FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
10-06-12 13:16  [Relacja] Polski czołg lekki 7TP dwuwieżowy 1/25 Kartonowa Kolekcja
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Tej relacji miało nie być, a przynajmniej nie teraz. Wszystko przez sugestie pewnych osób, że skoro mam jedowieżowego 7TP, to pewnie skleję też dwuwieżowy. Zaczęło się niewinnie. Złożyłem sobie laserowy szkielet, tak po prostu bez konkretnego celu. Ale jak już miałem szkielet, to pomyślałem, że go sobie obkleję poszyciem. No i poszło. Efekt był taki, że przez dwa dni nie można było mnie od niego oderwać :) Co do modelu, to jest to zmodyfikowany projekt wersji jednowieżowej, która ukazała się w wydawnictwie WAK. Autorem opracowania jest Michał Szklarczyk, którego bardzo cenię za pomoc okazaną mi podczas sklejania Jego poprzednich projektów, takich jak Wz.28 i właśnie 7TP. W modelu wykorzystałem laserowy szkielet przygotowany przez firmę GPM. Obklejanie poszyciem, to czysta przyjemność. Wszystko pasuję idealnie. Tak jak w poprzednim moim 7TP, wyciąłem otwory pod siatkami na górnej płycie kadłuba i wstawiłem tam żaluzje. Elementy te będą doskonale widoczne pod siatką i szkoda, że nie ma ich w projekcie. Czas na zdjęcia:



--
Pozdrawiam!

 
10-06-12 13:45  Odp: [Relacja] Polski czołg lekki 7TP dwuwieżowy 1/25 Kartonowa Kolekcja
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ciągnie wilka do lasu,czyli pancerka,powodzenia,mi osobiście czołgi też się bardzo podobają, ale jak pomyślę o kołach ,pozdrawiam marek

--PS Twój czołg dostał chyba wyróżnienie WAKu

Post zmieniony (10-06-12 13:55)

 
10-06-12 13:51  Odp: [Relacja] Polski czołg lekki 7TP dwuwieżowy 1/25 Kartonowa Kolekcja
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Z trzy lata temu dostałem w prezencie od córy oba modele z tym że plastikowe. Chciałem zrobić jakąś dioramkę, ale po wykonaniu około 75 % modeli prace przerwałem i powróciłem do ,,kartonu" :) Może kiedyś je dokończę. A tą relację oczywiście będę śledził na bieżąco.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-06-12 15:04  Odp: [Relacja] Polski czołg lekki 7TP dwuwieżowy 1/25 Kartonowa Kolekcja
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Powiadomienia e-mail są włączone . :-))) Powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-06-12 20:22  Odp: [Relacja] Polski czołg lekki 7TP dwuwieżowy 1/25 Kartonowa Kolekcja
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Cieszę się, że mogę ogladać relację z klejenia dwuwieżowego 7TP właśnie w Twoim wykonaniu. O efekt końcowy mogę być spokojny. Pewnie już zauważyłeś, przeglądając wycinankę, że w tym projekcie uproszczone zostały koła nośne i potrzymujące - składają się z mniejszej ilości elementów, ale efekt wg mnie jest ten sam. No i mniejsza średnica osi kół nośnych również powinna ułatwić wycinanie części takich jak 73a czy 69.

Czekam teraz grzecznie na kolejny etapy budowy.

--
http://messer.cba.pl

 
10-06-12 20:30  Odp: [Relacja] Polski czołg lekki 7TP dwuwieżowy 1/25 Kartonowa Kolekcja
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Szczerze mówiąc nie zwróciłem na to uwagi. Za bardzo pochłonęła mnie budowa modelu. Tak w zasadzie, to nawet nie studiowałem zbyt uważnie arkuszy z częściami :)

--
Pozdrawiam!

 
29-06-12 15:17  Odp: [Relacja] Polski czołg lekki 7TP dwuwieżowy 1/25 Kartonowa Kolekcja
Marabut   

Dla mnie zawieszenie tego pięknego czołgu będzie wielkim wyzwaniem, dla Ciebie czystą podejrzewam przyjemnością . Czekam na zawiechę !

 
29-06-12 15:40  Odp: [Relacja] Polski czołg lekki 7TP dwuwieżowy 1/25 Kartonowa Kolekcja
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zawieszenie jest "ciekawe". Oto zdj. z repliki "naszego" 7 TP /jednowieżowy/. Powodzenia w produkcji!

 
29-06-12 18:59  Odp: [Relacja] Polski czołg lekki 7TP dwuwieżowy 1/25 Kartonowa Kolekcja
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Może nie przyjemnością, bo to najbardziej pracochłonny podzespół modelu. Ale przyznam, że drugie podejście jest na pewno łatwiejsze. Na razie kończę Flaka 38, bo sklejanie dwóch modeli na raz okazało się kiepskim pomysłem :)

--
Pozdrawiam!

 
16-10-12 10:34  Odp: [Relacja] Polski czołg lekki 7TP dwuwieżowy 1/25 Kartonowa Kolekcja
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Po dłuższej przerwie wracam do tematu 7TP. Na pierwszy rzut oka nic nie przybyło, ale zapewniam, że nitowanie kadłuba jest dosyć pracochłonne :) Przy poprzednim 7TP nity wykonałem za pomocą wikolu, ale ponieważ trudno jest zachować przy tej technice powtarzalność, postanowiłem zrobić nity kartonowe, wycinane zaostrzoną igłą do strzykawki. Efekt jest o wiele lepszy niż przy wikolu. Poeksperymentowałem też z suchymi pigmentami, chcąc sprawdzić, czy można za ich pomocą zniwelować różnicę w retuszu nitów w stosunku do oryginalnej wycinanki. Efekt jest niezły, a ponieważ i tak będę kurzył model, więc może tak zostać.



--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024