FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-07-12 08:50  [R/G] ORP "Orkan" - Rider of the Storm, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

W Trójmieście od kilku tygodni paskudna pogoda - na przemian leje, pada, burzy się i grzmi. Wilgoć w powietrzu przeokropna, w domu wszystko mam mokre. Papier też. Dłubanie w kartonie w tych warunkach staje się ekscytującą, psiamać, przygodą, podobną do rosyjskiej ruletki.

To tyle tytułem usprawiedliwienia, czemu się od kilkunastu dni w zasadzie nie odzywałam. Praca w kartonie idzie mi okropnie powoli, i większość czasu ostatnio poświęcam żywicznym okrętom w 1/700 - one przynajmniej nie marszczą się od wilgoci.

W co suchszych chwilach próbuję dłubać naszego ORP Orkan w 1/400. Wycinanka Answera, model w opracowaniu Piotra Turalskiego.


Koncepcja scenki - Orkan sztormujący w konwoju do Murmańska, gdzieś na Oceanie Lodowatym, styczeń 1943 r. Pomysł wziął się z tych dwóch zdjęć:


Żadne nie przedstawia Orkana, oba dość dobrze oddają klimat koncepcji.

Podstawkę pod Orkana kupiłam sobie już dość dawno temu; w tej chwili, gdy mam już na niej okręt, myślę, że mogłaby być ciut większa. No ale.
Budowa ruszyła dobry tydzień temu. Wywaliłam oczywiście część podwodną :


Grzbiety długich fal zrobiłam ze styroduru:


Zapaćkałam to jakąś akrylową szpachlówką, obłożyłam folią spożywczą, z grubsza paćnęłam szaroczarną farbą. Potem się tym zajmę.


Sam okręt, no cóż. Przystępując do budowy miałam świadomość, że nie jest to model z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych. Opracowanie pozostawia wiele do życzenia - niektórych części brakuje, innych jest za dużo. Spasowanie - jak na razie, jestem na etapie nadbudówek - generalnie niezłe, choć na dziobie nijak mi się nie chciało zejść ani odpowiednio ułożyć. Dramatyczny brak rysunków montażowych - słabej jakości zdjęcia z dość losowo zaznaczonymi numerami części nie załatwią sprawy. Elementy są porozrzucane po arkuszach i większość czasu zajmuje mi szukanie, gdzie co jest, dlaczego nie ma tego tutaj ani nigdzie indziej, a skoro tego, czego szukam, nie ma, to co by tu przykleić w zastępstwie. No i tak pomaleńku czołgam się do przodu.


Great challenge, zaprawdę. Ale podoba mi się sama sylwetka Orkana, podoba biało-błękitne malowanie, podoba koncepcja pokazania go w sztormie. Poza tym lubię niszczyciele, więc, choć co chwila wyłazi mi jakiś kwiatuszek, nie zamierzam mu odpuścić.

PS. Specjalne podziękowania dla ZbiGa za, excusez le mot, kopa w rzyć. Żeby nie on, chyba nigdy bym tej relacji nie otworzyła.

--

Post zmieniony (17-08-12 08:34)

 
13-07-12 09:16  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jak widać, cokolwiek by nie powiedzieć, nie ma jak przyłożenie właściwego argumentu we właściwe miejsce...!
Fakt, mogłem sam zwrócić uwagę na brak rozpoczętej relacji, ale ostatnio mam mocno ograniczone możliwości śledzenia życia forum i zadowalam się kontemplacją postępów prac bardziej bezpośrednio...
:-)

 
13-07-12 15:50  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Kolejny ciekawy pomysł !! Ciekawi mnie tylko to oblodzenie relingów w tej skali. O reszte jestem spokojny :-)
Pzdr

 
13-07-12 16:15  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nooooo, to się zapowiada na coś wyjątkowo pięknego, z ogromną porcją dynamizmu! A podstawka niestety naprawdę dużo za mała. Powinno być więcej wody przez i za łokrentem.

Przy okazji: Po obejrzeniu z bliska Twoich modeli (inni mogą mi pozazdrościć - mogłem je brać do ręki - tak!) - zastopowałem prace nad tonącym liberciakiem, bo zobaczyłem, jakie w nim błędy popełniałem... największy to ten, że miałem nadzieję Ci dorównać w precyzji, a rezultaty okazały się... hmmmm, marne :-)
Teraz się już pogodziłem z realiami i polecę z własną, Akrowską detalizacją :-))))

 
13-07-12 16:30  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. I znowu trzeba będzie sobie gały taśmą przykleić żeby nie wypadły :). A na poważnie to najbardziej ciekawi mnie tak jak dokkera efekt oblodzenia okrętu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-07-12 21:21  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ta łagodna fala to ma być północnoatlantycki sztorm ? :) Ja bym chciał zobaczyć PRAWDZIWY sztorm w Twoim wykonaniu :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
13-07-12 21:49  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja już nie będę wypominał ani palcem wytykał nawisu :-), bo tu się szykuje kolejny arcyciekawy temacik. Trzymam kciuki i podglądam wstrzymując oddech, albo będę dmuchał by te falki były zdziebko wyższe. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-07-12 22:15  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Qwark   

"Oblodzisz" go nieco? I jak?

 
15-07-12 11:18  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Pani Kasiu byłem we wtorek na Darze Pomorza, gdzie przy okazji miałem przyjemność pooglądać Pani cudeńka. Naprawdę piękne.Żona musiała mnie siłą odciągać od gablot :). Widziałem wiele zdjęć pani modeli, ale na żywo to dopiero robią wrażenie. Z przyjemnością będę zaglondał na kolejne Pani relację. Pozdrawiam Marcin.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
15-07-12 15:17  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Borowy- podrzuć troszkę tej taśmy, co?? ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024