobiłam odbojniki i ograniczniki resorów.Zapinki strzemion są za małe-zrobiłam większe.

Zaczęłam ciągnąć kabelki.............dużo tego będzie.To na początek.

W kabinie przybyły błotniki.Żeby wyśrodkować oś przednią,zrobiłam sobie szablony kół.

Kabelki są ciut za grube,ale dałam najmniejsze,jakie miałam.Cała ta radosna twórczość jest efektem naoglądania się różnych zdjęć.
A tak swoją drogą,to ten samochód nie ma amortyzatorów?????????W wycinance nie ma.

--

Post zmieniony (14-08-12 20:24)

 
14-08-12 21:04  Odp: [R]Star 12.185- Gwiazda polskich szos [Modelik 21/04]
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Brak amorków to oczywiście uproszczenie. Ale dobrze Ci idzie ;-)
Fotek jest sporo, chociaż dla "maluchów" serii L nieco mniej. Teraz mają też inne kabiny.
Rysunek z nowszą kabiną:
http://www.man-bodybuilder.co.uk/drawings/chassis/81.99126.0130.01.pdf
Podwozie, ale "na miechach" :
http://www.smieciarki.eu/man-podwozie/
a tutaj kilka różności:
http://www.tabor24.pl/MAN-TGL-12-180-RAMA-DO-ZABUDOWY-PODWOZIE-DMC-12t-2007/o/228991

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024