FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 24Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
24-06-12 21:31  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Heh tylko że tego już nie będę ruszał, ewentualnie na tym ustale otwory na maszty, bo wyżej urośnie ten albinos w podstawowej formie(tylko pokłady)i potem powstanie na nowo na barwionym, wygłaskana na maxa pagoda finalna.

Za cienki jestem, żeby zrobić to za pierwszym razem, ale bladzie zostawię sobie na pamiątkę.... bo to co widać już na pliku zmieniło formę tu i tam, a z resztą co mi szkodzi pokaże jak to wygląda:



Docelowo jeszcze kilka elementów ulegnie zmianie i dodam bulaje włazy itp....
Tymczsem się za to zabieram.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-12 12:20  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Po jutrze obrona mgr, miałem gotowy plan co na warsztat po niej, i znowu mam "Halt" w głowie, bo jeśli to będzie wydane, to mój Fuso doczekałby się braciszka i koniecznie z pokładem lotniczym ;)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
25-06-12 12:57  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Szebi nie zmieniaj planów, razem będzie raźniej. Z resztą ciapa ze mnie, bo jeszcze nie pisałem jaka to skala :), oczywiście 1:300, wiec młodszy braciszek byłby trochę przy mały do Twojego Fuso, a z resztą pewnie skończy się tylko na jednym egzemplarzu z pod mojej ręki....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-12 13:05  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podziel się z ludźmi jak nikt nie chce wydać :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
28-06-12 22:16  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Łosiu ale czym ja mam się podzielić, przecież to są Jpegi i nie wiem czy ktoś poza mną by ogarnął jak to trzeba przygotować do druku, a co dopiero skleić.

Choć nie ukrywam, że zabawa przednia, ale trochę męcząca. To co pokazuje niżej dało mi nieźle w kość i muszę skupić sie na czymś innym, bo mi wena zgasła podczas dopasowywania otworów przelotowych dla masztów. Na początek fotki z etapów prac może się przydadzą:



Niestety fotek z ostatnich etapów brak, z powodu nerwicy, która mnie dopadła podczas wycinania w powietrzu jednej ze ścianek i kawałka szkieletu w celu dopasowania kąta tylnej nogi masztu, na szczęście nie będzie to tak strasznie widoczne.
Po przespaniu się z problemem, dziś na spokojnie dokończyłem resztę elementów i wygląda to następująco:



Oczywiście nie uniknąłem kilku małych błędów, ale jak dojdzie druciarnia, to zginą w tłoku....

BTW: Dziś na bogato dwa zety a co....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-06-12 22:53  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Bardzo fajnie Ci to wychodzi. W przerwach w pracy nad swoim będę zaglądał tutaj ))

 
29-06-12 00:23  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podziwiam każdego, kto bierze się za projektowanie pagody z japońskiego pancernika i tym bardziej trzymam kciuki za to, żeby Tobie się udało. Na razie wychodzi elegancko.
Szkoda tylko, że nie robisz tego w 1:200 :(
Będziesz projektował część podwodną?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-06-12 10:45  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Podziwiam Cię chłopie. Miło by było jakbys to ogarnął i wydał. Paru chętnych by się znalazło na zakup tego nawet w 1:300. (nie wiem czemu pisże nawet, przeciez fajna skala )
Ja na pewno, choć fanem okrętów Kwitnącej Wiśni nie jestem.
Szkoda takiej roboty na wyczyn jednorazowy, może ktoś by Ci pomógł ??
Pzdr i trzymam kciuki za resztę

 
29-06-12 17:12  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki panowie, za miłe słowa. Miałem dziś sobie odpocząć od tej pagody, ale może wieczorkiem wyczaruje pomost dowodzenia.

Temat wydania ciągle za mgłą, model nie jest projektowany w żadnym corelu czy rhino, choć tego pierwszego powoli się uczę, ale nie znam na tyle żeby już coś konkretnego wyrysować, a jednoczesna nauka, projektowanie i klejenie nie wchodzą w gre ze wzgledu na czas i ryzyko straty weny. Co za tym idzie jest to poziom MMów z lat 90-tych.Bardziej podkładka pod to, żeby ktoś chciał sobie Ise skleić.

Do dna będzie podejście, jak uda się wszystko co ponad pokładem, wiec nie mówię nie.

A skala, to nie problem, drukujesz na A3 i masz 1:200 :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-06-12 20:46  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo interesująco to zaczyna wyglądać, ale " Ise " w skali 1:300 może podzielić los modelu Repulse z wydawnictwa Fantom Model , a w skali 1:200 modelu IJN Suzuya ,
Dużo szumu w trakcie projektowania a po wydaniu modeli jakoś mało kto je skleił nie wiem jak tam było z zakupami .
Działaj Adam dalej oby Ci tylko starczyło zapału i czasu ,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 24Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024