FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
21-07-12 19:48  [R] Fuchu Maru-japoński transportowiec typu 1F skala 1/200 Free Model
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ostatnio naszła mnie ochota na sklejenie czegoś bez dział i czegoś czego jeszcze na forum nie było. Wybór padł na japoński transportowiec typu 1F. Chociaż autor modelu nie podaje nazwy statku , to po długich i żmudnych poszukiwaniach w sieci postanowiłem dać mu nazwę Fuchu Maru. Była to druga jednostka tego typu. W sumie zbudowano ich w latach 1943-44 dziesięć. Nazwa taka ponieważ tylko o tej jednostce znalazłem garść informacji , a danymi technicznymi (też nieco skąpymi) odpowiada mniej więcej temu co podał autor projektu.
Pojemność - 490 BRT , długość - 50 m , szerokość - 8,40 m , zanurzenie - 4,20 m
Moc silnika - 550 KM , prędkość - 10 w.
Fuchu Maru zbudowano w 1943 r. , a 19.09.1944 r. został zatopiony przez samoloty amerykańskie ok. 40 Mm na wschód od Rabaulu.
Jedyne zdjęcie statku tego typu jakie udało mi się znaleźć w sieci jest bardzo kiepskiej jakości i przedstawia Shintai Maru - dziesiątą i ostatnią zbudowaną jednostkę tego typu.

Model niby prosty i jak idzie coś nie tak , to najłatwiej byłoby narzekać na jego autora. W tym wypadku wszystkie babole są tylko i wyłącznie moją zasługą(jestem wtórnym początkującym). Do tej pory skleiłem kadłub statku. Już miał wylądować w koszu , ale po namyśle postanowiłem go jednak skończyć.
A oto moje wypociny :



--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
21-07-12 20:13  Odp: [R] Fuchu Maru-japoński transportowiec typu 1F skala 1/200 Free Model
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mógłbyś podać link do modelu?

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
21-07-12 20:30  Odp: [R] Fuchu Maru-japoński transportowiec typu 1F skala 1/200 Free Model
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

A prawda - zapomniałem podać linka.
http://www.ab.auone-net.jp/~mokuzu/fs.html

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
21-07-12 22:54  Odp: [R] Fuchu Maru-japoński transportowiec typu 1F skala 1/200 Free Model
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzięki :-)

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
22-07-12 20:18  Odp: [R] Fuchu Maru-japoński transportowiec typu 1F skala 1/200 Free Model
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Na statku pojawiły się nowe elementy : ster i pokrywa luku ładowni. Zacząłem też sklejać nadbudówkę kotłowni wraz z kominem , którą do zdjęć przyłożyłem na sucho.


--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
23-07-12 19:58  Odp: [R] Fuchu Maru-japoński transportowiec typu 1F skala 1/200 Free Model
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Fajny modelik. Wydrukowałeś go na papierze A4? Czy A3? Bo sam nie wiem na jakim formacie go wydrukować żeby zachować skale 1:200 (Jeśli kiedyś się na niego zdecyduję)

Pozdrawiam,
Kuba

 
23-07-12 23:23  Odp: [R] Fuchu Maru-japoński transportowiec typu 1F skala 1/200 Free Model
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Drukowałem na A4. Na bloku technicznym.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
24-07-12 14:33  Odp: [R] Fuchu Maru-japoński transportowiec typu 1F skala 1/200 Free Model
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dzięki za informację.

Znasz może jeszcze jakieś ciekawe strony japońskie gdzie można za darmo ściągnąć modele statków i okrętów z II Wojny Światowej?

Pozdrawiam,
Kuba

 
24-07-12 14:45  Odp: [R] Fuchu Maru-japoński transportowiec typu 1F skala 1/200 Free Model
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

W domu na kompie jakieś linki może mam , ale wracam dopiero za trzy tygodnie to wtedy sprawdzę.

--Wiem że gdzieś był Hosho w skali 1/400 lub 1/700 , ale tylko do linii wodnej. Jest jeszcze Akagi ale nie pamiętam skali.

Post zmieniony (24-07-12 14:51)

 
25-07-12 08:26  Odp: [R] Fuchu Maru-japoński transportowiec typu 1F skala 1/200 Free Model
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dzięki,

O tym Akagi to już wiem. Ściągnąłem go sobie chociaż jak na mój gust jest za prosty.

A co do Fuchu Maru to model jest bardzo malutki. 25cm długości i 4,2 cm szerokości. Niespotykana wielkość jak na okręt transportowy. Dla porównania model Kiji ma też szerokość około 4 cm a to jak do tej pory chyba najmniejszy wydany samodzielny model okrętu japońskiego w Polsce w skali 1:200.

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (25-07-12 08:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024