FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 24Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
29-06-12 21:27  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Białe "parawany" na zdjęciach wyglądają jakby nie trzymały proporcji (za wysokie), a może to wina perspektywy ujęcia?
Porównuje 3D z rysunkiem nadbudówki (rzut boczny) który zamieściłeś kilka postów wcześniej i coś mi nie gra. Wychodzi, na to, że to nie on jest bazą opracowania? Inny kształt górnej części pancernej cytadeli z przodu nadbudówki, inne umieszczenie dalmierzy w tylnej części...

Edit.
Natomiast w temacie samych rozmówek o ISE/HYUGA. Zastanawiam się nad dwiema rzeczami - czy tak było na Ise:
- osłona dział 127mm jest od góry pogrubiona, nie wydaje mi się aby był tam kilkucentymetrowy pancerz, więc czemu miało to służyć?
- w tylnej części wspomnianej osłony, nieco ponad nią (tam gdzie w rzucie z góry przechodzi ona w niewielki trójkąt) znajdują się drzwi - czemu miały one służyć? Czy będzie tam jeszcze jakiś pomost (np w stylu tych małych, ażurowych na wyższych poziomach)?

Pozdrawiam
Tomek

Post zmieniony (29-06-12 21:40)

 
30-06-12 09:07  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Spoko, spoko Repulse jeszcze się na pewno pojawi na forum :-) (już chyba dwie próby były) Piekniejszego okrętu nie znam :-)
Mam nadzieję że sprzedażą nie było tak żle. Co do Suzuya dziwi mnie że jeszcze nikt z fanów IJN nie ma tego na blacie publicznym.To tak do dyskusji.
Pzdr

 
30-06-12 11:34  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jeżeli chodzi o " Ise "w wersji pancerniko - lotniskowej w 1 : 200 to ja widzę Romana C jako projektanta tego modelu. Takie mam marzenie jako miłośnik okrętów i dobrej roboty projektanckiej .
Dokker to jest nas dwóch zdziwionych jezeli chodzi o " Suzuya ".

 
30-06-12 14:35  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam Tomek jak zwykle na posterunku i sypie dobrymi radami :)

Tak Tomku po Twoim wpisie sprawdziłem i rzeczywiście są za wysokie, a jeśli chodzi o ten rysunek na arkuszu to jest to podstawa do trzymania wymiarów wysokości. Mam jeszcze kilka odnośników co do konstrukcji i robię coś w rodzaju średniej arytmetycznej ze wszystkich i wygląda w rezultacie trochę inaczej.

Osłony dla 127-ek są trochę uproszczone ze względu na skalę, umiejętności i problem pasowania dział w tych "wnękach" . Pogrubienie i pomościk do drzwi powstały na podstawie poniższych obrazków, które mam nadzieje odpowiedzą na Twoje pytania:



Oczywiście idealnie nie jest, ale mi pasuje i już jeden fan IJN dziś to oglądał i był zadowolony, a to mi wystarczy.

Co do Repulse i Suzuya, to mam Japonca i jest super choć nie na tyle żebym się zaraz za niego brał ,wezmę się za Mogami z pokładem a ten mi w tym pomoże.....

PS: Roman C to jest ktoś kto mógłby Was uszczęśliwić nie ja....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-07-12 12:41  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A praca nie ustaje mimo dodatkowych zajęć;



Efekt zachęcający do dalszych działań......

PS: Przy okazji pochwalę się tłem.....
PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-07-12 15:20  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

YYYYYYYYYYYYYYYYy mam mały problem....

Nie wiem co zbroiłem, ale coś mi się przestawiło. Jak wchodzę w jakiś temat, to nie mam "normalnego" wyglądu stron tylko lista wpisów użytkowników, za ciemny jestem jak to naprostować i wdzięczny byłbym za pomoc...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-07-12 15:44  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Na dole strony jest coś takiego jak "wyświetlaj drzewo"
Może to to?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
21-07-12 22:28  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki Stary udało się to ogarnąć, w ramach wdzięczności jedno małe foto:



Prawie gotowa wieża nr 3

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-07-12 22:55  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Warto było :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
22-07-12 14:45  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Niestety jeden problem rozwiązany, a tu wyrasta następny :( Nie ukrywam że aż się we mnie zagotowało gdy to zobaczyłem.
Nie będę zakładał nowego tematu i zapytam tu: Co może dolegać drukarce, że robi mi takie psikusy:



Myślałem, że się tusz skończył , ale po jej restarcie znowu zaczyna dobrze i kończy na różowo. Podejrzane mogło być to, że plik za duży i nie nadąża danych przesyłać, ale to tylko 555kb. Jak widać biorę to na "chłopski rozum" i taką odpowiedź dam radę zrozumoeć...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 24Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024