FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 23Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 
30-09-12 12:07  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Zgadza się. I zrobiłem to z przyjemnością. Nie nauczyłem się jednak przy tej pracy nic nowego bo po prostu ten model tego nie wymagał.
Stare wydania to sentyment a jakiż sentyment do tych opracowań może mieć nastoletni modelarz.
I tu jak sądzę tkwi przyczyna braku wysypu relacji z prac nad tymi modelami.

--

Post zmieniony (30-09-12 12:08)

 
30-09-12 13:14  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No właśnie... nie trzeba się czegoś nowego uczyć przy każdym kolejnym modelu. Wystarczy, że z klejenia - choćby i MONówki - mamy przyjemność :-)

 
30-09-12 20:45  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Każdy skleja co lubi, i nikogo do niczego przymuszać nie można . Będą chcieli skleją, nie będą nie skleją . Ja też nad tym ubolewam że ich więcej sklejonych nie zobaczyłem na forum . A sam dla siebie dla modeli MON znalazłem idealne zastosowanie i coś tam sobie kleje dalej, a jak skończę to galerie wstawię :)
o a to dowód że działam (choć nieskończony )

 
01-10-12 17:18  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie !!!
Pozwólcie,że zabiorę trochę czasu na czytanie i zajmę stanowisko, najpierw co do wypowiedzi "Starego" a potem tak ogólnie o samych MON-ach.
Kolego " Stary" protestuję i to stanowczo, co do terminu "prymitywne opracowania ". To były w większości dobrze opracowane modele - według dostępnych wtedy planów modelarskich, ręcznie kreślone i wydane na poziomie bardzo dobrym, biorąc pod uwagę rzeczywistość PRL okresu Gomółki...O i tyle. Modele takie można robić i z sentymentem i z pzryjemnoscią
A teraz podzielę się z Wami taką informacją : otóż trafiłem do Muzeum w Dęblinie i tam zajrzałem do niego... Ekspozycja dla mnie do tej pory nieznana. Tyle samolotów i to większość w bardzo dobrym stanie. Porozmawiałem sobie z Panem, który zajęty był pracami malarskimi przy odnawianym MiG-u - 21 w wersji F. Takowe były przez krótki czas w służbie w naszym lotnictwie. A model tej wersji to nic innego, jak MON-ówka z 1964 roku i za ten model na pewno kiedys się wezmę. Przy okazji wyszła kwestia malowania tej wersji MiG-a. Uwazam,że samolot winien być srebrny, a ten Pan przekonywał mnie do kolorowego kamuflażu.
Mam kilkadziesiąt fotek z krótkiej wizyty w Muzeum. Polecam !! Zajrzyjcie tam, warto !!!
Fotki można robić bez ograniczeń, obok samolotów sporo sprzętu rakietowego, radiolokacyjnego. Nie obejrzałem ekspozycji z sal Muzeum, czasu nie starczyło... Cierpliwosć mojej żony starczyła na nieco ponad godzinę myszkowania wśród samolotów..

 
01-10-12 18:34  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

THEO napisał:
"Kolego " Stary" protestuję i to stanowczo, co do terminu "prymitywne opracowania ". To były w większości dobrze opracowane modele - według dostępnych wtedy planów modelarskich, ręcznie kreślone i wydane na poziomie bardzo dobrym, biorąc pod uwagę rzeczywistość PRL okresu Gomółki...O i tyle."

A ja popieram Starego. To było. Czasy PRL i Gomółka to już historia. Tak jak te modele. Podzielam i podziwiam Wasz entuzjazm, gdy można dotknąć naszej historii, naszych początków i powspominać. Ja się ograniczę tylko do pochylenia nad takimi wiekowymi wydawnictwami i do uronienia łezki typu "ech, to były czasy"... Energię modelarską zaś pozostawię sobie na coś, co jest w miarę współcześnie opracowywane i wydawane. Oczywiście nikomu nie będę pisać, mówić "zostaw to, nie klej bo to staroć". Każdy klei to co lubi. Jednak MON-ówki to dla mnie prehistoria. Fajnie, że można popodziwiać. Ale w myśl muzealnych zasad- nie dotykać eksponatów :) I tak nam życia nie wystarczy żeby wszystko posklejać, co sobie życzymy...

 
01-10-12 20:57  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
-BARTEK-   

Z tym ostatnim stwierdzeniem nie mogę się nie zgodzić, zwłaszcza jak otwieram szafkę z modelami, któe już się tam nie mieszczą... i leżą też na szafce. Niestety czasu może zbraknąć, ale zobaczymy co i jak z tego wyjdzie - do takiego momentu w swoim życiu dochodzi chyba każdy modelarz/sklejacz. Co do samych "monówek" to odnoszę takie wra żenie że ich poziom był wyższy niż modeli z MM z analogicznego okresu, ale to tylko moje subiektywne odczucie.

--
-------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam, Bartek.

 
02-10-12 13:25  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Moi Drodzy !!! Przecież nie będziemy spierać się w myśl zasady " O wyższości jednych Świąt nad drugimi".....
Zareagowałem na uzycie okreslenia " prymitywne". Coś, co jest prymitywne kojarzy mi się ze zwykłą tandetą i prostactwem. A większość, jak nie całość, modeli MON tak nie była potraktowana !!
Dla mnie symbolem prymitywnego modelu może być Me-163 z MM czy też "produkcja"
Sobczaka, też w MM.
Każdy z nas klei, to, co chce i co Mu się podoba.. Zauważcie,że wiele modeli z MON jest dostepnych tylko tam, jakoś nikt nie potrudził się wydać nowy model Iła-18 czy Jaka-25. A na Vampira to się pewnie juz nie doczekam...

 
02-10-12 13:31  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No właśnie, zamiast - dla przykładu - pięknego, szczegółowego Iła-18 mamy za to osiemnasty model Me-109 lub dziewiętnasty Mustanga ;-)

 
02-10-12 14:11  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
rysiu62   

No właśnie , nakład samolotu IŁ-18 oscylowałby w granicach 200 szt. , a trzeba chyba zarobić. To dotyczy praktycznie wszystkich 'życzeń' modelarzy.

 
02-10-12 14:16  Odp: [Pytanie] MON-ówki...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

rysiu, a co to, już nawet pomarzyć nie można? :-) Kleję sobie zmniejszonego do 1:100 monowskiego Iła i myślę, że chętnie skleiłbym dużego, full wypas.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 23Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024