FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-09-14 11:13  Odp: [R]PAK 40
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Wymyśliłem jak zrobić zęby. Najpierw szlifujemy brzeg kartki w kant, wzmacniamy superglue. Odcinamy 0.5mm pasek, tniemy na części i przyklejamy. Zęby przyklejałem na oko, odległości są zbyt małe żeby można było to jakoś poznaczyć.
Wyszło całkiem dobrze:


Poza tym skończyłem suwnicę i komorę zamkową:






:) :


Jeszcze nie mam koncepcji na pomalowanie tego.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
25-09-14 00:01  Odp: [R]PAK 40
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nieżle to wyglonda :) fajnie że opisujesz swoje pomysły jad co zrobić

 
25-09-14 00:06  Odp: [R]PAK 40
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

No, NIEŻLE to WYGLONDA, opisuj wiencej JAD ci zrobić

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
25-09-14 00:53  Odp: [R]PAK 40
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Ceva wiem że Ty specjalnie, ale poprawcie te literówki.

Ja tymczasem pomalowałem armatę i suwnicę, wylazło mnóstwo paprochów które trzeba usunąć.



Zrobiłem kołyskę i równoważniki (?equilibrator, nie wiem jak to się po polsku nazywa). Brakuje obu wajch, bebechów wewnątrz, oraz detali po prawej stronie, dojdą jak armata stanie na kołach.


Wszystko razem, ale luzem:


I czarno-biała galeryjka, cieszę się że tak ładnie wychodzi:






Teraz biorę się za lemiesze, które podejrzewam, dostarczą mi dużo zabawy.

Dobranoc.
---
Od jakiegoś czasu(roku) w podobny sposób bawię się z modelikowym Sdkfz 234/2 Puma, robię wnętrze kadłuba i wieży. Mam więc pytanie, czy chcielibyście żebym umieścił relację z tego? Od razu zaznaczam że miałbym trochę pytań(dosyć dziwnych) nt. konstrukcji niemieckich, a sama relacja byłaby aktualizowana w dłuższe święta, kiedy jestem w domu.

--

Post zmieniony (25-09-14 00:54)

 
26-12-14 00:32  Odp: [R]7,5cm PAK 40, 1:25
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Lemiesze w większości skończone. Główne założenie, czyli możliwość złożenia ich do transportu, zostało spełnione. Musze przyznać że niemcy to lubili komplikować rzeczy.





Wesołych świąt i szczęsliwego nowego roku!

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
26-12-14 10:14  Odp: [R]7,5cm PAK 40, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Że ładnie wychodzi to mało powiedziane. Jak dla mnie to efekt Twojego sklejania jest świetny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-12-14 10:58  Odp: [R]7,5cm PAK 40, 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pięknie wykonany model.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-12-14 19:12  Odp: [R]7,5cm PAK 40, 1:25
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dzięki!

Dzisiaj chciałem pokazać zawieszenie, i tu muszę przeprosić konstruktorów za obelgi którymi ich obrzuciłem. Ponieważ zawieszenie jest na wałkach skrętnych, a w tej skali nie potrafię tego zrobić, groziło mi że będę musiał je unieruchomić. Na szczęście owi konstruktorzy umożliwili blokowanie zawieszenia tak jak tutaj.


Bolec ten jest połączony z lemieszami, toteż przy ich składaniu zawieszenie jest automatycznie odblokowywane!





Po złożeniu do kupy wszystko się trzyma.

*Bolce przy lemieszach będą wymienione, na razie nie mam serca do tego.
**Podziałka na macie jest w calach.

Teraz na warsztat pójdą blachy osłon, a później zajmę się detalami.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
06-01-15 00:01  Odp: [R]7,5cm PAK 40, 1:25
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Hai!

Montaż osłon tak by były zdejmowalne chyba się nie uda.

Ten element okazał się 2.5mm za krótki, górna osłona przy obrocie zaczepiałaby o dolną.

Tak to niestety jest gdy części dorabia się na bieżąco, bez żadnego planu.

Dolna osłona i 'pokrętła'. Składana, zaczepiana, rozmieszczenie śrub do poprawy. 'Pokrętła' definitywnie do wymiany, chyba nigdy nie nauczę się takich robić.


Osłona górna, jej kształt oparty mniej więcej na tym co w modelu, poprawki niewielkie ale otwór celowniczy zrobiłem według planów. Płyta zewnętrzna trzyma się jedynie na 12 bolcach. Składanie tego było mniej bolesne niż się spodziewałem, całość trzyma się solidnie. Bolce zrobione z walcowanej cyny, stąd takie ładne stożki.


Zębatka. Ustrojstwo zepsuło mi dwa dni, a i tak wyszło beznadziejnie. Sparowana z gładkim walcem który nie będzie widoczny ponieważ będzie osłonięty. Niestet ładniej się nie da.


To już ostania aktualizacja w tym kwartale. Jutro popoprawiam błędy i posprzątam biurko żeby mi kot z warsztatu sieczki nie zrobił.

Pozdrawiam!

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
06-01-15 11:37  Odp: [R]7,5cm PAK 40, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Z tą walcowaną cyną świetny pomysł. Niedługo będę potrzebował nity takiego kształtu. Możesz opisać jak je wykonujesz (teoretycznie to proste, ale czasem lepiej zobaczyć jak jest to wykonywane).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024