FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-06-12 22:48  [G] F2B Buffalo / Kartonowy Arsenał / 1: 33 / 12/95.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

W związku z moimi przechwałkami "iletohalównakleiłem" ;-) doszła do mnie prośba o pokazanie tytułowego modelu.
No cóż - teraz zasłony opadną i mit "fachury" razem z nimi ;-)
Model sklejony 10 lat temu ( niektórzy aktywni "userzy" licznych forów modelarskich nie są starsi... ;-) ), w okresie,kiedy dostęp do internetu był jeszcze w fazie marzeń, a ja byłem zachwycony swoim "odkryciem" retuszowania krawędzi czarnym atramentem... ;->
No dobra, starczy tych smętnych lamentów, czas na fotki:

Okładeczka.




W sumie - szału nie ma,ale sam widziałem niewiele sklejonych tych modeli,stąd jest mi miło,że mogłem spełnić prośbę.
Teraz wysoki sądzie proszę o łagodny wymiar kary...
Gdyby ktoś miał jakieś pytania , to proszę...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-06-12 23:07  Odp: [G] F2B Buffalo / Kartonowy Arsenał / 1: 33 / 12/95.
cfemar   

Kiedyś popełniałem a i owszem... ale zdecydowanie nie był tak ładny jak twój. Gratuluję :-)

 
29-06-12 10:06  Odp: [G] F2B Buffalo / Kartonowy Arsenał / 1: 33 / 12/95.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Całkiem fajny modelik, no i przydałaby mu się renowacja przez psiknięcie matowym. Tym bardziej, że z moich doświadczeń wynika, że matowy taki jak na zdjęciu ma własności antystatyczne i kurz nie osiada na psikniętej tym lakierem powierzchni. Dziwne ale prawdziwe.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-06-12 10:15  Odp: [G] F2B Buffalo / Kartonowy Arsenał / 1: 33 / 12/95.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny modelik,może za bardzo się świeci,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
29-06-12 12:47  Odp: [G] F2B Buffalo / Kartonowy Arsenał / 1: 33 / 12/95.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję za miłe słowa!
Jak napisałem-model zlepiony 10 lat temu, więc i standardy niedzisiejsze.
Ale niewykluczone,że otrzyma kiedyś matowe wykończenie.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-06-12 19:16  Odp: [G] F2B Buffalo / Kartonowy Arsenał / 1: 33 / 12/95.
Qwark   

Ten też był wydany na "kredzie", jak i model 2/94?

 
30-06-12 08:33  Odp: [G] F2B Buffalo / Kartonowy Arsenał / 1: 33 / 12/95.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Qwark...
Nie jestem pewien,czy dobrze Cię zrozumiałem, więc potwierdzę ( chyba?), że model ten miał 2 wydania. Mój-to wydanie drugie ( 12/95 )-na normalnym kartonie, a pierwsze wydanie ( 2/94 ) było podobno wydane na kartonie kredowym ( podobno, bo w rękach nie miałem,opieram sie na opowieści Kolegów).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-06-12 13:57  Odp: [G] F2B Buffalo / Kartonowy Arsenał / 1: 33 / 12/95.
Airman   

OSTOJA nigdy nie lakierowałem modeli. Czy tym lakierem który polecasz lakierować można model po całkowitym sklejeniu i bez wcześniejszego impregnowania kartonu? Czy trzeba zasłaniać kabinkę? Czy trudno się to robi, mam na myśli czy można zepsuć model przy braku doświadczenia w lakierowaniu? Czy modele w kredzie też można nim lakierować? No i jak to robić?

Pozdrawiam

 
30-06-12 15:11  Odp: [G] F2B Buffalo / Kartonowy Arsenał / 1: 33 / 12/95.
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

A ja właśnie kleiłem tego wydanego na kredzie, gdzieś w czeluściach forum jest relacja / galeria.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-06-12 20:01  Odp: [G] F2B Buffalo / Kartonowy Arsenał / 1: 33 / 12/95.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Ja Ci odpowiem Airmanie.

Jak kogoś stać, na to żeby wypracować metodę lakierowania lakierem, to ją sobie i tak wypracuje. A czy podzieli się swoją wiedzą i czy możliwe jest wytłumaczenie tego w obrazowy sposób, to inna sprawa.

W ogóle , to warto się zastanowić - po co? - lakierować model i czy warto.
Koszt polakierowania może stanowić znaczny porocent wartości wycinanki - jeżeli mowa o modleach samolotów , a nie np. o czołgach, czy okrętach, a jeszcze tych budowancyh od podstaw, gdzie koszt budowy i nakład pracy idą w parze nie tylko z umiejętnościami, ale i z możliwościami finansowymi modelarza - najczęściej tak jest - nieprawdaż? ;-)

Moja propozycja , to lakierowanie całych arkuszy zaprawką akrylową w sprayu, przed sklejeniem i wyciąganie wolnych krawędzi, (a więc nie styku segmentów poszycia), rozcieńczonym lakierem. Wystarczy do tego wspomniana zaprawka, odwrócony słoiczek w roli szkiełka zegarowego, twardy pędzelek nr1, rozpuszczalnik uniwersalny, ciemna buteleczka na dodatkowo wpsiknięty lakier oraz pipeta z apteki.
Retusz krawędzi podlegających lakierowaniu (oczywiście akwarelką), powinien uwzględniać efekt przyciemnienia pod wpływem lakieru. A i tak masz 50% szans, że otrzymasz zadowalający wizualnie efekt, ze względu na różną nasiąkliwość i w ogóle jakość papieru nawet wśród modeli pochodzących z jednego wydawnictwa.

Post zmieniony (01-07-12 08:27)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024