FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-08-12 16:49  [Galeria] Voisin LA III 1:50 KEL
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam. Tak jak zapowiadałem w poprzedniej galerii przyszła kolej na tego dziwoląga. Prace rozpocząłem już jakiś czas temu, ale jakoś brakowało mi odwagi by brnąć dalej, ostatecznie udało się. Nie taki diabeł straszny... Model opracowany przez Pana Marka Pacyńskiego, projekt, uważam niczego sobie, tym bardziej, że możliwość ingerencji własnej była ograniczona toteż sklejony prawie w standardzie. Mimo, że model wygląda tak, jakby miał się zaraz rozlecieć, to tak na prawdę całkiem dobrze się trzyma. Zastrzały nie mają w środku drutów, porostu sklejałem je używając SG co bardzo je wzmocniło, przyklejane do skrzydła również cyjanoakrylem. To są zbyt wąskie i długie części żeby pakować w nie drut, wierzcie mi wszystko trzyma się "kupy" bez wielkiego usztywniania. Olinowanie także robi swoje. Chwilami trudno było się połapać co i jak, ale w internecie jest trochę zdjęć, więc wiadomo co zrobić z tymi 2 metrami nici :D. Belki kadłubowe to już był cienki pręt, zwijać tego z kartonu -bez sensu, przynajmniej moje umiejętności na to nie pozwalają. Porwałem się na koła szprychowe i w sumie nie żałuję, ale sporo w tej materii muszę dopracować, w każdym razie wiem, że da się to zrobić. Druk laserowy nawet znośny, choć musiałem go polakierować. Przez to bardzo łatwo się brudził, bez przerwy biegałem szorować łapki :). Samolot w rzeczywistości ma niespełna 15m rozpiętości, ale w 1:50 wiele elementów było bardzo małych, stąd można dostrzec niedociągnięcia. Swoją drogą chyba przydałby się taki Voisin w 1:33, na pewno zyskałby większą popularność. Kto przetrwał przez moje wywody -dziękuję, teraz zdjęcia:





Bez eskorty nie lecę!!!


pozdrawiam

--

Post zmieniony (08-08-12 16:57)

 
08-08-12 17:02  Odp: [Galeria] Voisin LA III 1:50 KEL
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No proszę, wystarczy poskładać do kupy taczkę, dwie drabiny, jakieś skrzydła i już mamy samolot :). A na poważnie to ciekawy model, który napewno będzie przyciągał uwagę oglądających Twoje modele. ,,Olinowanie" robi wrażenie. Gratuluję ukończenia.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-08-12 19:01  Odp: [Galeria] Voisin LA III 1:50 KEL
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Ale przepiękny brzydal. Strasznie mi się podobuje :-)

--
KMH Sokół Radom

 
08-08-12 22:18  Odp: [Galeria] Voisin LA III 1:50 KEL
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

ładny :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
08-08-12 22:28  Odp: [Galeria] Voisin LA III 1:50 KEL
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jednak to stare lotnictwo ma swój urok. Piękna dracheta.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-08-12 02:04  Odp: [Galeria] Voisin LA III 1:50 KEL
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetny model pięknego samolotu. Guciu, gratuluję kolejnego sprzęta w kolekcji :D
Ehh... gdyby tak Marek znalazł jakieś kwity na malowanie "naszych" dwóch egz. z Bobrujska z połowy 1918 to kto wie czy bym się nie skusił nawet pomimo dziwacznej jak dla mnie skali ;)

--
GG 6801515

 
09-08-12 07:18  Odp: [Galeria] Voisin LA III 1:50 KEL
maly 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

bardzo fajnie wykonany model :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024